İsveç Aile Ziyareti Vize İşlemleri

İsveç Aile Ziyareti Vize İşlemleri

İsveç’te yaşayan bir tanıdığınız ya da akrabanız olabilir ve siz onları ziyaret etmek istiyor olabilirsiniz ki bu en doğal haklarınızdan birisi. Onları ziyaret etmek amacıyla İsveç’e giriş yapabilmeniz için İsveç ziyaret vizesi başvuru yapmış ve bu vizeyi almaya hak kazanmış olmanız gerekmektedir. İsveç ziyaret vizesi, Schengen vizesi adı altında olduğu için yılda 2 kez olmak şartıyla en fazla 90 gün kalma hakkı tanımaktadır. Vize başvurusuna başlayabilmeniz için öncelikle İsveç’te yaşayan yakınınızdan gönderilmiş olan bir davetiye mektubuna ihtiyacınız vardır. Bu mektup sonrası İsveç Konsolosluğu tarafından istenen belgeleri hazırlayabilir ve başvurularınıza başlayabilirsiniz. İsveç ziyaret vizesi tek, çift ya da çok defa girişe sahip olabilmektedir. İşlemler sırasında evrakların eksiksiz olması önemli bir husustur, bu nedenle de schengenvize.net ile iletişime geçebilir ve bütün bu işlemler sırasında profesyonel destek alarak, yanlış yapılma riskini azaltabilirsiniz.

İsveç Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

     İsveç ziyaret vizesi alabilmek için İsveç Konsolosluğu tarafından istenen bazı evraklar vardır ve bu evraklar ile başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgilere sahip olunabilmektedir. Gereken evraklar eksiksiz olarak hazırlandıktan sonra, bütün evraklar ile uyuşan bilgileri içeren İsveç ziyaret vizesi başvuru formu ile birlikte İsveç Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği tarafından görevlendirilen hizmet binalarına giderek vize başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. İstenen evraklar mesleki statünüze göre değişiklik gösterebilmektedir. Schengenvize.net ile iletişime geçerek ya da online randevu seçeneği ile randevu alarak en hızlı şekilde işlemleri tamamlayabilirsiniz.

  • Son on yıl içerisinde alınmış olan ve en az iki sayfası boş olan pasaport ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • İsveç ziyaret vizesi başvuru formu,
  • İsveç’te yaşayan akraba ya da tanıdığınız tarafından gönderilen davet mektubu,
  • Bütün detayların açıkça belirtildiği İsveç ziyaret vizesi talep dilekçesi,
  • Son altı ayda çekilmiş olan 2 adet biometrik fotoğraf,
  • Uçak rezervasyonları ve tanıdığınızın yanında kalacaksanız eğer onun ikametgah bilgileri,
  • Son üç aya ait banka hesap bilgileri.0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye