Hırvatistan Vize Merkezi, Hatay - Schengenvize.net
Hırvatistan Vize İşlemleri

Hırvatistan Vize Merkezi, Hatay

Hırvatistan Vize Merkezi, Hatay Vize Başvurusu

Hırvatistan Vize Merkezi, Hatay ili ve çevresinde ikamet etmekte olan vize başvuru sahiplerine gerekli olan tüm vize işlemlerini profesyonel bir şekilde sağlamaktadır. Bu nedenle Hırvatistan sınırları içerisine seyahat etme planı olan kişilerin muhakkak bir danışmanlık merkezine başvuruda bulunması gerekmektedir.

Hırvatistan Vize Başvuru İşlemi

Bu gibi kısa süreli sürecek olan (90 gün kadar konaklama hakkı bulunan) seyahatlere C tipi vize kategorisi adı verilmektedir.

C tipi vize kategorisinde Hırvatistan sınırları içerisine seyahat edecek olan kişiler ise bizzat vize başvuru merkezine ya da vize başvurusu için akredite edilen seyahat acentelerine müracaat etmeleri gerekmektedir.

Hırvatistan Vize Ücreti

Hırvatistan vize ücreti başvuru yapılan vize türüne göre farklılık göstermektedir. Vize işlemleri karşılığında ücretler konsolosluk ve büyükelçilik adına tahsil edilmektedir.

Hırvatistan Vize Sorgulama

Hırvatistan vize başvurusunun ardından vizenin sonucunu öğrenmek için internet üzerinden sorgulama yapılmaktadır. Aynı zamanda konsolosluk ya da büyükelçilikten de sonuçlara ulaşmak mümkündür.

Hırvatistan Vizesi Nasıl Alınır?

Hırvatistan vizesi almak için prosedürün yerine getirilmesi, evrakların eksiksiz hazırlanması ve başvuru formunun doğru şekilde doldurulması gerekmektedir.

Bu gibi C tipi vize müracaat işlemlerini konsolosluklar ya da büyükelçilikler kabul etmemektedir.

Hırvatistan Vize Merkezi, Hatay
Hırvatistan Vize Merkezi, Hatay

Hırvatistan Vize Merkezi Hatay Başvurusu

Hırvatistan sınırları içerisine seyahat etmek isteyen kişiler, ilk adımda seyahat etme nedenlerini doğru olacak bir şekilde belirlemeleri gerekmektedir.

Akabinde, vize başvuru merkezlerinin uzman müşteri temsilcileri ile irtibata geçerek seyahat etme amaçlarına uygun bir vize müracaatı talep etmektedir.

  • Başvuru sahibi seyahat amacına yönelik merkez temsilcileri tarafından güncel e-mail adresine bilgilendirme ile gönderilen evrakların tamamını oluşturması gerekmektedir. Daha sonra oluşturduğu evrakları bir dosya haline getirerek vize başvuru merkezine şahsen, kargo ya da kurye ile teslim etmesi mümkündür.
  • Başvuru sahibi kendisi için en uygun olacak bir randevu tarihi talep ederek, akabinde biyometrik beyanı için vize başvuru merkezinde bulunması gerekmektedir. Başvuru sahibi daha önceden bir vize sahibi olmuş ve biyometrik bilgi beyanında bulunmuş olsa dahi, konsolosluğun ya da büyükelçiliğin talebi üzerine tekrardan parmak izi (biyometrik beyan) beyanında bulunması gerekmektedir.
  • Başvuru sahibi gerekli Hırvatistan vize evraklarını teslim ettiği an resmen vize başvurusunda bulunmuş olacaktır. Vize başvuru sahipleri Hırvatistan vize süreci içerisinde gerekli olan tüm bilgiyi vize başvuru merkezi ile iletişime geçerek öğrenebilmektedir.
  • Son adım ise başvuru sahibi yapmış olduğu vize başvurusunun onayını aldıktan sonra geçerli pasaportunu teslim almak üzere vize başvuru merkezine bizzat gitmesi gerekmektedir.  Vize başvuru sahibi yoğunluğu nedeni ile vizeli pasaport teslimini almak için vize başvuru merkezine gidemez ise başvuru merkezindeki yetkililer kişinin güncel ve belirtmiş olduğu adrese pasaport gönderimini  sağlayabilmektedirler.

Hırvatistan Vize Merkezi, Hatay Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×