İsviçre vize reddi

İsviçre vize reddi

İsviçre vize başvurusu sırasında teslim edilen evraklarda herhangi bir eksiklik ya da çelişki olması halinde karşılaşılan İsviçre vize reddi durumlarında kişilerin nasıl adımlar izlemesi gerekiyor?

İsviçre’ye ailesi ya da arkadaşları ile turist olarak gitmek, ticari bir organizasyonda Türkiye’ye bağlı şirketini İsviçre’de temsil etmek ya da burada bulunan üniversitede kısa süreli eğitim almak isteyen kişilerin İsviçre konsoloslukları ile iletişime geçerek vize başvurusu yapması gerekiyor. Vize başvurusu sırasında teslim edilmesi gereken evraklarda yapılan yanlışlar ya da maddi yetersizlikler nedeniyle İsviçre vize reddi ile karşılaşılabiliyor.

Vize başvurusu sırasında İsviçre konsolosluğu tarafından kişilerden vize başvuru formunun dışında bazı evraklar da talep ediliyor. Bu evrakların bazıları vize alabilmek için zorunlu iken bazıları sadece başvurunun onaylanma ihtimalini arttırmak için gerekiyor.

Vize başvurusu yaparken kişinin pasaportu üzerinde en az 2 boş sayfa olması gerekiyor. Pasaportun en az 3 aylık kullanım süresinin olması ve 10 yıl içerisinde yenilenmiş olması gerekiyor. Pasaportta çıkabilecek herhangi bir sorun, İsviçre vize reddi sorununa yol açabileceği için kişilerin vize başvurusundan önce pasaportunu yenilemesi öneriliyor.

Vize başvurusu sırasında kişinin daha önce hiçbir suça karışmamış olduğunu ve İsviçre vatandaşları için herhangi bir tehdit olmadığını kanıtlaması gerekiyor. Bu bağlamda, İsviçre vize reddi ile karşılaşmamak için kişilerin Emniyet Müdürlüğünden alacağı adli sicil kaydı ve biyometrik parmak izi kaydını da başvuru evrakları arasına eklemesi gerekiyor. Seyahat süresince oluşabilecek masraflarla birlikte, uçak ve otel rezervasyonları gibi planlanan masrafların nasıl karşılanacağını belirtmek için kişilerin kredi kartı ve banka hesabı bakiyelerini belirten evrakları da başvuru sırasında teslim etmesi gerekiyor.

Vize başvurusu sırasında kişinin İsviçre vize reddi ile karşılaşmasını etkileyen bir diğer etken de evrakların teslim edilme yöntemidir. Vize başvurusu sırasında teslim edilen evrakların aslı ile birlikte İngilizce, Fransızca, İtalyanca ya da Almanca çevirilerinin yeminli tercüman tarafından yapılması ve bu işlemi yapan tercümanın iletişim, adres ve kimlik bilgileri ile birlikte her tercüme üzerinde imzası ve tercüme tarihinin de yer alması gerekiyor. Bu gibi evrak eksiklikleri de kişilerin yaptığı vize başvurusunun reddedilmesine neden olabiliyor.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye