Hindistan Vize Merkezi, İstanbul - Schengenvize.net
Hindistan Vizesi İşlemleri

Hindistan Vize Merkezi, İstanbul

Hindistan Vize Merkezi, İstanbul Vize Başvurusu

Hindistan Vize Merkezi, İstanbul ili içerisinde ikamet etmekte olan ve bunun yanı sıra sadece İstanbul ili değil, İstanbul ilinin de çevre illerinde ikamet etmekte olan vize başvuru sahiplerine gerekli olan tüm vize işlemleri adına hizmet ve destek sağlamak amacı ile görevlendirilen bir kurumdur.

Hindistan Vize Başvuru Kılavuzu

Hindistan Vize Başvurusu – İstanbul

Hindistan sınırları içerisine seyahat etmek gayesiyle vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin mutlaka ilk adımda Hindistan seyahati amaçlarını belirleyerek bir vize başvuru merkezine müracaat etmesi gerekmektedir.
Hindistan Vize Merkezi, İstanbul
Hindistan Vize Merkezi, İstanbul
  1. Başvuru sahibi, vize başvuru merkezinin uzman danışmanları ile iletişim haline geçerek seyahat amacı doğrultusunda bir güncel vize evrak listesi talebinde bulunması gerekmektedir. Bunu ardından, vize başvuru sahibine vize başvuru merkezinin uzman temsilcileri bir güncel vize evrak listesini belirtilen e-posta adresine iletir, ek olarak da bir bilgi metni göndermektedir.
  2. Başvuru sahibi bilgi metnini okuyarak, ardında Hindistan seyahat amacına göre güncel evrak listesini oluşturması gerekmektedir. Başvuru sahibi güncel vize evrak listesini oluşturduktan sonra bir dosya haline getirerek vize başvuru merkezinin adresine kargo ve kurye ile ulaştıracağı gibi bizzat kendisi de teslim edebilmektedir.
  3. Hindistan vize başvuru sahibi yapacak olduğu vize başvurusu için herhangi bir vize randevu talebinde bulunmasına gerek yoktur.
  4. Başvuru sahibi vize randevusunun olduğu tarih ve gün içerisinde ilgili ülkenin yetkili konsolosluk makamına mülakata gitmesi gerekmektedir. Bu noktada da vize uzman danışmanları başvuru sahibine eşlik ederek süreç hakkında da detaylı bilgiler vermektedir.
  5. Hindistan vize başvuru sahibinin yapmış olduğu vize başvurusu sonuçlandıktan daha sonraki aşamada, başvuru sahibi bizzat ya da yine kargo-kurye aracılığı ile vizeli pasaportunu teslim alabilmektedir.

Hindistan Vize Başvurusunun Sonuçlanma Süresi – İstanbul Merkezi

Bunun yanı sıra İstanbul sınırları içerisinden ya da çevre illerinden İstanbul Vize Merkezi’nden yapılacak olan başvuruların sonuçlanma süresi, başvuru sahibinin mülakata girdiği gün içerisinde ya da hemen ertesi gün içerisinde sonuç bulmaktadır. Başvuru sahibi vize başvuru sonucunda pasaportunu diler ise merkezden, diler ise kargo ya da kurye aracılığı ile de teslim edebilmektedir.

Hindistan E-Vize Var mı?

Hindistan 156 ülkenin vatandaşına seyahat için elektronik vize programından yararlanma imkanı sağlamaktadır. Vize başvurusu online yapıldığı gibi başvurunun onaylanması halinde vize elektronik ortamda başvuru sahibine gönderilir.

Hindistan Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

3 farklı bölümden oluşan Hindistan vize işlemleri ortalama 2 hafta içerisinde gerçekleşir. Evrakların hazırlanması, online formun doldurulması, randevu günü şahsen başvurunun gerçekleştirilmesinin ardından normal şartlarda vize işlemleri 1 ila 2 hafta içerisinde tamamlanır.

Hindistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Vize başvurularında bölge ayrımı bulunan Hindistan vizesi için randevu işlemleri konsolosluklar tarafından gerçekleştirilir.

Hindistan Vize Merkezi, İstanbul Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×