isvec-turistik-vize-evraklari-ucreti

İsveç Turistik vize için gerekli evraklar

İsveç’e turistik seyahat ya da tur ile gezi planlayan kişilerin öncelikle turistik vize alması gerekiyor. Peki İsveç Turistik Vize için gerekli evraklar nelerdir, başvuran kişiler nelere dikkat etmelidir?

İsveç’e ailesi ya da arkadaşı kendi otel ve uçak rezervasyonları ile seyahat etmek isteyen ya da çeşitli firmaların düzenlediği turlara katılmak isteyen kişilerin öncelikle İsveç Konsolosluklarına başvurarak turistik vize alması gerekiyor. İsveç Turistik vize için gerekli evraklar vizeye başvuran kişinin seyahat süresine ve çeşitli etkenlere göre değişiklik gösterebiliyor. Konsolosluklar belirli durumlarda kişilerden ek evraklar da talep edebiliyor.

Turistik vize için başvuru yapılmadan önce planlanan seyahatin süresini belirlemek gerekiyor. 90 günden daha az sürecek seyahatler için kişinin İsveç Schengen vizesi için başvuru yapması gerekiyor. İsveç turistik vize için gerekli evraklar arasında kişinin seyahat süresini belirtmesi ve otel ya da uçak rezervasyonları ile bunu desteklemesi gerekmektedir. Seyahat masraflarını karşılayabileceğine dair vize başvurusu yapan kişilerin kredi kartı ve banka hesabı bilgilerini de iletmesi gerekiyor. Schengen vizesi için yaptığı başvuru kabul edilen kişi, vize süresi boyunca Schengen üyesi diğer ülkelere de seyahat edebiliyor. Ancak seyahatin İsveç’ten başlaması gerekiyor.

Planlanan seyahat 90 günden daha uzun sürecekse, vize başvurusu için randevu alacak kişinin yazacağı dilekçede bunu belirtmesi gerekiyor. Vize başvurusunun onaylanması için İsveç turistik vize için gerekli evraklar eksiksiz olarak teslim edilmeli ve verilen bilgilerin birbiri ile çelişmemesi gereklidir. Başvuru yapacak kişinin kullanacağı pasaportun, en az 3 ay geçerlilik tarihi olmalı ve üzerinde yer alan bilgilerin okunmayacak derecede yıpranmaması gereklidir.

Ailecek yapılacak seyahatlerde, vize başvurusu yapan her birey için ayrı dosya hazırlanmalı ve her kişi adına ayrı başvuru yapılmalıdır. Seyahat edecek 18 yaşından küçük bireylerin dosyalarına ebeveynlerden birisi tarafından imza atılması yeterlidir. Ancak ebeveynlerden sadece birisi ile seyahat edilecekse, seyahat etmeyecek ebeveynin vereceği muvafakatnamenin de İsveç turistik vize için gerekli evraklar arasına eklenmesi gerekiyor.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye