Hırvatistan Vize Merkezi, Ankara - Schengenvize.net
Hırvatistan Vize İşlemleri

Hırvatistan Vize Merkezi, Ankara

Hırvatistan Vize Merkezi, Ankara Vize Başvurusu

Hırvatistan Vize Merkezi, Ankara ili ve çevresinde ikamet etmekte olan vize başvuru sahiplerine gerekli olan tüm vize işlemlerini profesyonel bir şekilde sağlamaktadır. Bu nedenle Hırvatistan sınırları içerisine seyahat etme planı olan kişilerin muhakkak bir danışmanlık merkezine başvuruda bulunması gerekmektedir. Bu gibi kısa süreli olacak (90 gün kadar) seyahatlere C tipi vize kategorisi adı verilmektedir.

Hırvatistan Vize Başvuru Aşamaları

C tipi vize kategorisinde Hırvatistan sınırları içerisine seyahat edecek olan kişiler ise bizzat vize başvuru merkezine ya da vize başvurusu için akredite edilen seyahat acentelerine müracaat etmeleri gerekmektedir. Bu gibi C tipi vize müracaat işlemlerini konsolosluklar ya da büyükelçilikler kabul etmemektedir.

Hırvatistan Vize Merkezi Ankara Başvurusu

Hırvatistan sınırları içerisine seyahat etmek isteyen kişiler, ilk adımda seyahat etme nedenlerini doğru olacak bir şekilde belirlemeleri gerekmektedir.

Akabinde, vize başvuru merkezlerinin uzman müşteri temsilcileri ile irtibat haline geçerek seyahat nedenlerine uygun bir vize başvurusu talep etmektedir.
Hırvatistan Vize Merkezi, Ankara
Hırvatistan Vize Merkezi, Ankara
  • Başvuru sahibi seyahat amacına yönelik merkez temsilcileri tarafından güncel e-mail adresine bilgilendirme ile gönderilen evrakların tamamını oluşturması gerekmektedir. Daha sonra oluşturduğu evrakları bir dosya haline getirerek vize başvuru merkezine şahsen, kargo ya da kurye ile teslim etmesi gerekmektedir.
  • Başvuru sahibi kendisi için en uygun olan randevu tarihi talep ederek, akabinde biyometrik beyanı için vize başvuru merkezinde bulunması gerekmektedir. Başvuru sahibi daha önceden bir vize sahibi olmuş ve biyometrik bilgi beyanında bulunmuş olsa dahi, konsolosluğun ya da büyükelçiliğin talebi üzerine tekrardan parmak izi (biyometrik beyan) beyanında bulunması gerekmektedir.
  • Başvuru sahibi gerekli evrakları teslim ettiği an resmen vize başvurusunda bulunmuş olacaktır. Süreç içerisinde gerekli olan tüm bilgiyi vize başvuru merkezi ile iletişime geçerek öğrenebilmektedir.
  • Son adım da ise başvuru sahibi yapmış olduğu vize başvurusunun onayını aldıktan sonra pasaportunu teslim almak üzere vize başvuru merkezine şahsen gitmesi gerekmektedir. Ancak vize başvuru sahibi yoğunluğu nedeni ile pasaport teslimini almak için vize başvuru merkezine gidemez ise başvuru merkezindeki görevliler kişinin güncel ve belirtmiş olduğu adrese pasaport gönderimini de sağlayabilmektedirler.

Hırvatistan Turist Kabul Ediyor Mu?

Hırvatistan tarafından turist vizesi ile ülkeye turist kabul edilmesi söz konusudur. Bunun için kısa süreli Hırvatistan turist vizesi başvurusunda bulunmak gerekir.

Hırvatistan Vize İstiyor Mu?

Hırvatistan tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından bordo pasaport sahiplerinden vize istenmektedir. Gri, yeşil ve siyah pasaportlu vatandaşlar vizeden muaftır.

Hırvatistana Vizesiz Gidilir Mi?

Hayır, gidilemez.

Hırvatistan Vize Merkezi, Ankara Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×