Hırvatistan Vize Merkezi, Diyarbakır - Schengenvize.net
Hırvatistan Vize İşlemleri

Hırvatistan Vize Merkezi, Diyarbakır

Hırvatistan Vize Merkezi, Diyarbakır Vize Başvurusu

Hırvatistan Vize Merkezi, Diyarbakır ili ve çevresinde ikamet etmekte olan vize başvuru sahiplerine gerekli olan tüm vize işlemlerini profesyonel bir şekilde sağlamaktadır. Bu nedenle Hırvatistan sınırları içerisine seyahat etme planı olan kişilerin muhakkak bir danışmanlık merkezine başvuruda bulunması gerekmektedir.

Hırvatistan Vize Başvurusu

Bu gibi kısa süreli olacak (90 gün kadar) seyahatlere C tipi vize kategorisi adı verilmektedir. C tipi vize kategorisinde Hırvatistan sınırları içerisine seyahat edecek olan kişiler ise bizzat vize başvuru merkezine ya da vize başvurusu için akredite edilen seyahat acentelerine müracaat etmeleri gerekmektedir. Bu gibi C tipi vize başvurularını yetkili makamlar ya da büyükelçilikler kabul etmemektedir.

 

Hırvatistan Vize Başvurusu – Diyarbakır

Hırvatistan’a seyahat etmek isteyen şahıslar, ilk adımda seyahat etme nedenlerini doğru bir şekilde belirlemeleri gerekmektedir. Daha sonra, vize başvuru merkezlerinin uzman müşteri temsilcileri ile iletişim kurarak seyahat nedenlerine uygun bir vize başvurusu talep etmeleri gerekir.
Hırvatistan Vize Merkezi, Diyarbakır
Hırvatistan Vize Merkezi, Diyarbakır
  • Başvuru sahibinin seyahat amacına yönelik vize merkezi temsilcileri tarafından güncel e-mail adresine bilgilendirme ile gönderilen evrak listesinin tamamını oluşturması gerekmektedir. Daha sonra oluşturduğu belgeleri bir dosya haline getirerek vize başvuru merkezine şahsen, kargo ya da kuryeyle teslim etmesi gerekmektedir.
  • Başvuru sahibi kendisi adına en uygun olan randevu tarihi talep ederek, akabinde biyometrik beyanı için vize başvuru merkezinde bulunması gerekmektedir. Başvuru sahibi daha önceden bir vize sahibi olmuş ve biyometrik bilgi beyanında bulunmuş olsa dahi, konsolosluğun ya da büyükelçiliğin talebi üzerine tekrardan parmak izi (biyometrik beyan) beyanında bulunması gerekmektedir.
  • Başvuru sahibi gerekli vize evraklarını teslim ettiği an resmen vize başvurusunda bulunmuş olacaktır. Süreç içerisinde gerekli olan tüm başvuru bilgisini vize başvuru merkezi ile iletişime geçerek öğrenebilmektedir.
  • Son adım ise başvuru sahibi yapmış olduğu vize başvurusunun onayını aldıktan sonra pasaportunu teslim almak üzere vize başvuru merkezine şahsen gitmesi gerekmektedir.

  • Ancak vize başvuru sahibi yoğunluğu nedeni ile pasaport teslimini almak için vize başvuru merkezine gidemez ise başvuru merkezindeki görevliler kişinin güncel ve belirtmiş olduğu adrese pasaport gönderimini de sağlayabilmektedirler.

Hırvatistan Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Hırvatistan ziyareti için yapılacak olan vize başvuru sürecinde zaman ortalama olarak 15 iş günü ile sınırlıdır. İşlemlerin uzun sürmemesi için gerekli olan adımların atılması ve evrakları hazırlanması önemlidir.

Hırvatistan Şengene Dahil Mi?

Hırvatistan Schengen anlaşmasına dahil değildir. Avrupa ülkesi olmasından dolayı Schengen vizesi ile ülkeye giriş söz konusudur.

Hırvatistana Vizesiz Gidilir Mi?

Hırvatistan’a vizesiz giriş imkansızdır ancak yeşil, gri ve siyah pasaport hamili vatandaşlar 180 günde 90 günün aşmadan vizesiz giriş yapabilir.

Hırvatistan Vize Merkezi, Diyarbakır Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×