Macaristan Vatandaşlık Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Macaristan Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Macaristan Vatandaşlık Vize İşlemleri

Macaristan Vatandaşlık Vize Başvuru İşlemi

Macaristan Vatandaşlık Vize Bilgileri

Macaristan oturum izni almak için Macaristan konsolosluğuna başvuru yapmanız gereklidir. Güzel bir merkezde bulunan Macaristan’a ilgi oldukça büyüktür. Bundan dolayı da birçok başvuru yapılıyor. Macaristan oturma izni almak isteyen kişilerin öncelikle ekonomik durumunun kendini kalkındırmak için yeterli olduğuna kanıtlaması gerekiyor. 

Malta Vize işlemleri Ücreti

Buna ek olarak Macaristan oturma izni ile Macaristan çalışma izni bağlantılı olmaktadır. Ancak şunu da belirtmeliyiz ki Macaristan oturma izni yine Macaristan çalışma izni arasındaki tek fark şudur; Macaristan oturma izni başvurusunda kişilerin şahsen kendi başvuru yapması gerekirken iş başvurularına firmalar tarafından başvuru yapılmaktadır.

Aynı zamanda pasaportun geçerlilik süresi 6 aydan daha uzun olmalıdır. Macaristan oturma izni alan kişiler hem Macaristan’da hem de Schengen bölgesinde oturma iznine sahiptir.

Eğer Macaristan’da ailenizle birlikte oturacaksınız diğer aile bireylerinin de oturum izni başvurusu yapması şarttır. 

İlk olarak yapılan oturum izni başvuruları sonucunda 1 senelik izin verilmektedir. Macaristan vizesi aldıktan sonra Macaristan göçmen dairesine giderek oturma izni başvurusunda bulunulması gerekiyor.

Macaristan oturum izni almak için birtakım belgeler gereklidir. Bu belgeler ise şu şekildedir;

Macaristan Vatandaşlık Vize İşlemleri
Macaristan Vatandaşlık Vize İşlemleri

• Kimlik fotokopisi

• Meslek bilgisi

• Pasaport bilgisi

• Adli sicil belgesi

• Macaristan da kalma talebinin nedeni

• İkametgah adresi

• İş sözleşmesi

• Sağlık sigortası

• Fotoğraf

• Harç ücreti gibi birtakım belgelerin temin edilmesi gereklidir.

Başvuru esnasında eğer belgelerde herhangi bir eksiklik olursa oturum izni sürece daha geç bir hal alabilir.

Macaristan Transit Vize Ülkeleri

Macaristan transit Vize ülkeleri, Macaristan ile komşuluğu bulunan ülkelerdir. Bu ülkeler Avusturya, Slovenya, Slovakya, Rusya, Ukrayna, Hırvatistan, Sırbistan ve Romanya’ dır. Ayrıca tüm Schengen ülkeleri ile de aktarmalı olarak hava yolunu tercih eden yabancı uyruklu vatandaşlar saat zaman diliminin geçilmesi ile birlikte Macaristan transit vizenin gerekli olduğu ülkeler haline gelebilmektedir.

Macaristan vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/macaristan-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kapsamlı kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Macaristan Vatandaşlığı Kaç Para?

1 yıllık olarak verilen Macaristan oturum izni için ülkede 40 bin Euro değerinde gayrimenkul sahibi olma şartı bulunmaktadır. Aynı zamanda 400 bin Euro’luk yatırım ile doğrudan daimi oturum izni alınmakta ardından Avrupa Birliği vatandaşı olunmaktadır.

Macar Vatandaşı Nasıl Olunur?

Macaristan vatandaşlığına geçiş yapabilmek için ülkede en az 8 yıl yasal olarak oturmak şartı bulunmaktadır.

Macaristan D Tipi Vize Kaç Günde Çıkar?

Uzun süreli Macaristan D tipi vizesi yapılan başvuruya göre 7 ile 10 gün aralığında çıkmaktadır. Macaristan izni almak için Macaristan konsolosluğuna başvuru yapmanız gereklidir. Macaristan çalışma izni alabilmek için işveren gerekli olan tüm bürokratik işlemleri yapmakla yükümlüdür. Başvurular konsolosluklara yapılmaktadır.

Macaristan Vatandaşlık Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×