Hindistan Vize Merkezi, Adana - Schengenvize.net
Hindistan Vizesi İşlemleri

Hindistan Vize Merkezi, Adana

Hindistan Vize Merkezi, Adana Vize Başvurusu

Hindistan Vize Merkezi, Adana ili içerisinde ikamet etmekte olan ve bunun yanı sıra sadece Adana ili değil, Adana ilinin de çevre illerinde ikamet etmekte olan vize başvuru sahiplerine gerekli olan tüm vize işlemleri adına hizmet ve destek sağlamak amacı ile görevlendirilen bir kurumdur.

Hindistan Vize Başvuruları

Hindistan Vize Başvurusu – Adana Vize Başvuru Merkezi

Hindistan’a seyahat etmek amacı ile vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin muhakkak ilk adımda seyahat amaçlarını belirleyerek bir vize başvuru merkezine müracaat etmesi gerekmektedir.
Hindistan Vize Merkezi, Adana
Hindistan Vize Merkezi, Adana

1.    Adım

Hindistan vize başvuru sahibi, vize merkezinin uzman yetkilileriyle iletişim haline geçerek seyahat amacı doğrultusunda güncel evrak listesi talebinde bulunması gerekmektedir. Bunun ardından, vize başvuru sahibine vize merkezinin uzman temsilcileri güncel evrak listesini vize başvuru sahibinin e-posta adresine ileterek ek olarak da bir bilgi metni göndermektedir.

2.    Adım

Hindistan vize başvuru sahibi e-posta adresine gelen bilgi metnini okuyarak, ardında da seyahat amacına göre güncel evrak listesini oluşturur. Başvuru sahibi güncel evrak listesini oluşturduktan sonra bir dosya haline getirerek vize merkezinin adresine kargo-kurye yolu ile ulaştıracağı gibi vize başvuru dosyasını kendisi de vize merkezine teslim edebilmektedir.

3.    Adım

Başvuru sahibi yapacak olduğu vize başvurusu için herhangi bir randevu talebinde bulunmasına gerek yoktur.

4.    Adım

Başvuru sahibinin onay vermiş olduğu tarih içerisinde Hindistan yetkili konsolosluk makamına mülakata gitmesi gerekmektedir. Bu noktada da vize başvuru merkezi uzmanları başvuru sahibine eşlik ederek süreç hakkında detaylı bilgiler vermektedir.

5.    Adım

Başvuru sahibinin yapmış olduğu Hindistan vize başvurusu sonuçlandıktan daha sonra, başvuru sahibi şahsen ya da yine kargo ve kurye aracılığı ile pasaportunu teslim alabilmektedir.

Hindistan Vize Başvurusunun Sonuçlanma Zamanı – Adana Vize Başvuru Merkezi

Adana sınırları içerisinden ya da çevre illerinden Adana Vize Başvuru Merkezi’nden yapılacak olan başvuruların sonuçlanma süresi, başvuru sahibinin mülakata girdiği gün içerisinde ya da hemen ertesi gün içerisinde sonuç bulmaktadır. Başvuru sahibi vize başvuru sonucunda pasaportunu diler ise merkezden, diler ise kargo ya da kurye aracılığı ile de bilgilendirilen adrese gönderimin yapılması mümkündür.

Hindistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Hindistan vize başvuruları için yetkili olan başvuru merkezi bulunmaz, işlemler başkonsolosluk ya da büyükelçilikten randevu alınarak tamamlanır.

Hindistan Konsolosluğu

Hindistan Konsolosluğu vize başvuru müracaatının dışında aynı zamanda Türkiye’de yaşayan Hindistan vatandaşları için hizmet vermektedir. Ülke yapılacak olan seyahatlerde Türk vatandaşları için ihtiyaç duyulan prosedür hakkında destek sunmaktadır.

Vize Nasıl Alınır?

Vize almak için giriş yapılmak istenen ülkenin konsolosluğuna, büyükelçiliğine ya da yetkilendirilmiş aracı kurumlara başvuru yapmak gerekir. Başvuru yapmadan önce gerekli belgelerin tamamlanması önemlidir.

Hindistan Vize Merkezi, Adana Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×