Hırvatistan Vize Merkezi, İzmir - Schengenvize.net
Hırvatistan Vize İşlemleri

Hırvatistan Vize Merkezi, İzmir

Hırvatistan Vize Merkezi, İzmir Vize Başvurusu

Hırvatistan Vize Merkezi, İzmir şehrinde ikamet etmekte olan başvuru sahibine gerekli olan tüm hizmeti ve desteği sağlamak amacı ile görev yapan bir kurumdur. Bunun yanı sıra sadece İzmir şehri içerisinde ikamet etmekte olan değil, aynı zamanda da İzmir ili ve çevre illerinde de ikamet etmekte olan başvuru sahipleri için de profesyonel bir şekilde gerekli talep edilen hizmeti ve desteği sağlamaktadır.

Hırvatistan Vize Kılavuzu

Hırvatistan Vize Merkezi, İzmir
Hırvatistan Vize Merkezi, İzmir

Hırvatistan Vize Başvuru Adımları – İzmir

İzmir sınırları içerisinden ve çevre illerde ikamet etmek olan kişiler için İzmir Hırvatistan Vize Merkezi hizmet sağlamaktadır.

Başvuruda bulunacak olan vatandaşları İzmir içerisindeki vize başvuru merkezine şahsen giderek başvuruda bulunabilmektedir. Bu adımlar ise sırası ile şu şekildedir:

  • Başvuru sahibi ilk adım olarak Hırvatistan gezi amacını net bir şekilde belirledikten sonra vize başvuru merkezindeki yetkilileri ve uzman danışmanlara şahsen belirtmesi gerekmektedir. Bunun sebebi ise başvuru sahibinin vize başvuru sırasında herhangi bir olumsuz durum ile karşılaşmaması için oldukça büyük bir önem arz etmektedir.
  • Vize başvuru merkezinin yetkili müşteri temsilcileri ve uzmanları tarafından başvuru sahibinin güncel e-mail adresine gönderilen evraklar, başvuru sahibi tarafından şahsen hazırlanarak bir dosya haline getirilmesi gerekir.
  • Başvuru sahibi gerekli olan belgeleri dosya haline getirdikten sonra kargo, kurye ya da şahsen başvuru merkezine teslim etmesi gerekmektedir.
  • Başvuru sahibinin Hırvatistan vize başvurusunda bulunur iken muhakkak biyometrik bilgilerini de beyan etmesi gerekmektedir. Bu nedenle biyometrik bilgi beyanında bulunmadan önce kendisine en uygun olacak şekilde yetkili vize uzmanlarından randevu alması gerekmektedir. Randevusuz işlem yapılması söz konusu değildir.
  • Tüm gerekli talep edilen evraklar ve biyometrik bilgiler beyan edildikten daha sonra, vize işlem süreci hakkında başvuru sahibi gerekli tüm bilgiyi vize başvuru uzman yetkilileri tarafından öğrenebilme hakkına da sahiptir.
  • En son adımda ise başvuru sahibinin yapmış olduğu vize başvurusu onay aldıktan daha sonra, başvuru sahibi pasaportunu teslim almak üzere vize başvuru merkezine gitmesi gerekmektedir. Ancak başvuru sahibi yoğun bir dönemden geçiyor ve merkeze gelemiyor ise, merkez tarafından kişinin belirtmiş olduğu adrese pasaportun teslimi yapılmaktadır.

Hırvatistan Çalışma Vizesi

Hırvatistan vizesi kısa süreli vize olmasından dolayı çalışma hakkı vermez. Ülkede uzun süre kalıp çalışmak isteyen ya da ticari faaliyette bulunmak isteyenlerin başvuru yapılması gereken Hırvatistan çalışma vizesi türüdür.

Hırvatistan Vize Covid

Covid-19 önlemleri kapsamında Hırvatistan şartları yerine getiren yabancı ülke vatandaşlarının ülkeye girişine izin vermektedir. Seyahat planlaması yapanların öncelikle konsoloslukl resmi sitesini ziyaret ederek kovid-19 kurallarını kontrol etmesi gerekmektedir.

Hırvatistan Vize Başvurusu

Hırvatistan vize başvurusu konsolosluk tarafından talep edilen evrakların eksiksiz olarak hazırlanmasının ardından konsolosluğa ya da akredite edilen kurumlara yapılmaktadır.

Hırvatistan Vize Merkezi, İzmir Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×