Gaziantep Macaristan Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Macaristan Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Gaziantep Macaristan Vize İşlemleri

Gaziantep Macaristan Vize Başvuru İşlemleri 2023

Gaziantep Macaristan Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Macaristan Fahri Konsolosluğu tarafından verilen hizmetler kapsamında Macaristan vatandaşı olan kişilerin resmi işleri görülmektedir. Fahri Konsolosluk, vatandaşlarımızın vize başvurularını kayda almakla yetkili olmadığı için Gaziantep Macaristan vize merkezimiz aracılığı ile vize başvurusu yapılabilmektedir.

Gaziantep Lüksemburg Vize İşlemleri

Gaziantep Macaristan Konsolosluk İşlemleri

Gaziantep Macaristan vize merkezimiz tarafından yürütülen hizmet kapsamında vatandaşlarımızın vize başvuruları online gerçekleştirilmektedir. Bunun için ise daha önce vize başvurusunda bulunmuş olma şartı aranıyor. Eğer vize başvurusunda bulunan kişiler ilk kez Macaristan vizesi için başvuru yapıyorsa bu durumda konsolosluk üzerinden başvurularını devam etmek durumundadırlar.

Gaziantep Macaristan Vize İşlemleri
Gaziantep Macaristan Vize İşlemleri

Daha önce vize başvurusu yapmamış olan kişilerin biyometrik verilerini bizzat konsolosluklara ibraz etmeleri gerekmektedir. Bu yüzden ilk başvuruda bulunan kişilerin Ankara ya da İstanbul illerimizde bulunan konsolosluk şubelerine başvuru yapmaları elzemdir.

Gaziantep Macaristan Vizesi Hakkında

Gaziantep Macaristan vize merkezimiz tarafından yürütülen hizmet kapsamında vize başvuru sürecinden onay sürecine dek yardım almak mümkün kılınıyor.

Vize merkezimiz, başvuru sürecinin en iyi şekilde geçmesi ve vize talebinin olumlu sonuçlanması adına çalışmalar yapıyor. Macaristan için Schengen Vizesi’nin sonuçlanma süresi ortalama 7 gün ila 10 gün arasında değişebiliyor.

Bazı özel durumlar sebebiyle bu süre 2 aya dek uzayabiliyor. Bu yüzden Macaristan için vize başvurusunu seyahat planınızdan çok daha erken bir tarihte yapmış olmanız bekleniyor.

Macaristan vizesi en kolay şekilde nasıl alınır; >> schengenvize.net/macaristan-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Gaziantep Macaristan Vize Çeşitleri

Gaziantep Macaristan vize merkezimiz ile Macaristan için gerekli olan her türlü vize çeşidine başvuru yapabilirsiniz. Macaristan’a yapacağınız seyahatlerde seyahat amacınız önem taşımaktadır. Örneğin eğitim amacı ile yapılan seyahatlerde Eğitim Vizesi almanız gerekmektedir.

  • Macaristan Schengen Vizesi alarak ülkede 90 gün konaklayabilirsiniz. Bunun yanında Ticari Vize, Eğitim Vizesi, Aile Ziyareti Vizesi gibi opsiyonları da deneyebilirsiniz.
  • Macaristan Uzun Süreli Vize ile çalışma ve oturma iznine de başvuru yapabilirsiniz. BU vize türü Ulusal Vize olarak da adlandırılmaktadır. Uzun Süreli Vize için Macaristan Hükümeti tarafından belirlenen kriterler uygulanır.

Gaziantep Macaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gaziantep Macaristan vize merkezimiz, vize başvurusunda bulunan vatandaşlarımız için belge listeleri hazırlamaktadır. Bu belgelerin eksiksiz ve güncel olarak ibraz edilmesi vize başvurusunun onaylanması açısından büyük önem taşımaktadır.

Macaristan Schengen Vizesi için de gerekli olan bazı standart belgeler mevcuttur. Bunların başında kimlik fotokopisi, geçerliliği olan pasaport, nüfus kayıt örneği, en az 2 adet biyometrik fotoğraf, konaklama detayları, uçuş bilgileri ve vize harcının ödendiğine dair banka dekontu gelir.

Macaristan Uzun Süreli Vize için gerekli olan evrak dosyası geniş kapsamlı ve oldukça detaylı olmalıdır. Gaziantep Vize merkezimiz ile iletişime geçerek bu konu hakkında daha kapsamlı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Macaristan Vize Ücretleri:

  • Macaristan Schengen Vizesi Ücreti: 60 Euro (Bu meblağ değişim gösterebilir.)
  • Macaristan Uzun Süreli Vize ücreti de hükümet tarafından güncellenmektedir.>> schengenvize.net/schengen-vize-ucretleri

Macaristan Gaziantep Vize Randevusu

Gaziantep Vize merkezi aracılığı ile Macaristan vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler için online vize başvurusu yapma yetkimiz vardır. Bunun için bizimle irtibata geçerek uygun bir tarihe randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Daha önce vize başvurusunda bulunmamış kişilerin ise İstanbul ya da Ankara Macaristan Konsoloslukları için vize randevusu işlemleri yine Gaziantep Vize merkezi aracılığı ile yapılmaktadır.

Macaristan Gaziantep Vize Reddi

Gaziantep Macaristan vize merkezimiz, başvuru ve onay süreci boyunca yanınızdadır ve vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için kaliteli hizmet vermektedir. Fakat bazı sebeplerden dolayı her vize başvurusu olumlu sonuçlanmayabilir. Bu durumda vize merkezimiz bu konuda herhangi bir yaptırıma sahip değildir.

Macaristan vize reddi alanlar için itiraz şekli yolları ve itiraz dilekçesi >> schengenvize.net/macaristan-vize-reddi sayfasında paylaşmıştır.

Macaristan Konsolosluğu Ne Zaman Açılacak?

20 Mayıs 2020 tarihi itibariyle, Macaristan Konsolosluğu kademeli hizmet göstermeye başlamıştır.

Macaristan Fahri Konsolosu Kim?

Macaristan fahri konsolosu, her ile göre farklılık gözetir.

Macaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Macaristan konsolosluğu ya da Macaristan büyükelçiliğine müracaatta bulunularak, Macaristan vizesi alınabilir. Macaristan’da bulunma sebebine göre vize türü, değişkenlik sağlar.

Gaziantep Macaristan Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×