Hırvatistan Vize Merkezi, Gaziantep - Schengenvize.net
Hırvatistan Vize İşlemleri

Hırvatistan Vize Merkezi, Gaziantep

Hırvatistan Vize Merkezi, Gaziantep Vize Başvurusu

Hırvatistan Vize Merkezi, Gaziantep ili sınırları içerisinde ikamet eden ve sadece Gaziantep değil, Gaziantep ilinin de çevre illerinde ikamet etmekte olan kişilere vize başvuru süreci kapsamı içerisinde gerekli olan tüm desteği ve hizmeti vermek amacı ile konsolosluk ve büyükelçilik tarafından görevlendirilmiş bir kurumdur.

Hırvatistan Vizesi Hakkında Her Şey

Hırvatistan Vizesi Schengen Vizesine Dahil Mi? – Gaziantep

Hırvatistan, 2013 yılı itibari ile Avrupa Birliği’nin üye devletleri kapsamı içerisinde yer almaktadır. Ancak Hırvatistan, Schengen prosedürüne dahil olmadığı için Schengen vize talebinde bulunmamaktadır. Bu nedenle Hırvatistan kendi vize prosedürünü uygulamakta olan bir ülkedir.

Hırvatistan Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Hırvatistan vize işlemlerini başvuru sonrasında sonuçlanması yaklaşık 15 iş günü içerisinde gerçekleşir. Zaman zaman sürenin 60 güne kadar uzadığı görülmektedir bu yüzden seyahat planı yapmadan önce vize başvurusunun gerçekleşmiş olması önerilmektedir.

Hırvatistan Şengene Dahil Mi?

Hırvatistan Schengen ülkesi değildir ancak Schengen vizesi ile ülkeye giriş yapılmaktadır. Hırvatistan vize başvurusunda talep edilen evraklar fazla istisnai durumlar dışında Schengen vizesi ile aynıdır.

Hırvatistan Turist Kabul Ediyor Mu?

Hırvatistan kısa süreli C tipi vize kategorisinde olan turist vizesi ile Türkiye yapılacak olan turistik, kültürel ve tatil amaçlı izin vermektedir.

Hırvatistan Vize Reddi – Gaziantep

Hırvatistan vize başvurusunda bulunan ve Hırvatistan vizesi yetkili makamlarca ret kararı sonuçlanan kişiler tekrardan Hırvatistan vize başvurusunda bulunabilmektedir. Ancak Hırvatistan vize başvurusunun ret kararının belli başlı nedenleri mevcuttur. Bu nedenler ise şu şekilde açıklanabilmektedir:
Hırvatistan Vize Merkezi, Gaziantep
Hırvatistan Vize Merkezi, Gaziantep
  • Seyahat Amacı
Hırvatistan vize başvurusunda bulunacak olan vatandaşların ilk adımda net bir şekilde Hırvatistan sınırları içerisine yapacak olduğu seyahat nedenini belirlemektedir. Seyahat amacına uygunluk kapsamı dışında vize başvurusunda bulunan vatandaşların vize sonuç kararı yetkili makamlar tarafından olumsuz değerlendirilerek ret cevabı ile sonuçlanmaktadır.

Örnek verecek olursak bir vatandaş Hırvatistan’a iş sebebi doğrultusunda seyahat edecek iken, turistik vize başvurusunda bulunur ise başvuru sahibinin yapmış olduğu yanlış kategori başvurusundan dolayı vizesi ret kararı ile sonuç bulacaktır.

  • Finansal Durumu Gösteren Belgelerin Yetersizliği

Finansal durumu gösteren belge yetersizliğinden kasıt, Hırvatistan sınırları içerisine seyahat edecek olan başvuru sahibinin eğer finansal düzeyi, yani maddi gücü Hırvatistan sınırları içerisindeki yapacak masraflarını karşılayacak bir düzeyde değil ise vize başvurusu ret kararı ile sonuçlanmaktadır. Ancak başvuru sahibi, maddi durum niteliğinde bir kazanca sahip değil ise örneğin ev hanımı veyahut öğrenci ise, başvuru esnasına muhakkak seyahat masraflarını karşılamak üzere bir sponsorun da belirtilmesi gerekmektedir.

  • Evrak Eksikliği

Başvuru sahibi, seyahat amacına göre hazırlamış olduğu evraklar içerisinde eksik bir evrak beyanında bulunur ise konsolosluk ev evrak talebinde bulunabilir iken, direkt olarak başvuru sahibinin vize başvurusunu da reddedebilme hakkına sahiptir.

Hırvatistan Vize Merkezi, Gaziantep Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×