Hırvatistan Vize Merkezi, Hatay

Hırvatistan Vize Merkezi, Hatay ili ve çevresinde ikamet etmekte olan vize başvuru sahiplerine gerekli olan tüm vize işlemlerini profesyonel bir şekilde sağlamaktadır. Bu nedenle Hırvatistan sınırları içerisine seyahat etme planı olan kişilerin muhakkak bir danışmanlık merkezine başvuruda bulunması gerekmektedir.

Bu gibi kısa süreli sürecek olan (90 gün kadar konaklama hakkı bulunan) seyahatlere C tipi vize kategorisi adı verilmektedir. C tipi vize kategorisinde Hırvatistan sınırları içerisine seyahat edecek olan kişiler ise bizzat vize başvuru merkezine ya da vize başvurusu için akredite edilen seyahat acentelerine müracaat etmeleri gerekmektedir. Bu gibi C tipi vize müracaat işlemlerini konsolosluklar ya da büyükelçilikler kabul etmemektedir.

Hırvatistan Vize Merkezi Hatay Başvurusu

Hırvatistan sınırları içerisine seyahat etmek isteyen kişiler, ilk adımda seyahat etme nedenlerini doğru olacak bir şekilde belirlemeleri gerekmektedir. Akabinde, vize başvuru merkezlerinin uzman müşteri temsilcileri ile irtibata geçerek seyahat etme amaçlarına uygun bir vize müracaatı talep etmektedir.

  • Başvuru sahibi seyahat amacına yönelik merkez temsilcileri tarafından güncel e-mail adresine bilgilendirme ile gönderilen evrakların tamamını oluşturması gerekmektedir. Daha sonra oluşturduğu evrakları bir dosya haline getirerek vize başvuru merkezine şahsen, kargo ya da kurye ile teslim etmesi mümkündür.
  • Başvuru sahibi kendisi için en uygun olacak bir randevu tarihi talep ederek, akabinde biyometrik beyanı için vize başvuru merkezinde bulunması gerekmektedir. Başvuru sahibi daha önceden bir vize sahibi olmuş ve biyometrik bilgi beyanında bulunmuş olsa dahi, konsolosluğun ya da büyükelçiliğin talebi üzerine tekrardan parmak izi (biyometrik beyan) beyanında bulunması gerekmektedir.
  • Başvuru sahibi gerekli evrakları teslim ettiği an resmen vize başvurusunda bulunmuş olacaktır. Süreç içerisinde gerekli olan tüm bilgiyi vize başvuru merkezi ile iletişime geçerek öğrenebilmektedir.
  • Son adım da ise başvuru sahibi yapmış olduğu vize başvurusunun onayını aldıktan sonra pasaportunu teslim almak üzere vize başvuru merkezine şahsen gitmesi gerekmektedir. Ancak vize başvuru sahibi yoğunluğu nedeni ile pasaport teslimini almak için vize başvuru merkezine gidemez ise başvuru merkezindeki görevliler kişinin güncel ve belirtmiş olduğu adrese pasaport gönderimini de sağlayabilmektedirler.

 

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye