Hindistan Vize Merkezi, Ankara - Schengenvize.net
Hindistan Vizesi İşlemleri

Hindistan Vize Merkezi, Ankara

Hindistan Vize Merkezi, Ankara Vize Başvurusu

Hindistan Vize Merkezi, Ankara ili içerisinden ya da sadece Ankara ili değil, çevre illerinden de vize müracaatında bulunacak olan vatandaşlara gerekli olan tüm vize işlemlerini profesyonel bir şekilde sağlamaktadır.

Hindistan Vize İşlemleri

Hindistan Vize Başvuru Adımları – Ankara

Hindistan vize başvurusunda bulunacak olan vatandaşların ilk adımda seyahat amaçlarını net ve doğru olacak bir şekilde belirlemeleri gerekmektedir.

Hindistan vize başvurusunun gerekli olan adımları ise şu şekildedir:

Hindistan Vize Merkezi, Ankara
Hindistan Vize Merkezi, Ankara
  1. Başvuru sahibi, yetkili vize merkezinin uzman müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek seyahat amacına en uygun olacak şekilde güncel bir evrak listesinin talebinde bulunması gerekmektedir. Akabinde de seyahat amacını müşteri temsilcileri ile paylaşması gerekmektedir. Başvuru sahibi seyahat amacını net bir şekilde belirledikten daha sonra ise müşteri temsilcileri başvuru sahibinin güncel ve aktif olan e-posta adresine gerekli bilgilendirmeler eşliğinde güncel evrak listesini paylaşmaktadır.
  2. Başvuru sahibi müşteri temsilcilerinden gelen mail üzerinden bilgilendirme metni doğrultusunda da güncel evrak listesini hazırlaması gerekmektedir. Başvuruda bulunan kişi güncel evrak listesini hazırladıktan daha sonra ise bir dosya haline getirmesi gerekmektedir.
  3. Başvuru sahibi talep edilen gerekli evrakları bir dosya haline getirdikten sonra, başvuru merkezine kargo, kurye ya da direkt olarak şahsen dosyayı teslim etmesi gerekmektedir.
  4. Başvuru sahibi kendisi için uygun gördüğü tarih içerisinde, merkez kişiye bir randevu vermektedir. Bu randevunun amacı ise, başvuru sahibinin ilgili ülkenin konsolosluğunda yapılacak olan mülakattan dolayıdır. Başvuru sahibi mülakata gider iken vize başvuru merkezinin uzman temsilcileri kişiye gerekli olan tüm desteği sağlayarak, sorulacak sorular hakkında da kısaca bir bilgi aktarımında bulunmaktadır.
  5. Başvuru sahibi tamamen vize başvuru işlemlerini uygun adımlar ile tamamladığı zaman, süreç başlayacaktır. Süreç bitiminde ise kişinin pasaportu vize başvuru merkezine gönderilmektedir. Başvuru sahibi bu esnada pasaportunu şahsen merkez içerisinden alabilir, veyahut kargo ya da kurye aracılığı ile ilgili adrese de kişinin pasaportu merkez tarafından gönderilebilmektedir. Hindistan vize başvurusunun sonuçlanma süresi ise oldukça kısadır. Başvurulan gün içerisinde ya da ertesi gün sonuç almaktadır.

Hindistan Vizesi Kalkıyor

2014 yılında Hindistan Dışişleri ve İçişleri Bakanlıklarının aldığı karara göre 180 ülke vatandaşı Hindistan vizesini Havalimanı’ndan almaktadır. 8 ülke dışında tüm ülkeler için Hindistan tarafından vizeler kaldırılmıştır.

Hindistan'a Gitmek İçin Ne Kadar Para Lazım

Hindistan’a seyahat gerçekleştirmek isteyenler Bize maliyeti dışında aynı zamanda konaklama ve ulaşım maliyetlerini de karşılamak zorundadır. Yeme, içme ve ülkedeki yapılacak olan ziyaretler için de ayrıca bir bütçenin oluşturulması gerekmektedir.

Hindistan E-Vize

Hindistan tarafından elektronik vize uygulaması 156 ülke için geçerlidir. Başvurular online yapılmakta ve vizeler online olarak gönderilmektedir.

Hindistan Vize Merkezi, Ankara Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×