İtalya VFS Global Randevu - Schengenvize.net
Vize İşlemleri İle İlgili Genel Bilgiler

İtalya VFS Global Randevu

İtalya pek çok doğal ve yapay güzelliği barındıran bir ülkedir. İtalya’yı seyahat etmek için ise vize işlemlerinin yapılması zorunludur. İtalya, Türk vatandaşları arasından yalnızca bordo pasaport sahipleri için vize başvurusu yapılmasını talep etmektedir. İtalya’yı turistik amaç ile 180 gün içinde 90 gün ziyaret edecek yeşil pasaport, siyah pasaport ve gri pasaport sahiplerinin İtalya vizesi başvurusu yapmasına gerek yoktur.

İtalya vizesi başvurusu için yetkili kurumlara belge teslimi yapılması gerekir. Yetkili kurumlar ile direk iletişime geçmek ve randevu almak zor olabilmektedir. Bu yüzden İtalya vizesi için İtalya VFS Global randevu hizmetinden yararlanılabilir. Ayrıca VFS Global ile yapılan başvurular hızlı ve kolay bir şekilde sonuçlanmaktadır.

İtalya VFS Global Randevu Alamıyorum?

İtalya VFS Global Randevu Alamıyorum?İtalya vizesi için İtalya VFS Global randevu hizmetinden yararlanamayan kişiler VFS Global’in telefon numarası ile iletişime geçebilir. Çok acil seyahat edilmesi gerektiren durumlarda VFS Global başvuru merkezleri randevusuz ziyaret edilebilir ve VFS Global ekibi yardımcı olabilir. Acil vize işlemlerinin başlatılması gerekmeyen durumlarda VFS Global web sitesi aracılığı ile ilgili başvuru merkezinden randevu almak gerekecektir. Ayrıca belirtmek gerekir ki pandemi sebebi ile randevu işlemleri kısıtlanmıştır.

İtalya Vizesi VFS Global Nasıl Randevu Alınır?

İtalya Vizesi VFS Global Nasıl Randevu Alınırİtalya vize işlemlerinde işinin ehli aracı kurumlar ile çalışmak vize işlemlerinin hem onayı hem de hızı açısından önem taşımaktadır. İtalya vize başvurusu için gerekli belgeler, vize türüne bağlı olarak hazırlanmalıdır. İtalya turistik vizesi ile İtalya erasmus vizesi aynı belge ve evrakların hazırlanmadığı vize türleridir. VFS Global yardımı ile doğru evrak listesine ve güncel vize şartlarına ulaşabilirsiniz.

İtalya VFS Global randevu almak için ilk olarak siteye yeni kullanıcı seçeneği ile üyelik oluşturmak gerekmektedir. Yeni kullanıcısı butonuna tıkladıktan sonra kişisel bilgiler ve iletişim bilgileri yazılmalıdır. Gerekli adımlar tamamlandıktan sonra görev yeri bakımından en uygun vize başvuru merkezinden randevu talebinde bulunmak gerekmektedir. VFS Global vize başvuru merkezlerine giderek biyometrik işlemlerin tamamlanması gereklidir.

İtalya VFS Global Başvuru Merkezleri Nerede?

İtalya VFS Global Başvuru Merkezleri Nerede?İtalya VFS Global randevu hizmetinden yararlanmak için ilk adım üyelikten geçmektedir. VFS Global’in web sitesinden üyelik için gerekli bilgiler girilmelidir. Ardından ise VFS Global’in Türkiye’de bulunan ofislerinin görevli biriminden randevu almak gerekmektedir.

VFS Global’in her başvuru merkezi belirli illerden yapılan başvurular ile ilgilenmekle görevlidir. Örneğin Eskişehir’de ikamet eden kişiler Ankara VFS Global başvuru merkezine randevu almak zorundadır veya Adıyaman’da ikamet eden kişiler Gaziantep VFS Global başvuru merkezine randevu almak zorundadır.

İtalya vize işlemleri için VFS Global başvuru merkezleri şu şekildedir:

  • VFS Global Ankara vize başvuru merkezi görev bölgeleri: Ankara, Bolu, Çankırı, Eskişehir, Kırıkkale, Kırşehir.
  • VFS Global Gaziantep vize başvuru merkezi görev bölgeleri: Adıyaman, Ağrı, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hakkari, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Mardin, Muş, Osmaniye, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli, Van.
  • VFS Global İzmir ve Antalya vize başvuru merkezi görev bölgeleri: İzmir, Adana, Afyon, Aksaray, Antalya, Aydın, Balıkesir, Burdur, Denizli, Isparta, Karaman, Kayseri, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Muğla, Nevşehir, Niğde, Uşak.

İtalya’ya Nasıl Gidebilirim?

İtalya’ya Nasıl Gidebilirim?İtalya’ya seyahat etmek için vize almak; seyahat amacına ve pasaport türüne bağlıdır. İtalya seyahati için her durumda vize başvurusu yapmak zorunda olan kesim umumi paspaort sahipleridir. İtalya’ya turistik amaç dışında seyahat edecek hususi pasaport, hizmet pasaportu ve diplomatik pasaport sahiplerinin vize başvurusu yapmaları gereklidir.

İtalya vize başvurusu işlemleri oldukça zor ve uzun süren bir süreçten oluşabilmektedir. Ancak görevli ve aracı vize başvuru firması olan VFS Global ile bu işlemler oldukça hızlı bir şekilde tamamlanabilmektedir. Tek yapılması gereken VFS Global ile iletişime geçmek, randevu almak ve ek hizmetlerinden yararlanarak vize işlemleri konusunda danışmanlık hizmeti almaktır.

Vize başvurularının birçoğu tecrübesizlik ve bilgisizlik yüzünden yanlış evrak teslimi sonucunda ret işlemine tabi tutulmaktadır. Uzun zamandır vize işlemleri ile uğraşan ve vize sürecini yakından takip eden şirketler ile vize başvurusu yapmak her zaman daha kesin sonuç ve güvenilirlik için önem taşımaktadır.

 ✅İtalya Güncel Vize Başvuru Evrakları  🔽İndirmek için tıklayınız.
 ✅İtalya Güncel Vize Başvuru Dilekçeleri  🔽İndirmek için tıklayınız.
 ✅İtalya Güncel Vize Başvuru Formları  🔽İndirmek için tıklayınız.
Vize başvurusu yapanların Vize Rejim Tablosuna dikkat etmeleri önemle rica olunur. Dikkat! Pasaport geçerlilik süreniz seyahat bitimi baz alınarak, 6 ay olmalıdır geçerli olmalıdır. E-Pasaport sitesinden bilgi alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×