Gaziantep Hırvatistan Vize Başvurusu

  Gaziantep Hırvatistan Fahri konsolosluğu sadece Hırvatistan vatandaşlarına hizmet vermekte ve onların vatandaşlık hizmetlerinden sorumludur. Fakat vize verme yetkisi olmadığı için Gaziantep vize merkezi olarak vize işlemleri firma temsilcilerimiz tarafından yürütülmektedir. Hırvatistan online vize başvurusu sürecinde Gaziantep vize merkezi, Hırvatistan vizesi için sizleri genel hatlarıyla bilgilendirecek ve başvurunuzu sizin adınıza gerçekleştirecektir.

  Gaziantep Hırvatistan Konsolosluk İşlemleri

  Gaziantep vize merkezi tarafından Hırvatistan vize başvurusu yapılabilmektedir. Online olarak yapılacak olan vize başvuru işleminden sonra Hırvatistan konsolosluğu tarafından istenecek belgeler hazırlanarak online vize başvuru formu ile birlikte Hırvatistan başkonsolosluğuna bizzat başvuru yapılması gerekir. Eğer daha önce Schengen vizesi için başvuru yapıldıysa konsolosluğa bizzat başvuru yapılmasına gerek yoktur. Bu tip durumlarda Gaziantep vize merkezimiz tarafından Hırvatistan vize başvurunuz kısa süre içerisinde tamamlanacaktır.

  Hırvatistan vizesi için başvuruda bulanabileceğiniz Hırvatistan konsoloslukları Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya ‘da bulunmaktadır. Fakat her konsolosluk farklı işlemler yapmaktadır. Bu nedenle Hırvatistan vize başvurusu hakkında detaylı bilgi almak için Gaziantep vize merkezimizden detaylı bilgilendirmeleri alabilirsiniz.

  Gaziantep Hırvatistan vizesi için başvuru yapıldıktan sonra genellikle 15 gün içerisinde tamamlanmaktadır. Fakat bazı durumlarda bu süre 60 güne kadar uzayabilir. Bu süre içerisinde vize başvurunuzun onaylandığı veya reddedildiğine dair bilgilendirme tarafınıza yapılacaktır.

  Gaziantep Hırvatistan vizesi başvuru süreci içerisinde Hırvatistan konsolosluğundan aranabilirsiniz. Aranma sebebiniz genellikle bilgilerin teyit edilmesiyle alakalıdır. Bazı durumlarda konsolosluk sizden ek belge talep edebilir. Bu tip durumlarla karşılaştığınız zamanlarda Gaziantep vize merkezimize bilgi vermeniz işlemlerinizin hızlıca yürütülmesi açısından son derece önemlidir.

  Gaziantep Hırvatistan Vize Çeşitleri

  Gaziantep Hırvatistan vizesi için farklı vize türleri vardır. Bu vize türleri ülkeye gidiş amacına göre değişkenlik göstermektedir.

  • Schengen ülkelerinde geçerli olmak üzere verilen çok girişli vize
  • Sınırlı ülkelerde geçerli olan vize
  • 3 Aydan uzun süren gezilerde verilen D tip vize
  • Oturum izni

  Yukarıda verilen vizeler tamamen kişinin gidiş amacına göre değişmektedir. Bu vize türlerinde karışıklık yaşıyor iseniz Gaziantep vize merkezimize başvurabilirsiniz. Gerekli bilgilendirme uzman personellerimiz tarafından yapılacaktır.

  Gaziantep Hırvatistan Vizesi için Gerekli Evraklar

  Gaziantep Hırvatistan vizesi için gerekli evraklar vize türüne göre değişkenlik göstermektedir. Schengen vizesi için standart vize prosedürleri uygulanırken diğer vizeler için farklı belgeler istenilmektedir. Hırvatistan vizesi için gerekli evraklar Gaziantep vize merkezi tarafından sizlere tüm detayları ile bildirilecektir. İşlemin hızlanması adına bu vize belgelerini kısa süre tamamlayıp teslim etmeniz gerekmektedir.

  Tabi ki her vize başvurusunda standart birtakım belgeler gerekmektedir. Pasaport, kimlik fotokopisi, uçak bileti, konaklama belgeleri, vize ücretinin ödendiğine dair makbuz vize başvurusu için standart belgelerdir.

  Hırvatistan Vize Ücreti

  • Turistlik vize
  • Ticari vize
  • Sağlık vizesi
  • Resmi ziyaret vizesi
  • Sportif ve eğitim amaçlı vize
  • Schengen vizesi

  Yukarıda bulunan vize türlerine başvuru yapabilmek için 115 Euro ödenmesi gerekmektedir. Vize ücretinin ödendiğine dair makbuzun, vize başvuru belgelerine eklenmesi zorunludur.

  Hırvatistan Gaziantep Vize Randevusu

  Gaziantep Hırvatistan vizesi başvurusu online olarak yapılmaktadır. Ancak daha önce vizesi olamayan kişilerin biyometrik verilerinin alınması gerekli olduğundan online vize randevusu alınmasının ardından ilgili Hırvatistan konsolosluğuna şahsi başvuru yapılması gereklidir. Daha önce Hırvatistan vizesi olan kişilerin başvuruları, Gaziantep vize merkezi tarafından online gerçekleştirilebilmektedir.

  Hırvatistan Gaziantep Vize Başvuru Reddi

  Hırvatistan konsolosluğu vize başvurusunu olumlu ya da olumsuz şekilde tamamlandığına dair sizleri bilgilendirecektir. Ama unutulmaması gereken nokta ise konsolosluk herhangi bir sebepten ötürü başvurunuzu reddedilebilir ya da sizden ek belge talebinde bulunabilir. Bu aşama da Gaziantep vize merkezimizin Hırvatistan vize sürecine müdahale etme yetkisi yoktur. Gaziantep vize merkezimiz, Hırvatistan vize başvuru süresince sizlere en kaliteli ve profesyonel şekilde hizmet vermeye hazırdır

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir