Hindistan Vize Merkezi, Hatay

Hindistan Vize Merkezi, Hatay ili ve çevre illerinde de başvuruda bulunacak olan bireylere gerekli olan bütün işlemler için yardımcı olarak uygun bir yol haritası belirlemektedir. Bu nedenden dolayı başvuruda bulunacak olan bireylerin kesinlikle bir danışmanlık hizmeti alarak vize başvurusunda bulunması yetkili vize başvuru merkezi uzmanları tarafınca tavsiye edilmektedir.

Hindistan Vizesi Schengen Vizesi Midir?

Hindistan ülkesi, sadece kendi vize prosedürünü uygulamakta olan bir devlettir. Schengen sınırları kapsamı içerisinde bulunmamaktadır ve Avrupa Birliği üyesi ve ülkesi değildir.

1.    Adım

Başvuru sahibi, vize başvuru merkezinin uzman yetkilileri ile iletişim haline geçerek seyahat amacı doğrultusunda bir güncel evrak listesi talebinde bulunması gerekmektedir. Bunun akabinde ise, vize başvuru sahibine vize başvuru merkezinin uzman temsilcileri bir güncel evrak listesini belirtilen e-posta adresine ileterek ek olarak da bir bilgi metni göndermektedir.

2.    Adım

Başvuru sahibi bilgi metnini okuyarak, ardında da seyahat amacına göre güncel evrak listesini oluşturması gerekmektedir. Başvuru sahibi güncel evrak listesini oluşturduktan daha sonra bir dosya haline getirerek vize başvuru merkezinin adresine kargo ve kurye yolu ile ulaştıracağı gibi bizzat kendisi de teslim edebilmektedir.

3.    Adım

Başvuru sahibi yapacak olduğu vize başvurusu için herhangi bir randevu talebinde de bulunmasına gerek yoktur. Randevusuz olarak da vize başvuru sahibi kolayca Hindistan vizesi için müracaat işlemlerinde bulunabilmektedir.

4.    Adım

Başvuru sahibinin onay vermiş olduğu tarih ve gün içerisinde ilgili ülkenin yetkili konsolosluk makamına mülakata gitmesi gerekmektedir. Bu noktada da vize uzmanları başvuru sahibine eşlik ederek süreç hakkında da detaylı bilgiler vermektedir.

5.    Adım

Başvuru sahibinin yapmış olduğu vize başvurusu sonuçlandıktan daha sonra, başvuru sahibi bizzat ya da yine kargo ve kurye aracılığı ile pasaportunu teslim alabilmektedir.

Hindistan Vize Süreci – Hatay

Hatay sınırları içerisinden veyahut çevre şehirlerinden Hatay Vize Başvuru Merkezi’nden yapılacak olan başvuruların sonuçlanma süresi, başvuru sahibinin mülakata girdiği gün içerisinde ya da hemen ertesi gün içerisinde sonuç bulmaktadır. Hindistan vizesi oldukça kolay bir şekilde karara bağlanmaktadır.

 

 

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye