Hindistan Vize Merkezi, Hatay - Schengenvize.net
Hindistan Vizesi İşlemleri

Hindistan Vize Merkezi, Hatay

Hindistan Vize Merkezi, Hatay Vize Başvurusu

Hindistan Vize Merkezi, Hatay ili ve çevre illerinde de başvuruda bulunacak olan bireylere gerekli olan bütün işlemler için yardımcı olarak uygun bir yol haritası belirlemektedir. Bu nedenden dolayı başvuruda bulunacak olan bireylerin kesinlikle bir danışmanlık hizmeti alarak vize başvurusunda bulunması yetkili vize başvuru merkezi uzmanları tarafınca tavsiye edilmektedir.

Hindistan Vize İşlemleri

Hindistan Vizesi Schengen Vizesi Midir?

Hindistan ülkesi, sadece kendi vize prosedürünü uygulamakta olan bir devlettir. Schengen sınırları kapsamı içerisinde bulunmamaktadır ve Avrupa Birliği üyesi ve ülkesi değildir.
Hindistan Vize Merkezi, Hatay
Hindistan Vize Merkezi, Hatay

1.    Adım

Başvuru sahibi, vize başvuru merkezinin uzmanlarıyla iletişim haline geçerek seyahat amacı doğrultusunda bir güncel Hindistan vize evrak listesi talebinde bulunması gerekmektedir. Bunun akabindeyse, vize başvuru sahibine vize başvuru merkezinin uzman temsilcileri bir güncel Hindistan vize evrak listesini içeren bir iletiyi vize başvuru sahibinin e-posta adresine iletir,  bir bilgi metni de ek olarak gönderilmektedir.

2.    Adım

Başvuru sahibi vize merkezi tarafından gönderilen bilgi metnini okuyarak, ardında da seyahat amacına göre güncel evrak listesini oluşturması gerekir. Başvuru sahibi güncel evrak listesini oluşturduktan daha sonra belgeleri bir vize başvuru dosyası haline getirerek vize başvuru merkezinin adresine kargo ve kurye yolu ile ulaştıracağı gibi şahsen kendisi de teslim edebilmektedir.

3.    Adım

Başvuru sahibi yapacak olduğu vize başvurusu için herhangi bir randevu talebinde de bulunmasına gerek yoktur. Randevusuz olarak da vize başvuru sahibi kolayca Hindistan vizesi için müracaat işlemlerinde bulunabilmektedir.

4.    Adım

Vize başvuru sahibi onay verilmiş vize randevusunun olduğu tarih ve gün içerisinde ilgili ülkenin yetkili konsolosluk makamına mülakata gitmesi gerekmektedir. Bu aşamada vize uzmanları başvuru sahibine eşlik ederek süreç hakkında da detaylı bilgiler vermektedir.

5.    Adım

Vize başvuru sahibinin yapmış olduğu vize başvurusu sonuçlandıktan sonra, başvuru sahibi bizzat veya kargo ve kurye aracılığı ile pasaportunu teslim alabilmektedir.

Hindistan Vize Süreci – Hatay

Hatay sınırları içerisinden veyahut çevre şehirlerinden Hatay Vize Başvuru Merkezi’nden yapılacak olan başvuruların sonuçlanma süresi, başvuru sahibinin mülakata girdiği gün içerisinde ya da hemen ertesi gün içerisinde sonuç bulmaktadır. Hindistan vizesi oldukça kolay bir şekilde karara bağlanmaktadır.

Hindistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bir online vize türü olan Hindistan vizesi müracaatı konsolosluk resmi web sitesi üzerinden elektronik olarak gerçekleştirilir. Vize başvurusu yapmak için başvuru formunun İngilizce olarak doldurulması değerlendirilmeye alınması için yeterlidir.

Hindistan Vize Veriyor Mu?

Hindistan’a gitmek için vize alınması gerekiyor ancak diplomatik pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeden muaf olduğu için müracaat etmesine gerek yoktur.

Hindistan Türkiye Vize Var Mi?

Türkiye’ye seyahat gerçekleştirecek olan Hindistan vatandaşlarının ülkeye giriş yapabilmesi için vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Diplomatik pasaporta sahip olan Hindistan vatandaşları 90 gün süreyle vizeden muaftır.

Hindistan Vize Merkezi, Hatay Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×