Hırvatistan Vize Merkezi, Kahramanmaraş - Schengenvize.net
Hırvatistan Vize İşlemleri

Hırvatistan Vize Merkezi, Kahramanmaraş

Hırvatistan Vize Merkezi, Kahramanmaraş Vize Başvurusu

Hırvatistan Kahramanmaraş Vize Şubeleri

Hırvatistan Vize Merkezi, Kahramanmaraş ili sınırları içerisinde ikamet eden ve sadece Kahramanmaraş değil, Kahramanmaraş ilinin de çevre illerinde ikamet etmekte olan kişilere vize başvuru süreci kapsamı içerisinde gerekli olan tüm desteği ve hizmeti vermek amacı ile konsolosluk ve büyükelçilik tarafından görevlendirilmiş bir kurumdur.

Hırvatistan Vize İşlemleri

Hırvatistan Vizesi Schengen Prosedürü Uyguluyor Mu? – Kahramanmaraş

Hırvatistan, 2013 yılı itibari ile Avrupa Birliği’nin üye ülkeleri kapsamı içerisinde yer almaktadır. Hırvatistan, Schengen vize prosedürüne dahil olmadığı için Schengen vize talebinde bulunmamaktadır. Bu sebeple Hırvatistan kendi vize prosedürünü uygulamakta olan bir ülkedir.

Hırvatistan Vize Reddi – Kahramanmaraş

Hırvatistan vize başvurusunda bulunan ve Hırvatistan vizesi yetkili makamlarca vize reddi kararı sonuçlanan vize başvur sahipleri tekrardan Hırvatistan vize başvurusunda bulunabilmektedir. Hırvatistan vize başvurusunun ret kararının belli başlı sebepleri mevcuttur. Bu sebepler ise şu şekilde açıklanabilmektedir:
Hırvatistan Vize Merkezi, Kahramanmaraş
Hırvatistan Vize Merkezi, Kahramanmaraş
  • Seyahat Amacının Belirlenmesi

Hırvatistan vize başvurusunda bulunacak olan vatandaşların ilk adımda net bir şekilde Hırvatistan sınırları içerisine yapacak olduğu seyahat nedenini belirlemektedir. Seyahat amacına uygunluk kapsamı dışında vize başvurusunda bulunan vatandaşların vize sonuç kararı yetkili makamlar tarafından olumsuz değerlendirilerek ret cevabı ile sonuçlanmaktadır.

Örnek verilir ise; bir vatandaş Hırvatistan’a iş sebebi doğrultusunda seyahat edecek iken, turistik vize başvurusunda bulunur ise başvuru sahibinin yapmış olduğu yanlış kategori başvurusundan dolayı vizesi ret kararı ile sonuç bulacaktır.
  • Finansal Durumu Gösteren Belgelerin Yetersizliği

Finansal durumu gösteren belge yetersizliğinden kasıt, Hırvatistan sınırları içerisine seyahat edecek olan başvuru sahibinin eğer finansal düzeyi, yani maddi gücü Hırvatistan sınırları içerisindeki yapacak masraflarını karşılayacak bir düzeyde değil ise vize başvurusu ret kararı ile sonuçlanmaktadır.

Bunun yanı sıra başvuru sahibi, maddi durum niteliğinde bir kazanca sahip değil ise örneğin ev hanımı veyahut öğrenci ise, başvuru esnasına muhakkak seyahat masraflarını karşılamak üzere bir sponsorun da belirtilmesi gerekmektedir.

  • Evrak Eksikliğinden Kaynaklı Ret Cevabı

Başvuruda bulunan vatandaş, seyahat amacına göre hazırlamış olduğu evraklar içerisinde eksik bir evrak beyanında bulunur ise konsolosluk ev evrak talebinde bulunabilir iken, direkt olarak başvuru sahibinin vize başvurusunu da reddedebilme hakkına sahiptir.

Hırvatistan Vizesi Kolay Mı

Hırvatistan’a yapılacak olan seyahatin nedenine göre başvuru yapılacak vize türünün doğru belirlenmesi halinde vize almak kolaydır.

Hırvatistan Vizesi Nasıl Alınır

Hırvatistan vize başvurusu büyükelçiliğe, Başkonsolosluğu ve yetkilendirilen vize başvuru merkezlerine yapılır. Gerekli olan Evrakların eksiksiz ve doğru hazırlanması sağlanır. Evraklar teslim edilir parmak izi taramasının ardından başvuru süreci tamamlanır.

Hırvatistan Vize Sorgulama

Hırvatistan vize başvurusunun sorgulama işlemleri internet üzerinden ya da konsolosluk veya büyükelçilik iletişim hattından yapılmaktadır.

Hırvatistan Vize Merkezi, Kahramanmaraş Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×