Gaziantep Hırvatistan Vize Başvurusu - Schengenvize.net
Hırvatistan Vize İşlemleri

Gaziantep Hırvatistan Vize Başvurusu

Gaziantep Hırvatistan Vize Başvuru İşlemleri

Gaziantep Hırvatistan Fahri konsolosluğu sadece Hırvatistan vatandaşlarına hizmet vermekte ve onların vatandaşlık hizmetlerinden sorumludur. Fakat vize verme yetkisi olmadığı için Gaziantep vize merkezi olarak vize işlemleri firma temsilcilerimiz tarafından yürütülmektedir. Hırvatistan online vize başvurusu sürecinde Gaziantep vize merkezi, Hırvatistan vizesi için sizleri genel hatlarıyla bilgilendirecek ve başvurunuzu sizin adınıza gerçekleştirecektir.

Gaziantep İsviçre Vize Başvurusu

Gaziantep Hırvatistan Konsolosluk İşlemleri

Gaziantep vize merkezi tarafından Hırvatistan vize başvurusu yapılabilmektedir. Online olarak yapılacak olan vize başvuru işleminden sonra Hırvatistan konsolosluğu tarafından istenecek belgeler hazırlanarak online vize başvuru formu ile birlikte Hırvatistan başkonsolosluğuna bizzat başvuru yapılması gerekir. Eğer daha önce Schengen vizesi için başvuru yapıldıysa konsolosluğa bizzat başvuru yapılmasına gerek yoktur. Bu tip durumlarda Gaziantep vize merkezimiz tarafından Hırvatistan vize başvurunuz kısa süre içerisinde tamamlanacaktır.

Hırvatistan vizesi için başvuruda bulanabileceğiniz Hırvatistan konsoloslukları Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya ‘da bulunmaktadır. Fakat her konsolosluk farklı işlemler yapmaktadır. Bu nedenle Hırvatistan vize başvurusu hakkında detaylı bilgi almak için Gaziantep vize merkezimizden detaylı bilgilendirmeleri alabilirsiniz.
Gaziantep Hırvatistan Vize Başvurusu
Gaziantep Hırvatistan Vize Başvurusu

Gaziantep Hırvatistan vizesi için başvuru yapıldıktan sonra genellikle 15 gün içerisinde tamamlanmaktadır. Fakat bazı durumlarda bu süre 60 güne kadar uzayabilir. Bu süre içerisinde vize başvurunuzun onaylandığı veya reddedildiğine dair bilgilendirme tarafınıza yapılacaktır.

Gaziantep Hırvatistan vizesi başvuru süreci içerisinde Hırvatistan konsolosluğundan aranabilirsiniz. Aranma sebebiniz genellikle bilgilerin teyit edilmesiyle alakalıdır. Bazı durumlarda konsolosluk sizden ek belge talep edebilir. Bu tip durumlarla karşılaştığınız zamanlarda Gaziantep vize merkezimize bilgi vermeniz işlemlerinizin hızlıca yürütülmesi açısından son derece önemlidir.

Gaziantep Hırvatistan Vize Çeşitleri

Gaziantep Hırvatistan vizesi için farklı vize türleri vardır. Bu vize türleri ülkeye gidiş amacına göre değişkenlik göstermektedir.

  • Schengen ülkelerinde geçerli olmak üzere verilen çok girişli vize
  • Sınırlı ülkelerde geçerli olan vize
  • 3 Aydan uzun süren gezilerde verilen D tip vize
  • Oturum izni

Yukarıda verilen vizeler tamamen kişinin gidiş amacına göre değişmektedir. Bu vize türlerinde karışıklık yaşıyor iseniz Gaziantep vize merkezimize başvurabilirsiniz. Gerekli bilgilendirme uzman personellerimiz tarafından yapılacaktır.

Hırvatistan vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/hırvatistan-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Gaziantep Hırvatistan Vizesi için Gerekli Evraklar

Gaziantep Hırvatistan vizesi için gerekli evraklar vize türüne göre değişkenlik göstermektedir. Schengen vizesi için standart vize prosedürleri uygulanırken diğer vizeler için farklı belgeler istenilmektedir. Hırvatistan vizesi için gerekli evraklar Gaziantep vize merkezi tarafından sizlere tüm detayları ile bildirilecektir. İşlemin hızlanması adına bu vize belgelerini kısa süre tamamlayıp teslim etmeniz gerekmektedir.

Tabi ki her vize başvurusunda standart birtakım belgeler gerekmektedir. Pasaport, kimlik fotokopisi, uçak bileti, konaklama belgeleri, vize ücretinin ödendiğine dair makbuz vize başvurusu için standart belgelerdir.

Hırvatistan Vize Ücreti

  • Turistlik vize
  • Ticari vize
  • Sağlık vizesi
  • Resmi ziyaret vizesi
  • Sportif ve eğitim amaçlı vize
  • Schengen vizesi

Yukarıda bulunan vize türlerine başvuru yapabilmek için 115 Euro ödenmesi gerekmektedir. Vize ücretinin ödendiğine dair makbuzun, vize başvuru belgelerine eklenmesi zorunludur.

