Güney Kore Vize İstiyor mu? - Schengenvize.net
Schengen Blog

Güney Kore Vize İstiyor mu?

Güney Kore, son zamanlarda ilgi duyulan ve seyahat planları içerisine dahil edilen bir ülke haline geldi. Özellikle kültürü, yemekleri ve şarkıları ile ön plana çıkan bu ülkeye seyahat kapsamında merak edilen pek çok soru bulunmaktadır. Bu sorulardan ilki ise ülkeye seyahat edecek Türk vatandaşlar için Güney Kore vize istiyor mu sorusudur. Türkiye ile Güney Kore arasında vize muafiyeti anlaşması bulunmaktadır. Bu yüzden de iki ülke arasında 90 günü aşmayan seyahatler dahilinde Türk vatandaşların vize almalarına gerek yoktur.

Bu durum yani vize almadan Güney Kore’ye seyahat durumu hem yeşil, siyah ve gri pasaport sahipleri için hem de umuma mahsus bordo pasaport sahipleri için geçerlidir. Ancak 90 günün üzerinde olan uzun süreli seyahatler kapsamında, seyahat amacına uygun bir vize alınması şarttır.

Güney Kore Hangi Ülkelerden Vize İstiyor?

Güney Kore vize istiyor mu sorusunun yanıtı, ülkemiz açısından düşünüldüğünde hayır olmasına rağmen, diğer yurtdışı ülkelerinde vize prosedürleri uygulanmaktadır diyebiliriz. Peki, bu bağlamda Güney Kore hangi ülkelerden vize istiyor?

Güney Kore ülkesinin vize istediği ülkeler arasında; çok fazla ülkenin yer aldığını söyleyemeyiz. Hemen hemen pek çok ülke, bu devletin sınırlarına girebilmekte ancak bu konuda belirtilen süre sınırına uygun davranmaları gerekmektedir. Örneğin; çoğu Avrupa ülkesi, Güney Kore sınırlarında 180 gün boyunca kalabilirken bazı ülkeler için bu sınırlama 90 gün, bazıları için ise 30 gündür diyebiliriz.

Güney Kore Turist Kabul Ediyor mu?

Kore denildiğinde genellikle pek çok kişi Kuzey Kore’nin sert politikasını Güney Kore ile karıştırmaktadır. Bu yüzden de Güney Kore vize istiyor mu ya da buna benzer sorular ön plana çıkmaktadır. Bu sorulardan bir tanesi de Güney Kore turist kabul ediyor mu sorusudur. Güney Kore hemen hemen tüm ülkelerden turist kabul eden bir ülkedir. Hatta bu bağlamda çoğu ülkeye vizesiz giriş hakkı tanıyan bir ülke olduğunu da söylemek mümkündür.

Yani eğer bu ülkeye turistik bir gezi düzenlemek istiyorsanız ve seyahat süreniz 90 günü aşmayacaksa, hangi pasaporta sahip olursunuz olun vize almanıza gerek yoktur.

Güney Kore Vize Ücreti Ne Kadar?

Güney Kore vize istiyor mu sorusu kadar, bu ülkedeki vize fiyatları da merak edilmektedir. Kısa süreli turistik gezi ve ziyaret amaçlı seyahatlerde Güney Kore’nin vize talep etmediğini yukarıda belirtmiştik. Ancak eğitim, iş ya da uzun süreli vizelerde bu ülkeden vize alınması ve vize işlemlerinde de harç bedellerinin yatırılması gerekmektedir.

Bu bağlamda Güney Kore vize ücretleri ne kadar sorusu gündeme gelmekte ve vize süresine göre bu harç bedeli tutarlarında farklılıklar olmaktadır. 90 günden az olan Kore vizeleri için ödenmesi gereken vize harç tutarı 40 USD iken; 90 günün üzerinde olan vizeler için ödenmesi gereken harç bedeli de 60 USD olarak belirlenmiştir.

Güney Kore Vatandaşı Nasıl Olunur?

Güney Kore vize istiyor mu sorusundan sonra bu ülkeye dair mera edilen sorular devam etmektedir. Bu soruların içerisinde de bizlere en çok Güney Kore vatandaşı nasıl olunur sorusu yöneltilmektedir. Güney Kore vatandaşı olabilmek için bu ülkenin vatandaşı ile evlenmek, en kısa vatandaşlık hakkı kazanma şeklidir. Ayrıca ülkede doğmuş olmak ya da uzun süreli oturum sayesinde hak sahibi olmak da Güney Kore vatandaşı olabilme şartları arasındadır.

Güney Kore Vizesiz Gidilebilir mi?

Güney Kore vizesiz gidilir mi sorusunun yanıtını aslında üstte yer alan konu başlıklarında sizlere vermiştik. Güney Kore’ye seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının 90 günlük seyahat süreleri dahilinde vize almalarına gerek yoktur. Yani bu ülke için vizesiz giriş sağlanabilir diyebiliriz.

Güney Kore Ankara Büyükelçiliği
Adres
Farabi Sok. No.27 Cinnah Sokak Çankaya Ankara Türkiye

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
http://overseas.mofa.go.kr/tr-tr/index.do

Güney Kore Büyükelçiliği Şişli
Adres
Askerocağı Cad. Süzer Plaza, No:6, Kat:4, Elmadağ / Şişli, İstanbul, 34367

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
http://overseas.mofa.go.kr/tr-istanbul-tr/index.do

Güney Kore Uzun Süreli Vizelerde Oturum İzni Şart mı?

Evet, bu ülkede uzun süre ikamet edecekseniz ve buna uygun bir vizeniz varsa o zaman mutlaka ülkeye giriş yaptığınızda oturum izni almanız gerekmektedir.

”Güney

Güney Koreli Biri İle Evlenirsem Güney Kore Vatandaşı Olur muyum?

Evet, eğer sizlerden talep edilen diğer vatandaşlık şartlarını da sağlıyorsanız o zaman evlilik yolu ile vatandaşlık kazanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×