Hırvatistan Vize Merkezi, Mersin - Schengenvize.net
Hırvatistan Vize İşlemleri

Hırvatistan Vize Merkezi, Mersin

Hırvatistan Vize Merkezi, Mersin Vize Başvurusu

Hırvatistan Vize Merkezi, Mersin şehri içerisinde ikamet etmekte olan ve bunun yanı sıra sadece Mersin değil, Mersin şehrinin çevre illerinde de ikamet etmek olan başvuru sahipleri için gereken tüm işlem adımlarını profesyonel bir şekilde atmaktadır. Başvuru süreci dahilinde kişi adına gereken tüm hizmeti ve desteği sağlamak amacı ile konsolosluklar veyahut büyükelçilikler tarafından görevlendirilen merkezlerdir.

Hırvatistan Vize İşlemleri

Kısa süreli olarak yapılacak olan (90 gün) C tipi vize müracaatları için başvuru sahibi başvurusunu direkt olarak vize başvuru merkezine veyahut vize başvurusu kabul eden ve görevlendirilen seyahat acentelerine yapması gerekmektedir.

Hırvatistan Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Hırvatistan vize başvurusunun değerlendirme ve karara bağlanma süreci 5 ve 15 iş günü kapsamı içerisindedir. Ancak, bu süre kesin olmamak ile beraber uzayabilmektedir.

Uzamasının en temel sebebi ise başvuru sırasında oluşabilecek olumsuz durumlardır. Akabinde de konsolosluğun ya da büyükelçiliğin yoğunluğu ve beraberinde de her iki ülkenin resmî tatillerinden dolayı vize başvuru süreci 5 ve 15 iş gününden fazla sürebilmektedir.

Bu gibi olumsuz durumlar yaşamamak adına Hırvatistan vize başvurusunda bulunacak olan kişiler 1 ay ile 3 ay kadar önceden müracaat işlemlerinde bulunması yetkili vize merkezi uzmanları tarafından tavsiye edilmektedir.

Bu nedenle başvuru sahibinin Hırvatistan sınırları içerisine yapacak olduğu seyahat tarihinin de etkilenmemesi yararlı olacaktır.

Hırvatistan Vize Merkezi, Mersin
Hırvatistan Vize Merkezi, Mersin

Hırvatistan Vize Başvuru Adımları Nelerdir? – Mersin

Hırvatistan vize başvuru adımları sırası ile şu şekilde talep edilmektedir:

  • Başvuru sahibi ilk adım olarak Hırvatistan seyahat amacını net bir şekilde belirledikten daha sonra vize başvuru merkezindeki yetkililere de şahsen belirtmesi gerekmektedir. Bunun nedeni ise başvuru sahibinin vize başvuru sırasında herhangi bir olumsuz durum ile karşılaşmaması adına oldukça büyük bir önem arz etmektedir.
  • Vize başvuru merkezinin yetkili müşteri temsilcileri tarafından başvuru sahibinin güncel e-mail adresine gönderilen evraklar, başvuru sahibi tarafından bizzat hazırlanarak bir dosya haline getirilmesi gerekmektedir. Başvuru sahibi gerekli olan evrakları dosya haline getirdikten daha sonra kargo, kurye ya da bizzat başvuru merkezine teslim etmesi gerekmektedir.

  • Başvuru sahibinin Hırvatistan vize başvurusunda bulunurken muhakkak biyometrik bilgilerini de beyan etmesi gerekmektedir. Bu nedenle yetkili yerlerden randevu alınması gerekmektedir.

Hırvatistan Turist Kabul Ediyor Mu?

Hırvatistan turistik, kültürel ve tatil amacı ile seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından umuma mahsus pasaport sahiplerine giriş yapabilmesi için vize talep etmektedir.

Hırvatistana Vizesiz Gidilir Mi?

Yeşil, gri ve siyah pasaporta sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 180 gün içerisinde 90 günü geçmemek şartıyla vizesiz Hırvatistan’a giriş yapabilir. Burada pasaport sahibi vatandaşların vizesiz geçiş yapması söz konusu değildir.

Hırvatistan Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Hırvatistan vize işlemleri prosedürün normal olarak işlemesi halinde ortalama 15 ile 21 iş günü içerisinde sonuçlanır. İki ülkenin resmi tatil günlerinde hizmet verilmediğinden dolayı planlanan seyahatten en erken 3 ay önce başvuru yapılmalıdır.

Hırvatistan Vize Merkezi, Mersin Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×