Hindistan Vize Merkezi, Gaziantep - Schengenvize.net
Hindistan Vizesi İşlemleri

Hindistan Vize Merkezi, Gaziantep

Hindistan Vize Merkezi, Gaziantep Vize Başvurusu

Hindistan Vize Merkezi, Gaziantep ili içerisinde ikamet etmekte olan ve bunun yanı sıra sadece Gaziantep ili değil, Gaziantep ilinin de çevre illerinde ikamet etmekte olan vize başvuru sahiplerine gerekli olan tüm vize işlemleri adına hizmet ve destek sağlamak amacı ile görevlendirilen bir kurumdur.

Hindistan Vize İşlemleri

Hindistan Vize Başvurusu – Gaziantep

Hindistan sınırları içerisine seyahat etmek amacı ile vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin muhakkak ilk adımda seyahat amaçlarını belirleyerek bir vize başvuru merkezine müracaat etmesi gerekmektedir.
Hindistan Vize Merkezi, Gaziantep
Hindistan Vize Merkezi, Gaziantep
 1. Başvuru sahibi, vize başvuru merkezinin uzman yetkilileri ile iletişim haline geçerek seyahat amacı doğrultusunda bir güncel evrak listesi talebinde bulunması gerekmektedir. Bunun akabinde ise, vize başvuru sahibine vize başvuru merkezinin uzman temsilcileri bir güncel evrak listesini belirtilen e-posta adresine ileterek ek olarak da bir bilgi metni göndermektedir.
 2. Başvuru sahibi bilgi metnini okuyarak, ardında da seyahat amacına göre güncel evrak listesini oluşturması gerekmektedir. Başvuru sahibi güncel evrak listesini oluşturduktan daha sonra bir dosya haline getirerek vize başvuru merkezinin adresine kargo ve kurye yolu ile ulaştıracağı gibi bizzat kendisi de teslim edebilmektedir.
 3. Başvuru sahibi yapacak olduğu vize başvurusu için herhangi bir randevu talebinde de bulunmasına gerek yoktur.
 4. Başvuru sahibinin onay vermiş olduğu tarih ve gün içerisinde ilgili ülkenin yetkili konsolosluk makamına mülakata gitmesi gerekmektedir. Bu noktada da vize uzmanları başvuru sahibine eşlik ederek süreç hakkında da detaylı bilgiler vermektedir.
 5. Başvuru sahibinin yapmış olduğu vize başvurusu sonuçlandıktan daha sonra, başvuru sahibi bizzat ya da yine kargo ve kurye aracılığı ile pasaportunu teslim alabilmektedir.

Hindistan Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır? – Gaziantep

Bunun yanı sıra Gaziantep sınırları içerisinden ya da çevre illerinden Gaziantep Vize Merkezi’nden yapılacak olan başvuruların sonuçlanma süresi, başvuru sahibinin mülakata girdiği gün içerisinde ya da hemen ertesi gün içerisinde sonuç bulmaktadır. Başvuru sahibi vize başvuru sonucunda pasaportunu diler ise merkezden, diler ise kargo ya da kurye aracılığı ile de teslim edebilmektedir. Ancak başvuru sahibi kargo ya da kurye kolu ile teslimat ister ise ayrı bir ücrete tabi tutulmaktadır.

Gaziantep Hindistan Vizesi Gerekli Evraklar

Gaziantep Hindistan Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Hindistan Fahri konsolosluğu, Gaziantep ve çevresindeki illerde yaşayan vatandaşlarına hizmet vermekte ve konsolosluk işlemlerini yapmaktadır. Gaziantep Hindistan Fahri konsolosluğu’ nun vize verme yetkisi bulunmadığından Hindistan vize işlemleri, Gaziantep vize merkezimiz aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Hindistan vizesi başvuru süreci boyunca Gaziantep vize merkezi olarak her türlü teknik destek ve bilgilendirme düzenli olarak sizlere yapılmaktadır.

Gaziantep Hindistan Konsolosluk İşlemleri

Gaziantep vize merkezi olarak Hindistan online vizesi başvuru taleplerini gerçekleştirme yetkimiz bulunmaktadır. Hindistan vize başvurusu İngilizce dili ile online şekilde yapıldıktan sonra istenilen tüm belgeler hazırlanarak online vize başvurusu ile birlikte Hindistan Başkonsolosluğuna gönderilmektedir.

Daha önce Hindistan vizesi için başvuru yapmamış kişilerin Hindistan Ankara Büyükelçiliği veya Hindistan İstanbul Başkonsolosluğuna giderek bizzat başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Bu süreç ile ilgili Gaziantep vize merkezimizden bilgi talep edebilirsiniz.

