Gaziantep Hindistan Vizesi Gerekli Evraklar - Schengenvize.net
Hindistan Vizesi İşlemleri

Gaziantep Hindistan Vizesi Gerekli Evraklar

Gaziantep Hindistan Vize Başvuru Gerekli Evraklar 2021

Gaziantep Hindistan Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Hindistan Fahri konsolosluğu, Gaziantep ve civarındaki illerde yaşayan vatandaşlarına hizmet vermekte ve konsolosluk vize işlemlerini yapmaktadır. Gaziantep Hindistan Fahri konsolosluğunun vize verme yetkisi bulunmadığından Hindistan vize işlemleri, Gaziantep vize başvuru merkezimiz aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Hindistan vizesi için başvuru süreci boyunca Gaziantep vize merkezi olarak her türlü teknik destek ve bilgilendirme düzenli olarak vize başvuru sahiplerine yapılmaktadır.

  Gaziantep Amerika Vize İşlemleri

Gaziantep Hindistan Konsolosluk İşlemleri

Gaziantep vize merkezi olarak Hindistan online vizesi başvuru taleplerini gerçekleştirme yetkimiz bulunmaktadır. Hindistan vize başvurusu İngilizce dili ile online şekilde yapıldıktan sonra istenilen tüm belgeler hazırlanarak online vize başvurusu ile birlikte Hindistan Başkonsolosluğuna gönderilmektedir.

Daha önce Hindistan vizesi için başvuru yapmamış kişilerin Hindistan Ankara Büyükelçiliği veya Hindistan İstanbul Başkonsolosluğuna giderek bizzat başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Bu süreç ile ilgili Gaziantep vize merkezimizden bilgi talep edebilirsiniz.

Gaziantep Hindistan Vizesi Gerekli Evraklar
Gaziantep Hindistan Vizesi Gerekli Evraklar

Gaziantep Hindistan Vize İşlemleri

Diplomatik pasaport sahibi kişilerin 90 gün vizesiz olarak Hindistan’a gidebilme hakları vardır. Diplomatik pasaport harici TC vatandaşlarının ise Hindistan’ a giriş yapabilmeleri için Hindistan vizesi almaları zorunludur.

Gaziantep Hindistan vizesi online vize olduğu için vize başvurusu yapıldıktan sonra en geç 2 gün içinde sonuçlanmaktadır. Bazı vize türleri için başvurunun sonuçlanması 3-4 günü bulabilmektedir.

Ancak vize başvuru sonuçlarının bazı dönemlerde tatil ya da yoğunluk nedeni ile uzadığı görülebilmektedir. Olası gecikme hesaplanarak vize başvurusunun son günlere bırakılmaması tavsiye edilmektedir.

Hindistan vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/hindistan-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Gaziantep Hindistan Vize Çeşitleri

Gaziantep Hindistan vizesi için oldukça çeşitli ve detaylı vize türleri bulunmaktadır. Hindistana gidiş amacınızı doğru olarak belirlemeniz, başvuru yapacağınız vize türünü belirlemekte oldukça faydalı olacaktır. Bu konuda Gaziantep vize merkezimizin uzman personeli size memnuniyetle yardımcı olacaktır.

Gaziantep Hindistan vize merkezimiz aracılığı ile, Turist vizesi, Ticari amaçlı vize, Konferans vizesi, Gazeteci vizesi, Çalışma vizesi, Öğrenci vizesi, Araştırma vizesi, Refakatçi vizesi, Tedavi amaçlı vize gibi çok farklı türlerde vize başvurusu yapılabilmektedir.

Gaziantep Hindistan Vizesi için Gerekli Evraklar

Gaziantep Hindistan vizesi için gerekli evraklar başvuru yapacağınız vize türüne göre farklılıklar gösterebilir. Hindistan vizesi almak için gerekli belgeler hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kullanıcılar Gaziantep vize merkezine gelip bilgi alabilirler.

Standart olarak vize başvurularında gerekli olan belgeler ise pasaport, kimlik fotokopisi, gidiş dönüş uçak bileti ve konaklama gibi belgelerin yanı sıra vize ücretinin ödendiğine dair belgeler gereklidir.

Hindistan Vize Ücretleri (6 aylık)

 • Turist vizesi 43 dolar
 • Ticari amaçlı vize 123 dolar
 • Konferans vizesi 83 dolar
 • Çalışma vizesi 103 dolar
 • Transit vize 23 dolar
 • Öğrenci vizesi 73 dolar
 • Giriş vizesi 83 dolar
 • Araştırma vizesi 83 dolar
 • Gazeteci vizesi 83 dolar
 • Tedavi amaçlı vize 83 dolar
 • Refakatçi vizesi 83 dolar

Hindistan Gaziantep Vize Randevusu

Gaziantep Hindistan vize başvurusu online bir şekilde yapılmaktadır. Hindistan online vize başvurunun tamamlanmasının ardından Hindistan dış temsilciliğinde parmak izi uygulaması için vize randevusu alınması gerekmektedir. Daha önce Hindistan vizesi için başvuru yapmamış kişilerin dış temsilciliğe giderek bizzat başvuru yapması zorunludur. Daha önce Hindistan vize başvurusu yapmış ve parmak izi alınmış kişiler, Gaziantep vize merkezi aracılığı ile Hindistan vize işlemlerini online tamamlayabilirler.

Hindistan Gaziantep Vize Başvurusunun Reddedilmesi

Hindistan dış temsilciliği vize bölümü vize başvurunuza herhangi bir sebepten dolayı olumsuz yanıt verebilir ya da sizden ek belge ibraz etmenizi isteyebilir. Bu gibi durumlarda mutlaka Gaziantep vize merkezine durumu bildirmeniz faydanıza olacaktır. Hindistan vize başvurusunun reddedilmesi sonrasında ödenmiş olan tüm vize ücretinin iadesi mümkün olmamaktadır.

Hindistan Vize Ücreti Ne Kadar?

Hindistan vize ücreti, 103 dolardır. Ödeme yapılırken, yanınızda tam 103 dolar olmasına dikkat etmeniz önerilir.

Hindistan Vizesi Kaç Gün?

Hindistan vizesi, seyahatin ne kadar süreli olacağına göre değişir. Kısa süreli seyahatlerde 90 günlük olarak bulunur. Uzun süreli seyahatler ise 90 günden daha fazladır.

Hindistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Hindistan vize randevusu, bölgede bulunan Hindistan Konsolosluğu ya da Hindistan Büyükelçiliğine müracaat edilerek alınır. Tercihen konsolosluğun görevlendirdiği diplomatik yetkili müdürlüklere gidildiği taktirde de, randevu işlemleri yapılır.

Gaziantep Hindistan Vizesi Gerekli Evraklar Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×