Hırvatistan Vize Merkezi, Kahramanmaraş - Schengen Vize
Hırvatistan Vize İşlemleri

Hırvatistan Vize Merkezi, Kahramanmaraş

Hırvatistan Vize Merkezi, Kahramanmaraş ili sınırları içerisinde ikamet eden ve sadece Kahramanmaraş değil, Kahramanmaraş ilinin de çevre illerinde ikamet etmekte olan kişilere vize başvuru süreci kapsamı içerisinde gerekli olan tüm desteği ve hizmeti vermek amacı ile konsolosluk ve büyükelçilik tarafından görevlendirilmiş bir kurumdur.

Hırvatistan Vizesi Schengen Prosedürü Uyguluyor Mu? – Kahramanmaraş

Hırvatistan, 2013 yılı itibari ile Avrupa Birliği’nin üye devletleri kapsamı içerisinde yer almaktadır. Ancak Hırvatistan, Schengen prosedürüne dahil olmadığı için Schengen vize talebinde bulunmamaktadır. Bu nedenle Hırvatistan kendi vize prosedürünü uygulamakta olan bir ülkedir.

Hırvatistan Vize Reddi – Kahramanmaraş

Hırvatistan vize başvurusunda bulunan ve Hırvatistan vizesi yetkili makamlarca ret kararı sonuçlanan kişiler tekrardan Hırvatistan vize başvurusunda bulunabilmektedir. Ancak Hırvatistan vize başvurusunun ret kararının belli başlı nedenleri mevcuttur. Bu nedenler ise şu şekilde açıklanabilmektedir:

  • Seyahat Amacının Belirlenmesi

Hırvatistan vize başvurusunda bulunacak olan vatandaşların ilk adımda net bir şekilde Hırvatistan sınırları içerisine yapacak olduğu seyahat nedenini belirlemektedir. Seyahat amacına uygunluk kapsamı dışında vize başvurusunda bulunan vatandaşların vize sonuç kararı yetkili makamlar tarafından olumsuz değerlendirilerek ret cevabı ile sonuçlanmaktadır.

Örnek verilir ise; bir vatandaş Hırvatistan’a iş sebebi doğrultusunda seyahat edecek iken, turistik vize başvurusunda bulunur ise başvuru sahibinin yapmış olduğu yanlış kategori başvurusundan dolayı vizesi ret kararı ile sonuç bulacaktır.

  • Finansal Durumu Gösteren Belgelerin Yetersizliği

Finansal durumu gösteren belge yetersizliğinden kasıt, Hırvatistan sınırları içerisine seyahat edecek olan başvuru sahibinin eğer finansal düzeyi, yani maddi gücü Hırvatistan sınırları içerisindeki yapacak masraflarını karşılayacak bir düzeyde değil ise vize başvurusu ret kararı ile sonuçlanmaktadır.

Bunun yanı sıra başvuru sahibi, maddi durum niteliğinde bir kazanca sahip değil ise örneğin ev hanımı veyahut öğrenci ise, başvuru esnasına muhakkak seyahat masraflarını karşılamak üzere bir sponsorun da belirtilmesi gerekmektedir.

  • Evrak Eksikliğinden Kaynaklı Ret Cevabı

Başvuruda bulunan vatandaş, seyahat amacına göre hazırlamış olduğu evraklar içerisinde eksik bir evrak beyanında bulunur ise konsolosluk ev evrak talebinde bulunabilir iken, direkt olarak başvuru sahibinin vize başvurusunu da reddedebilme hakkına sahiptir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×