Japonya Vize İstiyor Mu? - Schengenvize.net
Schengen Blog

Japonya Vize İstiyor Mu?

Japonya hangi pasaporta sahip olduğu fark etmeksizin 90 güne kadar olan ziyaretlerde sorunsuz bir biçimde giriş hakkı sunmaktadır. Japonya’da eğlence ya da turistik faaliyetler için giriş yapacak olan kişilerden vize talep edilmemesi ülkeye gelen turist sayısını büyük ölçüde artırmaktadır.

Japonya 2021 Vize İstiyor Mu?

Japonya vize istiyor mu; salgın öncesindeki dönemde turistik amaç ile giriş yapacak olan kişilerin 90 gün sını9rına da dikkat ederek vize talep adımlarını tamamlamasına fırsat sunulur. Japonya vize başvuru adımları sırasında oldukça dikkatli olmalı ve prosedürlerin birini dahi ihmal etmemelisiniz. Prosedürlerin başında güncel tarihli pasaportun iletilmesi gelir.

Japonya 2021 vize istiyor mu; vize talep adımlarında sunmuş olduğunuz pasaportun güncel tarihli olmaması durumunda sistem ret yanıtı verecektir. Vize başvuru adımlarının öncesinde NVİ aracılığı ile pasaport güncelleme adımlarınızı ya da sıfırdan pasaport talep adımlarınızı yerine getirebilirsiniz. Pasaport başvurusunu öğrenci olarak tamamlayacak kişilerin pasaport harcı ödemesi talep edilmeyecektir. Sadece defter bedeli ödenmesi yeterli görülmüştür.

Japonya Gitmek İçin Ne Gerekli?

Japonya vize istiyor mu; vize talep adımlarında bireylerin kişisel kimlik evraklarının yanı sıra özellikle seyahat ve sağlık sigortası konusunda da dikkatli olmanız gerekmektedir. Seyahat ve sağlık sigortası belgelerinin eksik olması vize başvurusunun reddine neden olur.

Japonya gitmek için ne gerekli; vize başvuru sürecinde finansal durumunuzu da yansıtmanız istenmektedir. Finansal durumu kendi maddi ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli olmayan kişilerin ülkeye girişi konusunda ret yanıtı verilebilir. Sadece kendi hesap ekstreniz değil aynı zamanda sizin Japonya’daki masraflarınızı karşılayacağını bildiren bir yakınınızın taahhütnamesi de kabul görmektedir.

Japonya Oturma İzni Nasıl Alınır?

Japonya vize istiyor mu; oturum izni almak isteyen kişilerin ülkede 5 senedir ikamet ediyor olması gerekir. Japonya özellikle sabıka kaydı olan kişilerin oturum taleplerini olumlu yanıtlamamaktadır. Tabi ki suçun niteliğine göre de alınacak olan karar değişim arz edebilir. Oturum talep edecek olan kişiler aynı zamanda çalışma izni de istiyorsa, Japonya’da onay alınan kurumsal firmadan davetiye alınmalıdır.

Japonya oturma izni nasıl alınır; kurumsal firmadan alınan davetiye ile beraber onay alınması daha kolay olacaktır. Hangi okullardan mezun olduğunuz, referans mektuplarınız ve sertifikalarınız da sunulmalıdır. Sunmuş olduğunuz belgelerin noter onaylı bir biçimde Japoncaya çevrilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Ancak bu şekilde belgeler kabul görecektir. Oturma izni alırken belirtmiş olduğunuz adres verilerinde bir değişim olursa yerel resmi otoritelere bu durumu belirtmek ile yükümlüsünüz.

Japonya Vizesi Ne Kadar Sürer?

Japonya vize istiyor mu; vize başvuru adımlarının sonrasında ortalama 4 hafta içerisinde yanıt alacaksınız. Aile birleşimi başvurusu yapacak olan kişilerin ise bu konuda daha dikkatli olması gerekmektedir. Aile birleşimi başvurularının ortalama 90 gün içerisinde yanıt bulması sağlanmaktadır.

Japonya vizesi ne kadar sürer; Japonya vize başvuru aşamasında ret yanıtı almamak için vize harcını da ödemeniz gerekmektedir. Vize harç ödemesinin sorunsuz şekilde tamamlandığına dair bilgilendirmenin eksiksiz yapılması gerekir. Vize başvurunuzun ret yanıtı alması durumunda vize harcı olarak yatırmış olduğunuz tutar iade edilmez. Yeni bir başvuru yaparken yeniden bu tutarı ödemeniz gerekir.

Japonya Vizesiz Gidilir Mi?

Japonya vize istiyor mu; 90 günü aşmamak kaydı ile turistik amaçlı ziyaretlerde sorunsuz giriş yapmanıza olanak verilmektedir. Japonya vizesiz gidilir mi; Japonya’dan daha öncesinde sınır dışı edilmiş olan kişilerin, ülkeye turistik amaç ile ya da herhangi bir farklı amaçla giriş yapmasına hak verilmeyecektir.

Japonya özellikle Covid 19 salgını konusunda hassas bir tedbir sistemi uygulamaktadır. Uygulanan tedbirlerde sadece oturum hakkı olan kişilerin Japonya’ya giriş yapmasına olanak verilmektedir. İlerleyen aylarda da sağlık kurulu tarafından onaylanan aşı sertifikalarına sahip olan kişilerin giriş yapmasına ve ayrıca PCR testi verilmesine karar verilecektir.

Ankara’daki Japonya Büyükelçiliği
Adres
Reşit Galip Caddesi No.81, Gaziosmanpaşa, Ankara, Türkiye. (Posta Kutusu 31-Kavaklıdere)

Web Sitesi URL’si
http://www.tr.emb-japan.go.jp/itprtop_tr/index.html

İstanbul’daki Japonya Büyükelçiliği
Adres
Tekfen Tower 10. Kat, Büyükdere Caddesi No.209, 4. Levent 34394, İstanbul, Türkiye.

Web Sitesi URL’si
http://www.istanbul.tr.emb-japan.go.jp/

Japonya vize işlemleri nasıl tamamlanır?

Japonya vize işlemleri sırasında güncel tarihli pasaport, 1 adet biyometrik fotoğraf ve başvuru formuna ek olarak istenen evrakları sunmalısınız.

Japonya vize başvurusu ne zaman sonuçlanır?

Japonya vize başvurunuzun iletilmesinin sonrasında ortalama 4 hafta içerisinde sonuçlanması beklenmektedir.

Vize ret yanıtı alınırsa ne yapılmalıdır?

Vize ret yanıtı alan kişilerin konsolosluğa başvurarak reddi itiraz taleplerini iletmeleri gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×