Hindistan Vize Merkezi, Diyarbakır - Schengenvize.net
Hindistan Vizesi İşlemleri

Hindistan Vize Merkezi, Diyarbakır

Hindistan Vize Merkezi, Diyarbakır Vize Başvurusu

Hindistan Vize Merkezi, Diyarbakır ili içerisinde ikamet etmekte olan ve bunun yanı sıra sadece Diyarbakır şehri değil, Diyarbakır şehrinin de çevre illerinde ikamet etmekte olan vize başvuru sahiplerine gerekli olan tüm vize işlemleri adına hizmet ve destek sağlamak amacı ile görevlendirilen bir kurumdur.

Hindistan Vize Başvurusu

Hindistan Vize Başvurusu – Diyarbakır

Hindistan sınırları içerisine seyahat etme amacı ile vize başvurusunda bulunacak olan şahısların muhakkak ilk adımda seyahat amaçlarını belirleyip bir vize başvuru merkezine müracaat etmesi gerekmektedir.
Hindistan Vize Merkezi, Diyarbakır
Hindistan Vize Merkezi, Diyarbakır
  1. Başvuru sahibi, Hindistan vize başvuru merkezinin uzman yetkilileri ile iletişim haline geçerek seyahat gayesi doğrultusunda bir güncel evrak listesi talebinde bulunması gerekmektedir. Bunun akabinde ise, vize başvuru sahibine Hindistan vize başvuru merkezinin uzman temsilcileri bir güncel evrak listesini e-posta adresine ileterek, yanında ek olarak da bir bilgi metni göndermektedir.
  2. Başvuru sahibi Hindistan vize merkezinin gönderdiği bilgi metnini okuyarak, ardında da Hindistan gezisi amacına göre güncel vize belge listesini oluşturması gerekmektedir. Başvuru sahibi güncel vize belge listesini oluşturduktan sonra bir dosya haline getirerek Hindistan vize başvuru merkezinin adresine kargo ve kurye yoluyla ulaştıracağı gibi bizzat kendisi de teslim edebilmektedir.
  3. Başvuru sahibi yapacak olduğu Hindistan vize başvurusu için herhangi bir randevu talebinde de bulunmasına gerek yoktur.
  4. Başvuru sahibinin onay vermiş olduğu gün ve saat içerisinde ilgili ülkenin yetkili konsolosluk makamına mülakata gitmesi gerekmektedir. Bu anda vize uzmanları başvuru sahibine eşlik ederek süreç hakkında da detaylı bilgiler vermektedir.
  5. Başvuru sahibinin yapmış olduğu vize başvurusu sonuçlandıktan sonra, başvuru sahibi bizzat ya da yine kargo ve kurye aracılığı ile pasaportunu teslim alabilmektedir.

Hindistan Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuç Alır? – Diyarbakır İli

Bunun yanı sıra Diyarbakır sınırlarında ya da çevre illerinden Diyarbakır Müracaat Vize Merkezi’nden yapılacak olan başvuruların sonuçlanma süresi, başvuru sahibinin mülakata girdiği gün içerisinde ya da hemen ertesi gün içerisinde sonuç bulmaktadır. Başvuru sahibi vize başvuru sonucunda pasaportunu diler ise merkezden, diler ise kargo ya da kurye aracılığı ile de teslim edebilmektedir.

Hindistan Vize Başvurusu

Hindistan vize başvurusu için konsolosluk ya da büyükelçilik tarafından yetkilendirilmiş özel ya da resmi bir kurum bulunmaz. Başvurular direkt olarak konsolosluğa ya da büyükelçiliğe yapılır.

Hindistan Vize Ücreti

Hindistan vize müracaatında evraklar içerisinde yer alan vize başvuru ücreti ödendiğine dair belge bulunmak zorundadır. Başvuru ücreti konsolosluğu ve büyükelçiliğin hesabına yatırılmaktadır.

Schengen Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilir?

Üye ülke vatandaşlarının pasaport ya da gümrük kontrolüne gerek kalmadan serbest seyahat etmesine izin veren Schengen Anlaşması 26 ülkeyi kapsamaktadır.

Hindistan Vize Merkezi, Diyarbakır Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×