Hırvatistan Vize Başvuru Formu | Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Hırvatistan vizesine sahip olmak isteyenler başvuru formu doldurmak zorundadır. Hırvatistan Konsolosluğu başvuru sahibi hakkında bilgilere form sayesinde ulaşmaktadır. Başvuru formu konsolosluk tarafından hazırlanan resmi bir evraktır.

Hırvatistan vize başvuru formu gerçek bilgileri yansıtacak şekilde doldurulmalıdır. Formda eksiksiz bilgi verilmelidir. Ayrıca vize formunda verilen bilgilerin evraklardaki bilgiler ile desteklenmesi gereklidir. Formun diğer belgeler ile desteklenmesi başvuru sürecinin olumlu sonuçlanmasına yardım edecektir.

Başvuru formu uluslararası seviyede kullanılan belgedir. Belgenin amaca uygun bir şekilde hazırlanması gereklidir. Belge sahte veya yanlış bilgilerin verilmesi ceza almanıza sebep olmaktadır. Formda yapılan usulsüzlük gibi durumlarda para cezası ise karşılaşabilirsiniz.

Vize başvuru formunun olumlu sonuçlanması Hırvatistan`a giriş garantisi vermiyor. Ülke sınırında yapılan kontrol sonrasında ülkeye girişiniz engellenebilir. Bu kuralı baştan kabul ettiğinizi bilmelisiniz.

Hırvatistan Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Hırvatistan vize başvuru formu İngiliz ve Hırvatça dilinde yazılabilir. Formu yazarken imla kurallarına ve resmi dil kullanmaya dikkat etmelisiniz. Bilgilerin hatasız ve eksiksiz girilmesine özen göstermelisiniz.

Vize başvuru formunu doldurmak için belgeni bilgisayarınıza indirmelisiniz. Dosyanı indirmek için Hırvatistan Konsolosluğu`nun sayfasını inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda farklı vize şirketlerinden indirebilirsiniz. Form belgesini indirdikten sonra çıktısını alarak doldurmaya başlamalısınız.

Vize formu mutlaka başvuru sahibinin el yazısı ile doldurulmalıdır. Aynı zamanda tükenmez kalem kullanılmalıdır. Formda yer verilen bilgilerin büyük harfler ile yazılmasına dikkat edilmelidir.

Hırvatistan başvuru formu doldururken bilgileri evraklar ile desteklemelisiniz. Sonraki işlem olarak 35×45 mm ebatlarında olan fotoğrafınızı yapıştırmalısınız. Fotoğrafı formun ilgili bölümüne yapıştırmalısınız. Fakat kullanılan fotoğrafın güncel olması gereklidir.

Tüm bilgileri girdikten sonra imza atarak form doldurma işlemini sonlandırmalısınız. Ancak atacağınız imzanın pasaporttaki imzanız ile aynı olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü imzalar arasında uyumsuzluk tespit edilmesi durumunda başvuru talebi iptal edilecektir.

Başvuru formunu hazırladıktan sonra Hırvatistan Konsolosluğu`na iletmelisiniz. Belgeyi ilgili kuruma ilettikten sonra vize talebinin sonuçlanmasını beklemelisiniz. Bu süreç konsolosluğun yoğunluk durumuna göre değişmektedir.  

Hırvatistan Gaziantep Vize Randevusu

Gaziantep Hırvatistan vizesi başvurusu online olarak yapılmaktadır. Ancak daha önce vizesi olamayan kişilerin biyometrik verilerinin alınması gerekli olduğundan online vize randevusu alınmasının ardından ilgili Hırvatistan konsolosluğuna şahsi başvuru yapılması gereklidir. Daha önce Hırvatistan vizesi olan kişilerin başvuruları, Gaziantep vize merkezi tarafından online gerçekleştirilebilmektedir.

Hırvatistan Gaziantep Vize Başvuru Reddi

Hırvatistan konsolosluğu vize başvurusunu olumlu ya da olumsuz şekilde tamamlandığına dair sizleri bilgilendirecektir. Ama unutulmaması gereken nokta ise konsolosluk herhangi bir sebepten ötürü başvurunuzu reddedilebilir ya da sizden ek belge talebinde bulunabilir. Bu aşama da Gaziantep vize merkezimizin Hırvatistan vize sürecine müdahale etme yetkisi yoktur. Gaziantep vize merkezimiz, Hırvatistan vize başvuru süresince sizlere en kaliteli ve profesyonel şekilde hizmet vermeye hazırdır.

Hırvatistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hırvatistan Konsolosluğu ya da Hırvatistan büyükelçiliğine, Hırvatistan’da bulunma amacına göre vize başvuru talebinde bulunabilir.

Romanya Vizesi İle Hırvatistan’a Gidilir Mi?

Romanya vizesi ile Hırvatistan’a gidilmez. Ancak Romanya vizesi ile farklı ülkelere uçuş gerçekleştirilebilir.

Hırvatistan Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Hırvatistan vizesi, evraklar da herhangi bir sorun ya da yanlış bilgi olmadığı takdirde 7 ile 15 gün içerisinde elinize ulaşır.

Gaziantep Hırvatistan Vize Başvurusu Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×