Hindistan Vizesi | Schengen Vize
Hindistan Vizesi İşlemleri

Hindistan Vizesi

Nüfusu bakımından dünyanın en kalabalık 2. Ülkesi olan Hindistan farklı kültürler ve farklı inançları bünyesinde bulunduruyor. Tarihte oldukça önemli konuma sahip olması Hint Yarımadasının farkını ortaya koyuyor. Ekonomik güç açısından da dünyada önemli konumda olması da ayrıca dikkat çeken yönüdür. Böylesine kalabalık ve farklı kültürleri bünyesinde bulunduran ülkeye seyahat etmek isterseniz

Hindistan vizesi başvurusunda bulunmanız önceliklidir. İster kısa süreli ister uzun süreli vizelerde başvurmanız mümkün kılınırken seyahat amacınıza göre işlem yürütmelisiniz. Başvuru esasları ve kuralları dikkate alınarak evrakların temin edilmesi ve başvuru dosyasının teslim edilmesi ile süreç başlamaktadır. Hindistan vize başvurusu ile alakalı dosya teslim edildikten sonra sonuç 2 – 5 iş günü içerisinde neticelenmektedir. Çok kısa sürede sonuç alabileceğiniz düzene sahip olmaları seyahat programı yapmanız açısında da kolaylık sunmaktadır.

Hindistan Vize Evrakları

Başvurunuzu hangi vize türüne göre yapacağınıza karar verdikten sonra temin edilmesi gereken evraklar listesi ortaya çıkacaktır. Bu evraklar birbirinden farklı özelliklere sahip olurken tüm vizelerde ortak kabul gören evraklar söz konusudur. Vizenizi alabilmek için sizden istenen Hindistan vize evrakları şunlardır;

  • Nüfus cüzdan fotokopisi ibrazı arkalı önlü,
  • Son 3 aya ait banka hesap özeti ilgili bankadan alınmalı ve orijinal olarak sunulmalıdır.
  • Vize türüne göre değişen vize başvuru formu eksiksiz şekilde doldurulmalıdır.
  • Gidiş ve dönüş uçak biletleri ile otel rezervasyonları başvuru sahibi adına olacak şekilde düzenlenip ibraz edilmeli
  • Seyahat dönüş tarihine kadar geçerli pasaport ibrazı olmalı ve pasaport içinde mutlak suretle 2 boş sayfa bulunmalıdır.

Söz konusu liste tüm vize türü başvurularında olması gereken belgeler olurken seyahat amacına göre değişen belgelerin de temini zorunludur. Bu hususta değişen faktörleri göz önünde bulundurmalı ve evrak teminini vize türünüze göre yapmalısınız.

Hindistan Vize Ücreti

Başvuru dosyanız hazır ve seyahat için tek yapmanız gereken dosyayı teslim etmek. Dosyayı teslim etmeden önce vize türünüze göre Hindistan vize ücreti ödemesini yapmalısınız. Ödemeye ilişkin dekontu da dosyaya koyduktan sonra eksik belgeniz kalmayacaktır. Sonrasında yapılan değerlendirmeye göre vizenizin onaylanıp onaylanmadığı tarafınıza bildirilecektir. Vize başvurusu ret edildiği durumlarda ve hatalı vize ücreti ödendiği durumlarda herhangi bir ücret iadesi alamazsınız. Bundan dolayı ödemeleri dikkatli şekilde yapmalı ve ayrıntısına da titizlikle bakmalısınız.

Hindistan Vize Randevusu

Biyometrik veri işlem kaydı Hindistan vizesi başvurusunda bulunan kişiler için zorunludur. Parmak izi beyanı vermenizin zorunlu olmasından dolayı randevu almalısınız. Hindistan vize randevusu konusunda sizlere tarih ve saat bildirilecektir. Zamanında randevuya gitmeniz vizeyi alabilmeniz noktasında önemlidir. Son 5 yıl içerisinde Hindistan’a seyahat gerçekleştirmek için parmak izi ibrazında bulunmuş iseniz bu işlemi yapmanıza gerek yoktur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×