Kanada Vize İstiyor Mu? - Schengenvize.net
Schengen Blog

Kanada Vize İstiyor Mu?

Kanada seyahat belgesi türünüz ne olursa olsun vize talep etmeniz gereken ülkeler arasında yer almaktadır. Umumi, hususi, diplomatik ve hizmete mahsus olan pasaport seçenekleri üzerinden vize talep adımını tamamlayabilirsiniz. Bu süreç içerisinde hem bireysel olarak başvuru adımlarını yürütme hem de aracı danışman firmalar üzerinden ek hizmet talep etme hakkınız vardır. Bu firmalar vize başvuru adımının her safhası ile yakından ilgilenerek sizi bilgilendirecektir. Vize harç tutarına ek olarak bu firmaların komisyon tutarını ödemeyi kabul ediyorsanız sunulan hizmetlerden kolaylıkla faydalanabilirsiniz.

Kanada Vize İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Kanada vize istiyor mu; Kanada’ya vize almak için maddi durumunuzun yeterli olduğunu kanıtlamanız istenir. Bu adımın temel amacı kendi maddi ihtiyaçlarınızı karşılarken kamuya yük olmayacağınızın kanıtlanmasıdır. 6 aylık hesap ekstresi sunmanız yeterli olacaktır. Size davetiye yollayan yakınınızın maddi ihtiyaçlarınızı karşılayacağına ilişkin taahhütname sunmasına da olanak verilmektedir.

Kanada vize için bankada ne kadar para olmalı; sadece nakit para değil aynı zamanda seyahat ve sağlık sigortanızın da aktif olması istenmektedir. Seyahat ve sağlık sigortanızın gidiş dönüş tarihlerini içine alacak şekilde geçerli olması gerekmektedir.

Kanada Vizesi Almak Kolay Mı?

Kanada vize istiyor mu; vize talep adımları zorunludur. Vize başvuru aşamasında sunduğunuz seyahat belgesinin güncel tarihli olması gerekir. Ayrıca sunulan fotoğraf da son 6 aya ait ve biyometrik olmalıdır. Kanada vizesi almak kolay mı; belirtilen evrakların prosedürlere uygun bir biçimde derlenmesi durumunda sorun yaşamadan belge talep aşamasını yerine getirebilirsiniz. Vize başvuru adımlarında size bir referans numarası verilecektir. Bu referans numarası sayesinde başvuru değerlendirmesini takip edebilirsiniz.

Kanada’ya Gitmek İçin Vize Gerekli Mi?

Kanada vize istiyor mu; pasaport türünüz ne olursa oldun vize almak zorundasınız. Hatta daha öncesinde sabıka kaydınızın olması veya Kanada’dan daha öncesinde sınır dışı edilme kaydınız bulunması durumunda vize başvurunuzun ret yanıtı ile karşılaşabileceğinin de bildirilmesi gerekir. Vize talep adımlarında yaşanan son güvenlik sıkıntıları sebebi ile belgeler eksiksiz bir biçimde kontrol edilmektedir. Kanada’ya gitmek için vize gerekli mi; vize talep adımları konusunda oldukça hassas bir sistem uygulanmaktadır. Danışmanlık firmalarından bu konuda yardım alabilirsiniz.

Kanada’ya Vize Var Mı?

Kanada vize istiyor mu; Kanada vize talep adımlarında bireylerin çalışma izni alması da mümkündür. Çalışma izni almak için Kanada kurumsal firmalarından davet mektubu sunmanız işlem akışını hızlandıracaktır. Bu davet mektubunda hangi pozisyonda ve ortalama ne kadar bir yıllık gelir ile işe alındığınıza dair bilgilendirme bulunacaktır. Kanada’ya vize var mı; çalışma izni almak isteyen kişilerin daha önceki iş deneyimlerini de yansıtmaları gerekmektedir.

Vize talep aşamasının sonrasında bireylerin özellikle diploma yetkinlikleri kontrol edilecektir. İş deneyimi ve diploma belgelerinin ülke resmi diline noter onaylı şekilde çevrilmesi gerekir. Ancak bu şekilde bu belgeler kabul edilecek ve dikkate alınacaktır. Daha öncesinde farklı bir yabancı ülkede iş deneyiminiz olduysa bunu da bildirmeniz gerekir.

Kanada Göçmenlik Kaç Puan?

Kanada göçmenlik kaç puan; vize başvuru adımlarının yanı sıra kalıcı göçmenlik için de başvuruda bulunmanız mümkündür. Göçmen olmak isteyen kişilerin davetiyeye sahip olması, ülkenin dilini bilmesi, evrakları sorunsuz şekilde derlemesi, maddi birikiminin olması gibi unsurlar onay almalarını kolaylaştıracak kıstaslardandır.

Kanada vize istiyor mu; ülkeye giriş adımında kalıcı olmak isteyen kişilerin aile birleşimi talep etmesine de olanak verilmektedir. Aile birleşimi talep eden bireylerin özellikle Kanada vatandaşı ile evli olduğuna dair gerekli tüm resmi evrakı iletmeleri gerekir. Ancak bu şekilde vize talep adımlarını yerine getirebilirsiniz. Aile birleşimi başvurusunda tam tekmil nüfus kayıt örneği de istenmektedir. Bu örnek kapsamında öncelikli evlilikleriniz de sıralanıyorsa bu evliliklerin resmi boşanma ilke sonuçlandığını iletmeniz gerekir. Daha önceki evliliklerinizden olan çocuklarınızın velayet durumlarına ilişkin de veri talep edilebilir.

Ankara’daki Kanada Büyükelçiliği
Adres
Cinnah Caddesi No. 58, Çankaya 06690, Ankara, Türkiye

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
www.turkey.gc.ca

İstanbul’daki Kanada Büyükelçiliği
Adres
209 Büyükdere Caddesi, Tekfen Tower – 16. Kat, Levent 4, İstanbul, Türkiye

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
www.turkey.gc.ca

Kanada’da vize muafiyeti söz konusu mudur?

Kanada’ya giriş yaparken diplomatik, hizmete mahsus, umumi ve hususi pasaport sahiplerinin vize alması istenmektedir.

Vize başvuru adımları ne kadar süre içerisinde tamamlanır?

Vize başvuru adımları ortalama 4 hafta içerisinde tamamlanır.

Vize başvurusu reddedilirse ne yapılmalıdır?

Vize talebiniz reddedilirse, konsolosluğun belirtmiş olduğu zaman aralığında reddi itiraz başvurusunda bulunmanız gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×