Gaziantep Hindistan Vize İşlemleri

Diplomatik pasaport sahibi kişilerin 90 gün vizesiz olarak Hindistan’a gidebilme hakları vardır. Diplomatik pasaport harici TC vatandaşlarının ise Hindistan’ a giriş yapabilmeleri için Hindistan vizesi almaları zorunludur.

Gaziantep Hindistan vizesi online vize olduğu için vize başvurusu yapıldıktan sonra en geç 2 gün içinde sonuçlanmaktadır. Bazı vize türleri için başvurunun sonuçlanması 3-4 günü bulabilmektedir. Ancak vize başvuru sonuçlarının bazı dönemlerde tatil ya da yoğunluk nedeni ile uzadığı görülebilmektedir. Olası gecikme hesaplanarak vize başvurusunun son günlere bırakılmaması tavsiye edilmektedir.

Gaziantep Hindistan Vize Çeşitleri

Gaziantep Hindistan vizesi için oldukça çeşitli ve detaylı vize türleri bulunmaktadır. Hindistana gidiş amacınızı doğru olarak belirlemeniz, başvuru yapacağınız vize türünü belirlemekte oldukça faydalı olacaktır. Bu konuda Gaziantep vize merkezimizin uzman personeli size memnuniyetle yardımcı olacaktır.

Gaziantep Hindistan vize merkezimiz aracılığı ile, Turist vizesi, Ticari amaçlı vize, Konferans vizesi, Gazeteci vizesi, Çalışma vizesi, Öğrenci vizesi, Araştırma vizesi, Refakatçi vizesi, Tedavi amaçlı vize gibi çok farklı türlerde vize başvurusu yapılabilmektedir.

Gaziantep Hindistan Vizesi için Gerekli Evraklar

Gaziantep Hindistan vizesi için gerekli evraklar başvuru yapacağınız vize türüne göre farklılıklar gösterebilir. Hindistan vizesi almak için gerekli belgeler hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kullanıcılar Gaziantep vize merkezine gelip bilgi alabilirler.

Standart olarak vize başvurularında gerekli olan belgeler ise pasaport, kimlik fotokopisi, gidiş dönüş uçak bileti ve konaklama gibi belgelerin yanı sıra vize ücretinin ödendiğine dair belgeler gereklidir.

Hindistan Vize Ücretleri (6 aylık)

 • Turist vizesi 43 dolar
 • Ticari amaçlı vize 123 dolar
 • Konferans vizesi 83 dolar
 • Çalışma vizesi 103 dolar
 • Transit vize 23 dolar
 • Öğrenci vizesi 73 dolar
 • Giriş vizesi 83 dolar
 • Araştırma vizesi 83 dolar
 • Gazeteci vizesi 83 dolar
 • Tedavi amaçlı vize 83 dolar
 • Refakatçi vizesi 83 dolar

Hindistan Gaziantep Vize Randevusu

Gaziantep Hindistan vize başvurusu online şekilde yapılmaktadır. Hindistan online vize başvurunun tamamlanmasının ardından Hindistan başkonsolosluğunda parmak izi uygulaması için vize randevusu alınması gerekmektedir. Daha önce Hindistan vizesi için başvuru yapmamış kişilerin konsolosluğa giderek bizzat başvuru yapması zorunludur. Daha önce Hindistan vize başvurusu olup parmak izi alınmış kişiler, Gaziantep vize merkezi aracılığı ile vize işlemlerini online tamamlayabilirler.

Hindistan Gaziantep Vize Başvurusunun Reddedilmesi

Hindistan konsolosluğu vize başvurunuza herhangi bir sebepten dolayı olumsuz yanıt verebilir veya sizden ek belge ibraz etmenizi isteyebilir. Bu tip durumlarda mutlaka Gaziantep vize merkezine durumu bildirmeniz yararınıza olacaktır. Hindistan vize başvurusunun reddedilmesi sonrasında ödenmiş olan vize ücretinin iadesi mümkün olmamaktadır.

Hindistan'a Gitmek İcin Ne Gerekiyor?

Hindistan’a gitmek için gerekli olan tüm belgelerin ve evrakların eksiksiz olarak hazırlanması gerekmektedir. Hazırlanan vize başvuru formu ıslak imzalı olmalıdır.

Hindistan Vize Ücreti Ne Kadar?

Vize işlemlerinde yetkili olan tek merci Hindistan Konsolosluğu ve Büyükelçiliğidir. Müracaatlar direkt olarak yapıldığı gibi ücretler banka hesap numarasını yatırılmaktadır. Konsolosluk tarafından belirlenen ücretler her yıl güncellenmektedir.

Hindistana Gitmek İcin Vize Gerekiyor Mu?

Hindistan’a gitmek için vize gerekiyor, ülkeye gidilecek olan seyahatin nedenine göre farklı bize türlerinden uygun olana başvuru yapılması gerekmektedir.

Hindistan Vize Merkezi, Gaziantep Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×