Hindistan Vize Merkezi, Adana - Schengen Vize
Hindistan Vizesi İşlemleri

Hindistan Vize Merkezi, Adana

Hindistan Vize Merkezi, Adana ili içerisinde ikamet etmekte olan ve bunun yanı sıra sadece Adana ili değil, Adana ilinin de çevre illerinde ikamet etmekte olan vize başvuru sahiplerine gerekli olan tüm vize işlemleri adına hizmet ve destek sağlamak amacı ile görevlendirilen bir kurumdur.

Hindistan Vize Başvurusu – Adana Vize Başvuru Merkezi

Hindistan sınırları içerisine seyahat etmek amacı ile vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin muhakkak ilk adımda seyahat amaçlarını belirleyerek bir vize başvuru merkezine müracaat etmesi gerekmektedir.

1.    Adım

Başvuru sahibi, vize başvuru merkezinin uzman yetkilileri ile iletişim haline geçerek seyahat amacı doğrultusunda bir güncel evrak listesi talebinde bulunması gerekmektedir. Bunun akabinde ise, vize başvuru sahibine vize başvuru merkezinin uzman temsilcileri bir güncel evrak listesini belirtilen e-posta adresine ileterek ek olarak da bir bilgi metni göndermektedir.

2.    Adım

Başvuru sahibi bilgi metnini okuyarak, ardında da seyahat amacına göre güncel evrak listesini oluşturması gerekmektedir. Başvuru sahibi güncel evrak listesini oluşturduktan daha sonra bir dosya haline getirerek vize başvuru merkezinin adresine kargo ve kurye yolu ile ulaştıracağı gibi bizzat kendisi de teslim edebilmektedir.

3.    Adım

Başvuru sahibi yapacak olduğu vize başvurusu için herhangi bir randevu talebinde de bulunmasına gerek yoktur.

4.    Adım

Başvuru sahibinin onay vermiş olduğu tarih ve gün içerisinde ilgili ülkenin yetkili konsolosluk makamına mülakata gitmesi gerekmektedir. Bu noktada da vize uzmanları başvuru sahibine eşlik ederek süreç hakkında da detaylı bilgiler vermektedir.

5.    Adım

Başvuru sahibinin yapmış olduğu vize başvurusu sonuçlandıktan daha sonra, başvuru sahibi bizzat ya da yine kargo ve kurye aracılığı ile pasaportunu teslim alabilmektedir.

Hindistan Vize Başvurusunun Sonuçlanma Zamanı – Adana Vize Başvuru Merkezi

Adana sınırları içerisinden ya da çevre illerinden Adana Vize Başvuru Merkezi’nden yapılacak olan başvuruların sonuçlanma süresi, başvuru sahibinin mülakata girdiği gün içerisinde ya da hemen ertesi gün içerisinde sonuç bulmaktadır. Başvuru sahibi vize başvuru sonucunda pasaportunu diler ise merkezden, diler ise kargo ya da kurye aracılığı ile de bilgilendirilen adrese gönderimin yapılması mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×