Hollanda Para Birimi - Schengen Vize
Schengen Blog

Hollanda Para Birimi

Hollanda, günümüzde en çağdaş ve gelişmiş ülkeler arasında yer alıyor. Ancak bu ülkeye dair aslında bilmediğimiz çok fazla şey var. Örneğin, pe çok kişi Hollanda para birimi nedir sorusunun yanıtını araştırmaktadır. Bu konuda devletin para biriminin bir takım değişiklikler sonrasında Euro olduğunu söyleyebiliriz.

Hollanda Para Birimi 2021

Hollanda para birimi eski yıllarda Euro değildi, devlet 2002 tarihine kadar başka bir para birimi kullanmaktaydı. Ancak 2002 yılının başlarında bu ara biriminden Euro’ya geçme kararı alındı ve o yıllardan itibaren devletin para birimi artık Euro. Bu yüzden 2021 yılında da ülkenin para biriminin Euro olduğunu belirtebiliriz.

Hollanda Para Birimi Eski

Yukarıda da belirttiğimiz üzere Hollanda para birimi hep Euro değildi. Euro’dan önce bu ülkede farklı bir para birimi kullanılmaktaydı ve bu durum yaklaşık olarak 2002 yılına kadar devam etti. Peki, Hollanda para birimi Euro’dan önce neydi? Bu ülkede daha önce ( Euro’dan önce ) Hollanda Florini adı verilen para birimi kullanılmaktaydı. Ve bu para birimi 2002 yılının şubat ayına kadar ülkede kullanılmaya yani resmî para birimi olarak kabul edilmeye devam edilmişti. Ancak daha sonra alınan bir karar doğrultusunda ülke, Euro para birimini benimsedi ve şu an için Hollanda’nın resmî para birimi de Euro’dur.

Hollanda Florini’nin simgesi ise eskiden “ NLG “ olarak kullanılıyordur.

Hollanda Para Birimi Kaç TL?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere artık bu ülkede kullanılan para birimi Euro. Türk parası ise son zamanlarda Euro karşısında fazlasıyla değer kaybetti ve bu durum her geçen gün küçük oranlar dahilinde de olsa değer kaybetmeye devam ediyor. Peki, son zamanlarda Hollanda para birimi olan Euro TL bazında ne kadara denk geliyor?

Hollanda’nın da resmî para birimi olarak kabul edilen Euro, şu an için 10, 27 TL olarak işlem görmektedir diyebiliriz.

Hollanda Para Birimleri

Daha önce de söylediğimiz üzere bu ülkede yani Hollanda da kullanılan para birimleri önceden NLG yani Hollanda Florini iken, şu an Euro’dur.

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×