Hindistan Vize Merkezi, Kahramanmaraş - Schengenvize.net
Hindistan Vizesi İşlemleri

Hindistan Vize Merkezi, Kahramanmaraş

Hindistan Vize Merkezi, Kahramanmaraş Vize Başvurusu

Hindistan Kahramanmaraş Vize Merkezi

Hindistan Vize Merkezi, Kahramanmaraş ili içerisinden ya da sadece Kahramanmaraş ili değil, çevre illerinden de vize müracaatında bulunacak olan vatandaşlara gerekli olan tüm vize işlemlerini profesyonel bir şekilde sağlamaktadır.

Hindistan Vize İşlemleri

Hindistan Vize Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılır? – Kahramanmaraş Vize Başvuru Merkezi

Hindistan vize müracaat işlemlerinde bulunacak olan vatandaşların ilk adımda seyahat amaçlarını net ve doğru olacak bir şekilde belirlemeleri gerekmektedir.
Hindistan Vize Merkezi, Kahramanmaraş
Hindistan Vize Merkezi, Kahramanmaraş
  • Başvuru sahibi, yetkili vize merkezinin uzman müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek Hindistan seyahat amacına en uygun şekilde güncel bir evrak listesinin talebinde bulunması gerekmektedir. Akabinde Hindistan seyahat amacını müşteri temsilcileri ile paylaşması gerekmektedir.
  • Başvuru sahibi Hindistan seyahat amacını net bir şekilde belirledikten daha sonra müşteri temsilcileri başvuru sahibinin güncel ve aktif olan e-posta adresine gerekli bilgilendirmeler eşliğinde güncel Hindistan vize evrak listesini paylaşmaktadır
  • Başvuru sahibi müşteri temsilcilerinden gelen maildeki bilgilendirme metni doğrultusunda güncel Hindistan vize evrak listesini onaylı belgelerle tamamlaması gerekmektedir. Başvuruda bulunan kişi güncel evrak listesini hazırladıktan sonra ise bir vize başvuru dosyası haline getirmesi gerekmektedir.
  • Başvuru sahibi talep edilen gerekli vize belgelerini bir dosya haline getirdikten sonra, başvuru merkezine kargo, kurye ya da şahsen dosyayı teslim etmesi gerekmektedir.
  • Başvuru sahibi kendisi için uygun gördüğü tarih içerisinde, vize merkezi kişiye bir randevu vermektedir. Bu randevunun amacıysa, başvuru sahibinin ilgili ülkenin dış temsilciliği vize bölümünde yapılacak olan mülakattan dolayıdır. Başvuru sahibi mülakata gider iken vize başvuru merkezinin uzman danışmanları kişiye gerekli olan tüm desteği sağlayarak, sorulacak sorular hakkında da kısa bir bilgi aktarımında bulunmaktadır.
  • Başvuru sahibi tamamen vize başvuru işlemlerini uygun adımlar ile tamamladığı zaman, süreç başlayacaktır. Süreç bitiminde ise kişinin pasaportu vize başvuru merkezine gönderilmektedir. Başvuru sahibi bu esnada pasaportunu şahsen merkez içerisinden alabilir, veyahut kargo ya da kurye aracılığı ile ilgili adrese de kişinin pasaportu merkez tarafından gönderilebilmektedir. Hindistan vize başvurusunun sonuçlanma süresi ise oldukça kısadır. Başvurulan gün içerisinde ya da ertesi gün olacak şekilde de ilgili ülkenin konsolosluğu tarafınca karara bağlanabilmektedir.

Hindistan Ticari Vize Ücreti

Hindistan ticari vize ücreti belli kriterlere göre farklılık göstermektedir. Hindistan’a gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ödemesi gereken ücret konsolosluk tarafından belirlenmekte ve banka hesaplarına yatırılmaktadır.

Hindistan Vize Fotoğraf Ölçüsü

Hindistan vizesi için gerekli olan evraklar arasında başvuru sahibinin en son halini temsil eden 6 aydan daha önce çekilmiş arka fonu beyaz 5 x 5 cm ölçüsünde biyometrik fotoğraf yer almaktadır.

Hindistan Vize İstiyor Mu?

Hindistan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından sadece diplomatik pasaporta sahip olmayanlar için vize muafiyeti uygular. Umuma mahsus, hizmet ya da hususi pasaport sahipleri vizeye tabidir.

Hindistan Vize Merkezi, Kahramanmaraş Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×