Hırvatistan Vize Merkezi, İzmir - Schengen Vize
Hırvatistan Vize İşlemleri

Hırvatistan Vize Merkezi, İzmir

Hırvatistan Vize Merkezi, İzmir şehrinde ikamet etmekte olan başvuru sahibine gerekli olan tüm hizmeti ve desteği sağlamak amacı ile görev yapan bir kurumdur. Bunun yanı sıra sadece İzmir şehri içerisinde ikamet etmekte olan değil, aynı zamanda da İzmir ili ve çevre illerinde de ikamet etmekte olan başvuru sahipleri için de profesyonel bir şekilde gerekli talep edilen hizmeti ve desteği sağlamaktadır.

Hırvatistan Vize Başvuru Adımları – İzmir

İzmir sınırları içerisinden ve çevre illerde ikamet etmek olan kişiler için İzmir Hırvatistan Vize Merkezi hizmet sağlamaktadır. Başvuruda bulunacak olan vatandaşları İzmir içerisindeki vize başvuru merkezine şahsen giderek başvuruda bulunabilmektedir. Bu adımlar ise sırası ile şu şekildedir:

  • Başvuru sahibi ilk adım olarak Hırvatistan seyahat amacını net bir şekilde belirledikten daha sonra vize başvuru merkezindeki yetkililere de şahsen belirtmesi gerekmektedir. Bunun nedeni ise başvuru sahibinin vize başvuru sırasında herhangi bir olumsuz durum ile karşılaşmaması adına oldukça büyük bir önem arz etmektedir.
  • Vize başvuru merkezinin yetkili müşteri temsilcileri tarafından başvuru sahibinin güncel e-mail adresine gönderilen evraklar, başvuru sahibi tarafından bizzat hazırlanarak bir dosya haline getirilmesi gerekmektedir. Başvuru sahibi gerekli olan evrakları dosya haline getirdikten daha sonra kargo, kurye ya da bizzat başvuru merkezine teslim etmesi gerekmektedir.
  • Başvuru sahibinin Hırvatistan vize başvurusunda bulunur iken muhakkak biyometrik bilgilerini de beyan etmesi gerekmektedir. Bu nedenle biyometrik bilgi beyanında bulunmadan önce kendisine en uygun olacak şekilde yetkili vize uzmanlarından randevu alması gerekmektedir. Randevusuz işlem yapılması söz konusu değildir.
  • Tüm gerekli talep edilen evraklar ve biyometrik bilgiler beyan edildikten daha sonra, vize işlem süreci hakkında başvuru sahibi gerekli tüm bilgiyi vize başvuru uzman yetkilileri tarafından öğrenebilme hakkına da sahiptir.
  • En son adımda ise başvuru sahibinin yapmış olduğu vize başvurusu onay aldıktan daha sonra, başvuru sahibi pasaportunu teslim almak üzere vize başvuru merkezine gitmesi gerekmektedir. Ancak başvuru sahibi yoğun bir dönemden geçiyor ve merkeze gelemiyor ise, merkez tarafından kişinin belirtmiş olduğu adrese pasaportun teslimi yapılmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×