isvec-ticari-vize-evraklari-ucreti

İsveç Ticari Vize için gerekli evraklar

Türkiye’de bulunan şirketini İsveç’te çeşitli organizasyonlarda temsil etmek ya da kendi şirketini İsveç’te açmak için İsveç’e seyahat etmeyi planlayan kişilerin başvurması gereken İsveç Ticari Vize için gerekli evraklar hazırlanırken nelere dikkat edilmelidir?

İsveç’te düzenlenen bir organizasyonda çalıştığı şirketi temsil etmek için İsveç’e seyahat etmek isteyen kişilerin, konsolosluklar ile iletişime geçerek ticari vize başvurusunda bulunması gerekiyor. Ticari vize başvurusu yapacak kişinin, başvuru evrakları arasına bağlı olduğu şirket tarafından yazılmış dilekçeyi ve katılmak istediği organizasyonun bilgilerini de eklemesi gerekiyor.

İsveç ticari vize için gerekli evraklar İsveç Konsolosluklarından temin edilebiliyor. Başvuru sırasında kişinin seyahat amacı ve seyahatin planlanan süresi gibi bilgilerin yer alması gerekiyor. Vize başvurusunun kabul edilme ihtimalini arttırmak için başvuru evrakları arasına otel ve uçak rezervasyon bilgileri ile birlikte katılacağı organizasyonların detayını da eklemesi gereklidir. Kişinin son 3 aya dair maaş bordrosu ve hesap bilgileri ile birlikte, seyahatin masraflarını firma karşılayacaksa, buna dair dilekçenin de eklenmesi vizenin onaylanma sürecini kolaylaştıran etkenler arasındadır.

Vize başvurusu yapan kişi, İsveç’te şirket kurmak istiyorsa, vize başvurusu için göndereceği dilekçede şirket detayları ve seyahat amacını belirtmektedir. Kişinin başvuru sırasında İsveç’te kurmak istediği şirketin çalışacağı sektörü ve kendi eğitim bilgilerini gösteren evrakları da İsveç Ticari vize için gerekli evraklar arasına eklemesi gerekiyor.

İsveç Konsoloslukları, vize başvurusunu değerlendirirken kişinin eğitim seviyesi ve şirketin giderlerini karşılayabilecek varlığa sahipliği gibi bilgileri kontrol eder. Bu bağlamda, eğitim aldığı alanda şirket açmak isteyen kişilerin vize başvurusunun kabul edilme ihtimali de daha yüksektir. Başvuru sırasında kuracağı şirketin giderlerini karşılayabilecek maddi düzeye sahip olduğunu belirtmek için kişilerin banka hesabındaki bakiyeyi gösteren evrakları da teslim etmesi gerekiyor. İsveç ticari vize için gerekli evraklar hem Türkçe hem de İsveççe teslim edilmelidir. Türkçeden tercümesi yapılan evrakların tercümesini yapan yeminli tercümanın iletişim ve adres bilgilerinin de evrak üzerinde yer alması gereklidir.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye