Macaristan Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz 2023 - Schengenvize.net
Macaristan Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Macaristan Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz 2023

Macaristan Vize Başvuru İşlemleri 2023

Macaristan Turistik Vize

Macaristan turizm konusunda farklı ülkelerden çok sayıda ziyaretçilerine ev sahipliği yapmaktadır. Sizde Macaristan turistik vize işlemlerini halledip güzel bir tatil yapabilirsiniz. Evraklar konusunda uzman kişilerden destek alarak başvuruyu yürütmek daha iyi olacaktır. Parmak izi takibi ve randevu işlemlerinin takibi uzman kadro tarafından yapılmaktadır.

Malta Vizesi Şanlıurfa Vize Merkezi

İlk kez Schengen bölgesine vize alınacaksa mutlaka parmak izi verilmesi gerekirken daha önce alınmış vizelerde 5 yıl dolmamış ise tekrarlanmasına gerek yoktur. 5 yılı dolduran parmak izi işleminin güncellenmesi gerektiğini unutmayıp sorgulatmak daha doğru olacaktır. Pasaport incelemelerine de çok iyi bakmanız ve hatasız şekilde olmasına özen göstermelisiniz.

Seyahatiniz boyunca sizin en çok ihtiyacınız olan evrak pasaport olacağı için güncel tarihli olmasına ve yıpranmamış olmasına dikkat edin.

Macaristan Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Macaristan vize başvuruları konsolosluk tarafından yetkilendirilen vize merkezlerine ve akredite edilen turizm ve seyahat acentelerine yapılmaktadır.

Macaristan Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Macaristan Schengen vizesi almak için tüm Schengen vize ülkelerinde uygulanan prosedür işletilmektedir.

Macaristan D Tipi Vize Nasıl Alınır?

Macaristan D tipi vize olarak  tanımlanan uzun süreli vize gerekli olan evrakların hazırlanmasının ardından vize merkezlerine başvuru yapılarak alınmaktadır.

Yıpranmış olan pasaport ile vize alsanız dahi Macaristan sınırında ki kontrollerde ciddi sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

Belirlenen kurallara harfiyen uyduğunuz sürece Macaristan turistik vize başvurunuzun onaylanma ihtimali yüksektir. Kontroller ve incelemelerde hatalı bilgi verilmediği sürece işiniz daha kolay olacaktır. Ret edilme sebeplerine göre hareket etmeli ve olumsuz hallerden kaçınılmalıdır.

İncelenen evrakların kesinlikle güncel olmasına ve seyahat tarihinden çok önce başvurunun yapılmasına dikkat etmelisiniz. Birçok farklı sebebe bağlı olarak uzayan işlemler vizenin çıkma süresini uzatabilir.

En sağlıklı başvuru süresi ise seyahat tarihinden 1 ay önce yapılanıdır. Hiçbir eksik evrak yoksa 7 iş günü içerisinde değerlendirme nihayete ermektedir. Macaristan turistik vizenin amacı,

Macaristan’ a seyahatlerin turistik nedenlerle yapılabilmesinden kaynaklı olarak başvurulmasını gerektirmektedir. Macaristan turistik vizesi için başvuruda bulunurken standart evrakların yanında ek olarak birtakım belgelerin sunulması zorunludur. Bu belgeler aşağıda verilmiştir.

Macaristan Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz 2021
Macaristan Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz
 • Macaristan turistik vize başvuru formu: tam ve eksiksiz olarak doldurulması zorunludur.
 • Macaristan turistik vize başvuru dilekçesi: Dilekçede Macaristan’ a seyahatin nedeni ve yapılacak seyahatin planı açıklayıcı bir şekilde ifade edilmelidir.
 • Seyahatin planına yönelik olarak ülkeye geri dönüşü kanıtlayan belgeler
 • Uçak gidiş dönüş bileti rezervasyon bilgileri
 • Otel rezervasyon bilgileri

Macaristan Ticari Vize

Ticari anlamda vize taleplerinizde mutlaka faaliyetler ve finansal durum gösterir belgeler sunulmalıdır. Ayrıca seyahati gerçekleştirecek olan kişinin bilgileri de dosyada eksiksiz bulunmalıdır.

Macaristan ticari vize hem firma sahipleri için hem de firma çalışanları için değişkenlik gösterebilir. Firma sahipleri mutlaka firmanın kendine ait olduğunu ispat etmelidir.

Şahıs firması ise vergi levhası ile ispat mümkünken şirket olduğunda ise farklı belgeler istenmektedir. Bunlardan bir tanesi imza sirküleri bir diğeri ise firma kuruluş bilgileridir. Bunları başvuru dosyasında mutlaka bulundurunuz. Banka hesap dökümü, araç ruhsatı ve tapu gibi finansal durumu gösteren evrakları da hazırlamanız elzemdir. Ayrıca konaklama ve uçak bilgileri konusunda da yapmış olduğunuz rezervasyonları eklemelisiniz.

Seyahat amacınızın ticari olduğunu kanıtlayabilmeniz için davetiyeye sahip olmanız çok önemlidir. Macaristan ticari vize başvurularının değerlendirilme aşamasında davetiye olup olmadığı kontrol edilmektedir. Orijinal olarak sunmanız gereken davetiyede davet eden kişi ya da firmanın iletişim ve ikametgah bilgileri de mutlaka olmalıdır.

Ayrıca davetiyenin ilgili belediye tarafından onaylanmış olması gerektiğini de unutmamalısınız. Davetiyeniz hazır ise süreci başlatmak için engel kalmadı demektir. Hızlı ve etkili sonuç alabilmeniz adına da vize başvuru merkezleri ile irtibatlı iş yürütebilirsiniz. Bu alanda uzun zamandır profesyonel kadrosu ile hizmet veren Vize Ofisi beklentilerinizi karşılayacak düzeydedir. Sorun yaşamadan işlemlerinizi yürütmesi ve evrak temininden sonuç alınıncaya kadar ki süreçte destekçiniz olacaktır.

Ticari faaliyetlerde bulunmak, ticari amaçlı etkinliklere, fuarlara katılmak için Macaristan ticari vizesi başvurusu yapmak ve ticari vize almak zorundasınız. Yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri bu vizede muaf oldukları için vize almak zorunda değildir. Hususi pasaport sahipleri ise Macaristan ticari vizesi almak zorundadır. Ticari vize başvurusu yapabilmek için ticari amaçlar ile gideceğiniz şirket, organizasyon, kurum, kuruluş tarafından adınıza düzenlenmiş bir davetiyeye sahip olmalısınız.

Davetiyeler ilgili merciler tarafından onaylanmış olmalıdır. Davetiye üzerinde kişisel bilgileriniz, hangi amaçla Macaristan’a giriş yapacağınız, giriş ve çıkış tarihleri, davetiyeyi gönderen kişinin, kurumun gerçek bilgileri yer almak zorundadır. Davetiye dışında Macaristan ticari vizesi başvuru dosyanızda şu bilgiler yer alıyor.

 • Schengen ülkesi olduğu için Schengen vize başvuru formu,
 • 10 içinde almış olduğunuz ve en az 1 yıl geçerli olan pasaport,
 • Biometrik şartları taşıyan 2 adet fotoğraf,
 • Macaristan makamlarından onaylı olan Macaristan ticari vize başvurusu,
 • Finansal ve mali durumunuzu gösterir, banka onaylı resmi Macaristan ticari vize dokümanlar,
 • Ticari vize alacak kişinin mesleki durumunu gösterir bilgi, belge ve doküman,
 • Avrupa Birliği üyesi bir ülke olduğu için gidiş ve dönüş tarihlerinizi kapsayan, dönüş tarihinizden itibaren en az 15 gün geçerli olan 30000 Euro teminat bedelli seyahat sağlık sigortası,

Bu belgeler ve davetiyeniz ile birlikte şahsen Macaristan Konsolosluğuna başvuru yapmanız gerekiyor. Yapacağınız başvuru 7 – 10 gün içinde sonuçlanacağı için gidiş tarihinizden en az 20 gün öncesinde başvuru yapmanız gerekiyor.

Macaristan Aile Ziyareti Vize

Aile fertlerinizi Macaristan’da ziyaret etmeniz mümkün olmaktadır. Bunun için size Macaristan aile ziyareti vizesi başvurusunda bulunmanız gerekecektir. Bu hususta evrak teminlerine ve resmi evrak teminlerine dikkat etmelisiniz. Öncelikle aile bağı olduğuna dair kanıt sunmanız önceliğiniz olmalıdır.

Ayrıca ziyaretine gitmek istediğinizi aile ferdinizin sizi davet etmesi gerekir. Hazırlaması gereken davetiyenin yaşamış olduğu bölge belediyesi tarafından onaylanması da gerekecektir. Davetiyenin içerisinde adres ve iletişim bilgileri de sunulması gerekecektir. Kurallara uygun şekilde hazırlanan davetiyenin başvuru formuna orijinal olarak konulması gerekmektedir.

Usullere uygun şekilde hazır olması gereken pasaportun geçerliliğine çok dikkat etmelisiniz. Geçerlilik süresi konusunda sıkıntı varsa il ya da ilçe emniyetinden yenilenmelidir. İlk kez pasaport aldıysanız bu hususta daha kolay olacaktır. Macaristan aile ziyareti vizesi başvurularında başvuru sahibinin maddi durumuna bakılmaktadır.

