Hindistan Vize Merkezi, Mersin - Schengenvize.net
Hindistan Vizesi İşlemleri

Hindistan Vize Merkezi, Mersin

Hindistan Vize Merkezi, Mersin Vize Başvurusu

Hindistan Vize Merkezi, Mersin ili içerisinden ya da sadece Mersin ili değil, çevre illerinden de vize müracaatında bulunacak olan vatandaşlara gerekli olan tüm vize işlemlerini profesyonel bir şekilde sağlamaktadır.

Hindistan Vize Başvurusu

Hindistan Vize Müracaat Adımları- Mersin Vize Merkezi

Hindistan vize müracaat işlemi yapacak olan kişilerin ilk adımda seyahat amaçlarını net ve doğru olacak bir şekilde belirlemeleri gerekmektedir.
Hindistan Vize Merkezi, Mersin
Hindistan Vize Merkezi, Mersin
Hindistan vize başvurusunun gerekli olan adımları ise ilgili ülkenin konsolosluğundan aşağıda yer şekilde talep edilmektedir:
  1. Başvuru sahibi, yetkili vize merkezinin uzman müşteri temsilcileri ile iletişime kurarak seyahat amacına en uygun olacak şekilde güncel bir vize evrak listesinin talebinde bulunması gerekmektedir. Sonrasında da seyahat amacını müşteri temsilcileri ile paylaşması gerekmektedir. Başvuru sahibi seyahat amacını net bir şekilde belirledikten sonra ise müşteri temsilcileri başvuru sahibinin güncel ve aktif olan e-posta adresine gerekli bilgilendirmeler eşliğinde güncel vize evrak listesini paylaşmaktadır.
  2. Başvuru sahibi vize başvuru merkezi müşteri temsilcilerinden gelen mail üzerinden bilgilendirme metni doğrultusunda Hindistan vizesi güncel evrak listesini hazırlaması gerekmektedir. Başvuruda bulunan kişi Hindistan vizesi evrak listesini hazırladıktan daha sonra ise bir başvuru dosyası haline getirmesi gerekmektedir.
  3. Başvuru sahibi Hindistan dış temsilciliği tarafından istenen gerekli evrakları bir dosya haline getirdikten sonra, başvuru merkezine kargo, kurye ile iletebilir veya şahsen dosyayı teslim edebilir.
  4. Başvuru sahibi uygun bir tarihte, vize merkezinden bir randevu almalıdır. Bu vize randevusunun amacı ise, başvuru sahibinin ilgili ülkenin konsolosluğunda yapılacak olan mülakattan dolayıdır. Başvuru sahibi mülakata giderken vize başvuru merkezinin uzman temsilcileri vize başvuru sahibine gerekli olan tüm desteği sağlayarak, sorulacak sorular hakkında da kısaca bir bilgilendirmede bulunmaktadır.
  5. Başvuru sahibi tamamen vize başvuru işlemlerini uygun adımlarla tamamladığı zaman, süreç başlar. Süreç bitiminde ise vize başvuru sahibinin pasaportu vize başvuru merkezine gönderilmektedir. Başvuru sahibi bu esnada pasaportunu şahsen vize merkezi içerisinden alabilir, veyahut kargo veya kurye aracılığı ile ilgili adrese de kişinin pasaportu merkez tarafından gönderilebilmektedir. Hindistan vize başvurusunun sonuçlanma süresi ise oldukça kısadır, başvurulan gün içerisinde veya ertesi gün sonuç almaktadır.

Hindistan Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu

Hindistan Konsolosluğu tarafından yeşil renk olan hususi pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat gerçekleştirebilmeleri için vize başvurusunda bulunması şarttır.

Hindistan Kapı Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Hindistan kapı vizesi uygulamasından yararlanamaz. Kapı vizesi uygulaması yoğun talep gören bir vize türü değildir.

Hindistan Konsolosluğu Mail Adresi

Hindistan konsolosluğu iletişim bilgileri resmi web sitesinde yer almaktadır. mail adresi üzerinden konsolosluk ile iletişime geçmek söz konusudur.

Hindistan Vize Merkezi, Mersin Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×