isvec-aile-ziyareti-vize-evraklari-ucreti

İsveç Aile ziyaret Vizesi için gerekli evraklar

İsveç’te yaşayan aile bireyi ya da akrabalarını ziyaret etmek isteyenlerin başvurması gereken İsveç Aile ziyaret Vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

İsveç’e aile bireylerini ya da yakın akrabalarını ziyaret edecek kişilerin, öncelikle İsveç Konsolosluklarına başvurarak İsveç Aile ziyaret vizesi alması gerekiyor. İsveç aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar ise İsveç Konsoloslukları tarafından belirlenmektedir. Ancak kişilerden gerekli görülen durumlarda farklı evraklar da talep edilebilmektedir. Aile ziyaret vizesi için başvuru yapacak kişinin, kullandığı pasaportun 10 yıl içerisinde yenilenmiş olması ve istenilen vizeden sonra en az 3 ay geçerliliği olması gereklidir. Pasaport üzerinde yer alan bilgilerin okunmasını engelleyecek derecede yıpranmalar olması halinde ise kişinin önce pasaportunu yenilemesi gerekiyor.

İsveç aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar arasında kişinin İsveç’te yaşayan akrabasından aldığı davetiye mektubu, akrabasının kimlik ve iletişim bilgileri de yer alıyor. Davetiye mektubu üzerinde, davet eden aile bireyi, akraba ya da yakın arkadaşın İsveç’te yaşadığı bölgeden alınan mührün de olması gerekiyor. Davetiye mektubu ile birlikte kişinin İsveç’te ziyaret edeceği akrabası ile çekilmiş fotoğrafların da başvuru dosyasına eklenmesi, kişinin başvurduğu vizenin onaylanma ihtimalini de arttırmaktadır.

Konsolosluk tarafından verilen vize başvuru formu da İsveç aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar arasında yer alıyor. Konsolosluklardan alınan vize başvuru formu Türkçe, İngilizce ve İsveççe olmak üzere 3 kopya halinde sunulmalıdır. Vize başvuru formu ile birlikte sunulan iletişim, kimlik, adli sicil kaydı, eğitim durumunu belirten formlar ile birlikte diğer evrakların da İngilizce ve İsveççe kopyalarının dosyaya eklenmesi gerekiyor. Tercümesi yapılan resmi evrakların, yeminli tercüman tarafından tercüme edilmesi ve yapılan tercümelerde, tercümeyi yapan kişinin iletişim ve kimlik bilgileri ile birlikte tercüme yapılan tarihin de yer alması gerekiyor.

Yapılacak seyahatin masrafları vize başvurusu yapan kişi tarafından karşılanacaksa, kişinin seyahat masraflarını karşılayabileceğine dair kredi kartı ve banka hesabı bakiyesini belirten evrakları da İsveç Aile Ziyaret vizesi için gerekli evraklar arasına eklemesi gerekiyor. Seyahat masrafları başka bir aile bireyi ya da akraba tarafından karşılanacaksa, aile bireyinin masrafları karşılayacağına dair vereceği dilekçe de başvuru dosyasına eklenmelidir.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye