Hırvatistan Vize Merkezi, İstanbul - Schengenvize.net
Hırvatistan Vize İşlemleri

Hırvatistan Vize Merkezi, İstanbul

Hırvatistan Vize Merkezi, İstanbul Vize Başvurusu

Hırvatistan Vize Merkezi, İstanbul ili ve sınırları içerisinde ikamet etmekte olan ve bunun yanı sıra sadece İstanbul değil, İstanbul ilinin de çevre illerinde ikamet etmekte olan vize başvuru sahiplerine gerekli olan tüm gerekli olan hizmeti sağlamak ile yükümlü olan bir kurumdur. Vize başvuru merkezleri ve vize başvuru seyahat acenteleri yetkili konsolosluk makamı ya da büyükelçilikler tarafından görevlendirilmiştir.

Hırvatistan Vize Başvuru Detayları

Hırvatistan Vize İtiyor Mu? – İstanbul

T.C. sınırları içerisinde olan vatandaşlar, Hırvatistan sınırları içerisine seyahat planı gerçekleştirmek istedikleri takdirde 180 günlük süre içerisinde mevcut 90 günü aşmamak kaydı ile C tipi (kısa süreli) vize başvurusunda bulunmak zorundadır.

Hırvatistan Erasmus Vizesi

Lisans ya da lisansüstü eğitim almak veya staj görmek için Erasmus projesine dahil olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Hırvatistan Erasmus vizesi için müracaat etmesi gerekmektedir.

Hırvatistan Vizesi Schengen Mi

Hırvatistan vizesi bir Schengen vizesi değildir bu yüzden bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ülkeye yapacakları seyahatlerinde bize başvurusunu gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Hırvatistan Vize Başvuru Formu

Hırvatistan vize başvurusu yapabilmek için atılması gereken ilk adım vize başvuru formunun doldurulmasıdır. Başvuru formu eksiksiz ve gerçeğe uygun olarak doldurulmalıdır.

Hırvatistan Vize Merkezi, İstanbul
Hırvatistan Vize Merkezi, İstanbul

Bunun yanı sıra, vize alma talebi sadece Umuma Mahsus olan (Bordo) pasaport sahipleri için geçerlidir. Bordo pasaport rengine ve kategorisine sahip olan kişiler, Hırvatistan seyahati nedeni ile C tipi (kısa süreli) vize başvurusunda bulunması gerekmektedir.

Akabinde Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaport kategorisine sahip olan kişiler ise 180 günlük sürede 90 güne yapacak oldukları konaklamalar nedeni ile Hırvatistan vizesinden muaf tutulmaktadır.

Hırvatistan Vizesi Schengen Mi? – İstanbul

1 Temmuz 2013 tarihi itibari ile Hırvatistan, Avrupa Birliği’ne üye olan devletler içinde yer almaktadır. Fakat, Hırvatistan vize başvurusunda bulunan kişilere Schengen vizesi vermemektedir. Bu sebepten dolayı da Hırvatistan ülkesi Schengen vize bölgesi sınırları kapsamı içerisinde olmadığı gibi, Hırvatistan vizesi de Schengen vizesi değildir.

Hırvatistan Vize Başvurusu – Parmak İzi

Hırvatistan sınırları içerisinde seyahat etmek isteyen kişiler, vize başvuru merkezine şahsen gelerek ilgili ülkenin resmi makamına biyometrik verilerinin beyanında bulunmak zorundadır. Bu sebeple başvuruda bulunacak olan şahıs parmak izi beyanında bulunmadan önce muhakkak ilgili yetkili kişilerden randevu alması gerekmektedir. Randevu talep etmeyen ve randevu tarihine sahip olmayan şahıslar bu işlemlerde bulunamamaktadır.

Bunun yanı sıra başvuru sahibi, daha önceki vizelerinde parmak izi beyanında bulunmuş dahi olsa yetkili resmi makamların talebi üzerine tekrardan biyometrik verilerinin beyanında bulunabilmek durumunda kalabilir. Bu nedenden dolayı İstanbul vize başvuru merkezi ile iletişime geçerek başvuru sahibi kendisi için en uygun olan tarihe randevu alması gerekmektedir.

Hırvatistan Vize Merkezi, İstanbul Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×