Macaristan Konsolosluk Bilgileri - Schengenvize.net
Macaristan Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Macaristan Konsolosluk Bilgileri

Macaristan Konsolosluk Hakkında

Macaristan Konsolosluk Bilgileri Hakkında

Türkiye’de vize alım ve iki ülke arasında faaliyetleri sürdürebilmek açısından kurulan Macaristan konsolosluğunun merkezi İstanbul’dadır. Macaristan konsolosluk bilgileri kapsamında sizlere bilgilendirme yapmak ve vize alım işlemlerinizde yardımcı olmak için kurmuş olduğumuz web sitemiz, Macaristan ülkesine gitme durumunuz karşısında uygulayacağınız adımları alt başlıklar şeklinde anlatmıştır. Macaristan’a gidebilmek için alınacak olan vizenin başvurusu Macaristan konsolosluğuna yapılmalıdır. Bu nedenle konsolosluk hakkındaki bilgileri öğrenmek gerekir.

Macaristan Vizesi İstanbul Vize Merkezi

Macaristan Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Visa Center adı ile kurmuş olduğumuz web sitemizde sizlere bir ülkeye rahatlıkla seyahat edebilmeniz için vize alımlarına yönelik bilgi vermekteyiz. Macaristan’a gidecek olan Türk vatandaşlarının almaları gereken vize, çeşitli belgelerin toplanması sonucu konsolosluğa yapılacak başvuru ile alınabilir.

Macaristan konsolosluğunun adresi; Büyükdere Cad, No: 171, Metrocity Millennium, A Blok, 6. kat, 34330 1. Levent / İSTANBUL olup, vize başvurularınız için bu adrese gitmeniz gerekir.
Macaristan Konsolosluk Bilgileri
Macaristan Konsolosluk Bilgileri

Macaristan Konsolosluğu Çalışma Saatleri

Macaristan konsolosluğu hafta içi her gün hizmet verir. Çalışma saatlerine bağlı olarak Macaristan vizesi alabilmek için randevuyu bu saatlere göre ayarlamanız gerecektir.

Visa Center web sitemizde bulunan çalışma saatleri kapsamında sizlere vizenizi alabilmeniz için yardımcı olmaktayız.

Macaristan konsolosluğu çalışma saatleri;

  • Pazartesi – Perşembe 09.00 – 16.30 – Cuma 09.00-14.00
  • Macaristan Başkonsolosluğu İstanbul Schengen Vize Bölümü: Pazartesi, Salı, Çarşamba, Cuma günleri; 09:00-12:00
  • Macaristan Konsolosluğu İstanbul Pasaport Alış saatleri: Pazartesi- Perşembe: 14:00-16:30
  • Macaristan Konsolosluğu vize mülakat günleri: Perşembe mesai saatleri içerisinde şeklindedir.

Macaristan Konsolosluk İşlemleri

Türkiye’de yaşayan Macaristan uyruklu vatandaşların, Türk vatandaşların ve Türkiye’de oturma izni olan yabancı vatandaşların vatandaşlık işlemleri, vize işlemleri, oturum izinleri gibi işlemler Macaristan konsolosluğu tarafından gerçekleşir. Visa Center olarak sizlere bu konularda detaylı bir şekilde bilgi vermekte ve işleminizi kısa süre içerisinde halletmenizi sağlamaktayız.

Macaristan Konsolosluğu Vize Başvurusu

Macaristan’a gitmek için vize almanız gerekiyor ve bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, web sitemizde yer verdiğimiz detaylı vize alım adımlarını takip edebilirsiniz. Macaristan konsolosluğunun resmi web sitesine girerek başvuru formunu indirmeniz ve bunu doldurmanız gerekir. Web sitemizde yer verdiğimiz belgeleri de eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra vize ücreti ile beraber konsolosluğa giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Macaristan Konsolosluğu Ne Zaman Açılacak?

Macaristan Konsolosluğu tarafından tüm konsolosluk işlemleri kademeli olarak devam etmektedir. Vize başvuru süreci başvuru tipine göre ilerlemektedir.

Macaristan Büyükelçisi Kimdir?

Macaristan’ın Ankara Büyükelçisi 35 bin takipçi sayısı ile gündem olan Victor Matis’tir. Daha önce kültür ateşesi ve misyon şefi yardımcısı olarak Ankara’da görev yapan büyükelçi adından sıkça söz ettirmektedir.

Macaristan D Tipi Vize Kaç Günde Çıkar?

Macaristan D tipi vizesi yapılan başvurunun ardından en fazla 10 gün içinde sonuçlanır. Başvurunun olumlu sonuçlanması için başvuru sahibi prosedüre dikkat etmelidir.

Macaristan Konsolosluk Bilgileri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×