İsrail Vize İstiyor Mu? - Schengenvize.net
Schengen Blog

İsrail Vize İstiyor Mu?

İsrail ile diplomatik ve siyasi ilişkilerden vize talep adımları yakından ilişkilidir. Kişilerin özellikle son mevzuat değişikliklerini yakından takip etmesi gerekir. Kişilerin hususi, diplomatik ya da hizmete mahsus olan pasaportlara sahip olması durumunda vizesiz bir biçimde giriş yapmasına izin verilmektedir. Bu aşamada süre 90 gün olarak belirlenmiştir. 90 günü aşacak bir seyahat planlıyorsanız vize talep etmeniz gerekir.

İsrail Vizesi Almak Zor Mu?

İsrail vize istiyor mu; daha öncesinde İran’ı ziyaret eden kişilerin İsrail vizesi almasına olanak bulunmamaktadır. Aynı durum daha öncesinde İsrail vizesi alan kişiler için de İran bağlamında geçerliliğini korur. Bu nedenle seyahat planı hazırlarken ülke ilişkilerini de göz önünde bulundurmak gerekir. Gerekli olan prosedürlerin yerine getirilmesi durumunda herhangi bir sıkıntı meydana gelmeyecektir.

İsrail vize almak zor mu; prosedürleri ya da evrakları derlerken aksaklık yaşamamak için alanın uzmanı olan vize firmalarından daha detaylı bir biçimde bilgi alabilirsiniz. Bu firmaların görevlendirilmesi durumunda tüm işlem akışı ve evrak temin aşamaları firma tarafından yerine getirilecektir. Vize harcının yanı sıra firmanın belirlemiş olduğu komisyon tutarını ödemeniz süreç için yeterlidir.

İsrail Vizesi Olanlar Hangi Ülkelere Giremez?

İsrail vize istiyor mu; daha öncesinde İran’a giriş yapan kişilerin İsrail’e giriş yapmasına izin verilmeyecektir. İsrail vizesi olanlar hangi ülkelere giremez; İsrail’e giriş yaptığınız pasaportunuza işlendiyse bu belge ile İran’a giriş yapmanıza onay verilmeyecektir. Fakat ülkemizi için bu tür bir kısıtlama söz konusu değildir. Her iki ülkeye giriş yapan kişiler kolaylıkla ülkemize de giriş yapabilir.

Vize başvuru adımlarını yerine getirirken kişilerin dikkate alması gereken hususlardan biri diğeri de Filistin kategorisidir. Ülkemizden Filistin’e gitmek isteyen kişilerin İsrail’den vize alması gerekmektedir. Tabi ki Mısır üzerinden direkt olarak Gazze Şeridine girecek olan vatandaşlarımızın İsrail’den vize almasına gerek olmayacaktır. Güvenlik sorunları sebebi ile İsrail’e giriş yapacak olan kişilerin tüm evrakları eksiksiz derlediğinden ve ülke güvenliğini tehdit edecek bir durum söz konusu olmadığından emin olmak adına denetimler yapılır.

İsrail Vize Ücreti Ne Kadar?

İsrail vize istiyor mu; vize başvuru adımlarını yerine getirirken kişilerin özellikle harç tutarını ödemeyi ihmal etmemeleri gerekmektedir. Her vize talep adımında vize harcının müstakil olarak yapılması gerekir. Harcın ödendiğine dair size verilen bilgilendirme dekontuna da dikkat etmelisiniz. İşlemler dijital olarak da kayıt altına alınsa da siz matbu makbuzu da saklamalısınız. Her sene vize için ödemeniz gereken harç zamlanmaktadır.

İsrail vize ücreti ne kadar; ülkede vize geçerlilik süresine göre vizeye ödemeniz gereken tutar değişim arz edecektir. Vize talep adımlarını yerine getirirken ret yanıtı almanız durumunda daha öncesinde yatırmış olduğunuz bu harcın tarafınıza iade edilmeyeceğini de iletmeniz gerekir.

İsrail Hangi Ülkelerden Vize İstemiyor?

İsrail vize istiyor mu; İsrail Türkiye vatandaşlarının umumi kullanıma mahsus olan pasaportlara sahip olması durumunda vize talep etmektedir.  İsrail hangi ülkelerden vize istemiyor; Bosna Hersek, Burkina Faso, Tayland gibi ülkelerin vatandaşların vizesiz olarak da giriş yapmasına izin verilmektedir. Türk vatandaşlarının yeşil pasaport sahibi olması durumunda da vizesiz giriş olanaklarından faydalanabilirsiniz. Daha öncesinde İsrail’den sınır dışı edilmiş olan kişilerin kesinlikle vize almasına olanak verilmeyecektir. Bu tür güvenlik detayları oldukça sıkı şekilde kontrol edilir.

İsrail Türk Vatandaşa Vize İstiyor Mu?

İsrail vize istiyor mu; vize talep sürecinde kişilerin 90 günden uzun kalmak istemeleri durumunda ilk adımı yerine getirmeleri gerekir. İsrail Türk vatandaşa vize istiyor mu; uzun süreli kalmak ve oturum talep etmek isteyen kişiler vize almalıdır. Vize alabilmek için son 6 aya ait fotoğraf sunmalısınız. Özellikle kimlik tespit adımında sorun yaşanmaması için bu tedbir oldukça önemlidir. Vize başvuru sürecinde sunmuş olduğunuz seyahat belgeniz de güncel olmalıdır. Seyahat belgesi güncelleme adımlarını NVİ üzerinden yerine getirebilirsiniz.

Ankara’daki İsrail Büyükelçiliği
Adres
Mahatma Gandhi Caddesi, 85 GOP, Ankara, Türkiye

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
ankara.mfa.gov.il

İstanbul’daki İsrail Büyükelçiliği
Adres
Yapı Kredi Plaza, C Blok K.7, Levent, İstanbul

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
istanbul.mfa.gov.il

Vize başvuru adımlarında bekleme süresi nedir?

Başvurunuzun değerlendirilmesi ortalama 4 hafta sürecektir.

Filistin’e gitmek için kimden vize alınmalıdır?

Filistin’i ziyaret etmek isteyen kişilerin İsrail’den vize alması gerekmektedir.

Vize başvuru adımında maddi duruma ilişkin belge istenir mi?

Maddi ihtiyaçlarınızı kamuya yük olmadan tamamlayacağınızı kanıtlamak için finanasal durumunuzun yetkinliğini kanıtlamanız istenebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×