Hindistan Vizesi İşlemleri

Hindistan Vize Merkezi, Şanlıurfa

Hindistan Vize Merkezi, Şanlıurfa şehrinden ve çevre illerinde de başvuruda bulunacak olan vatandaşlara gerekli olan bütün işlemler için yardımcı olarak uygun bir yol haritası belirlemektedir. Bu nedenden dolayı başvuruda bulunacak olan vatandaşların kesinlikle bir danışmanlık hizmeti alarak vize başvurusunda bulunması yetkili vize başvuru merkezi uzmanları tarafınca tavsiye edilmektedir.

Hindistan Vizesi Schengen Vizesi Dahilinde Midir?

Hindistan sadece kendi vize prosedürünü uygulamakta olan bir devlettir. Schengen sınırları kapsamı içerisine girmemektedir ve Avrupa Birliği üyesi olan bir ülke değildir.

1.    Adım

Başvuru sahibi, vize başvuru merkezinin uzman yetkilileri ile iletişim haline geçerek seyahat amacı doğrultusunda bir güncel olan evrak listesi talebinde bulunması gerekmektedir. Bunun akabinde ise, vize başvuru sahibine vize başvuru merkezinin uzman temsilcileri bir güncel evrak listesini belirtilen e-posta adresine ileterek ek olarak da bir bilgi metni göndermektedir.

2.    Adım

Başvuru sahibi bilgi metnini okuyarak, ardında da seyahat amacına göre güncel evrak listesini oluşturması gerekmektedir. Başvuru sahibi güncel olan evrak listesini oluşturduktan daha sonra bir dosya haline getirerek vize başvuru merkezinin adresine kargo ve kurye yolu ile ulaştıracağı gibi bizzat kendisi de teslim edebilmektedir.

3.    Adım

Başvuru sahibi yapacak olduğu Hindistan vize başvurusu için herhangi bir randevu talebinde de bulunmasına gerek yoktur. Randevusuz olarak da vize başvuru sahibi kolaylıkla Hindistan vizesi için başvuru işlemlerinde bulunabilmektedir.

4.    Adım

Başvuru sahibinin uygun görülen tarih ve gün içerisinde ilgili ülkenin yetkili konsolosluk makamına mülakata gitmesi gerekmektedir. Bu noktada vize uzmanları başvuru sahibine eşlik ederek süreç hakkında detaylı bilgiler vermektedir.

5.    Adım

Başvuru sahibinin yaptığı Hindistan vize başvurusu sonuçlandıktan daha sonra, başvuru sahibi bizzat yahut kargo ve kurye aracılığıyla pasaportunu teslim alabilmektedir.

Hindistan Vize Süreci – Şanlıurfa

Türkiye’de yer alan Şanlıurfa şehrinin sınırları içerisinden veyahut çevre şehirlerinden Şanlıurfa Vize Başvuru Merkezi’nden yapılacak olan başvuruların sonuçlanma süresi, başvuru sahibinin mülakata girdiği gün içerisinde ya da hemen ertesi gün içerisinde sonuç bulmaktadır. Hindistan vizesi oldukça kolay bir şekilde karara bağlanmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×