Hindistan Vize Merkezi, İzmir - Schengen Vize
Hindistan Vizesi İşlemleri

Hindistan Vize Merkezi, İzmir

Hindistan Vize Merkezi, İzmir ili içerisinden ya da sadece İzmir ili değil, çevre illerinden de vize müracaatında bulunacak olan vatandaşlara gerekli olan tüm vize işlemlerini profesyonel bir şekilde sağlamaktadır.

Hindistan Vize Müracaat Adımları / İzmir Vize Merkezi

Hindistan vize başvurusu yapacak olan kişilerin ilk adımda seyahat amaçlarını net ve doğru olacak bir şekilde belirlemeleri gerekmektedir.

Hindistan vize başvurusunun gerekli olan adımları ise ilgili ülkenin konsolosluğundan şu şekilde talep edilmektedir:

  1. Başvuru sahibi, yetkili vize merkezinin uzman müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek seyahat amacına en uygun olacak şekilde güncel bir evrak listesinin talebinde bulunması gerekmektedir. Akabinde de seyahat amacını müşteri temsilcileri ile paylaşması gerekmektedir. Başvuruda bulunacak olan birey seyahat amacını net bir şekilde belirledikten daha sonra ise müşteri temsilcileri başvuru sahibinin güncel ve aktif olan e-posta adresine gerekli bilgilendirmeler eşliğinde güncel evrak listesini paylaşmaktadır.
  2. Başvuru sahibi müşteri temsilcilerinden gelen mail üzerinden bilgilendirme metni doğrultusunda da güncel evrak listesini hazırlaması gerekmektedir. Başvuruda bulunan kişi güncel evrak listesini hazırladıktan daha sonra ise bir dosya haline getirmesi gerekmektedir.
  3. Başvuru sahibi talep edilen gerekli evrakları bir dosya haline getirdikten sonra, başvuru merkezine kargo, kurye ya da direkt olarak şahsen dosyayı teslim etmesi gerekmektedir.
  4. Başvuru sahibi kendisi için uygun gördüğü tarih içerisinde, merkez kişiye bir randevu vermektedir. Bu randevunun amacı ise, başvuru sahibinin ilgili ülkenin konsolosluğunda yapılacak olan mülakattan dolayıdır. Başvuru sahibi mülakata gider iken vize başvuru merkezinin uzman temsilcileri kişiye gerekli olan tüm desteği sağlayarak, sorulacak sorular hakkında da kısaca bir bilgi aktarımında bulunmaktadır.
  5. Başvuru sahibi tamamen vize başvuru işlemlerini uygun adımlar ile tamamladığı zaman, süreç başlayacaktır. Süreç bitiminde ise kişinin pasaportu vize başvuru merkezine gönderilmektedir. Başvuru sahibi bu esnada pasaportunu şahsen merkez içerisinden alabilir, veyahut kargo ya da kurye aracılığı ile ilgili adrese de kişinin pasaportu merkez tarafından gönderilebilmektedir. Hindistan vize başvurusunun sonuçlanma süresi ise oldukça kısadır. Başvurulan gün içerisinde ya da ertesi gün sonuç almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×