Bunun için son 3 aylık banka hesap dökümü talep edilmektedir. Hesap dökümü de banka tarafından imzalanmış olması gerekmektedir. Maddi yetersizlikten dolayı Macaristan vize başvurusu ret ile sonuçlanabilir. Bu yüzden belirli oranda paraya sahip olmanız istenmektedir. Macaristan’da yaşayan ailenizi, arkadaşlarınızı ziyaret etmek istediğinizde almak zorunda olduğunuz Macaristan aile arkadaş ziyareti vizesi kısa süreli vize türü kapsamında yer alıyor. Gri, siyah, yeşil pasaport sahiplerinin muaf olduğu bu vize türünde hususi pasaport sahipleri vize almak zorundadır. Kısa süreli bir vize olan Macaristan aile ve arkadaş ziyareti vizesi 90 süreli bir vize olup ikametgâh süresi ise 45 gündür. Aile ziyareti vizesinde başvuru yaparken sunmak zorunda olduğunuz belgeler şunlardır.

 • Aile ziyareti kapsamında Macaristan’da yaşayan aile bireyleri tarafından sizin adınıza gönderilmiş davetiye,
 • Davetiye gönderen kişilerin Macaristan’da oturum izni olduğunu gösteren, ikametinin belediye onaylı olarak tescil edilmiş belgesi,
 • Macaristan’a giriş yapacak kişilere ait 10 içinde çıkarılmış olan pasaport, pasaport fotokopileri,
 • Biometrik şartlara uygun olarak çekilmiş olan 2 adet fotoğraf,
 • Finansal durumunuzu gösterir banka dokümanları, kişisel hesap bilgileri, banka onaylı resmi mali dokümanlar,
 • 18 yaşından küçük olanlar için ebeveynler tarafından imzalanmış taahhütnameler,
 • Çalışan biriyseniz sigorta hizmet dökümü, emekli iseniz emekli olduğunuzu gösterir belge, şirket sahibiyseniz resmi makamlardan alınmış olan şirket bilgilerinizi gösterir belgeler,
 • Gidiş ve dönüş tarihinizi gösterir belgeler, uçak bileti fotokopileri,

Bu evrakları hazırlayarak Macaristan Konsolosluğu internet sitesinde yer alan aile birleşim dilekçesinin Macar dilinde doldurulmuş imzalı hali ile birlikte Konsolosluğa veya yetkilendirilmiş vize merkezine şahsen başvuru yapmanız gereklidir. Konsolosluk vize ofisi yetkilileri gerekli görmeleri halinde mülakat için sizi çağırabilirler.

Macaristan Transit Vizesi

Avrupa Birliği üye ülkeleri dışında üçüncü bir ülkeye gidecekseniz ve Macaristan sınırları içinde bulunan bir havalimanına giriş yapmanız veya aktarma yapmanız gerekiyorsa Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak Macaristan transit vizesi başvurusu yapmanız ve vize almanız gerekiyor. Transit vizesi almadan üçüncü ülkelere gidişinizde Macaristan’a giriş yapamazsınız. Macaristan transit vizesi için başvuru dosyanızda bulunması gereken evraklar şunlardır.

 • 10 içerisinde çıkarılmış olan bir pasaporta sahip olmanız, 3 ay geçerlilik süresine sahip olması ve pasaport ile birlikte işlem gören tüm sayfaların fotokopileri,
 • Macaristan sınırları içinde geçireceğiniz günlerde konaklayacağınız otel bilgileri, rezervasyon belgeleri,
 • Macaristan Konsolosluğu resmi internet sitesinde yer alan transit geçiş vize başvuru formunu Macar dilinde doldurmuş olmalı ve imzalı olarak dosyanıza koymalısınız.
 • Banka bilgileriniz, hesap döküm cetvellerinin onaylı olarak resmi belgeleri,
 • Çalışansanız SGK hizmet dökümü, emekliyseniz emekli olduğunuz gösterir belgeler, şirket sahibiyseniz şirket bilgilerinizi gösterir belgeler,
 • Sahip olduğunuz ev tapusu, araç devir bilgisi, maaş bordrosu onaylı belgeleri,
 • Gideceğiniz üçüncü ülke uçak bileti, üçüncü ülke giriş izni belgeleri,
 • Kalacağınız süreler ve çıkış tarihinizden itibaren 15 geçerli olacak 30000 Euro teminat bedeline sahip seyahat sağlık sigortası,

Bu belgeleri hazırlayarak gidiş tarihinizden en az 45 gün öncesinde Macaristan Konsolosluğu’na şahsen başvuru yapmanı gerekiyor. Macaristan transit vizesi değerlendirmesi ev sonuçlandırılması işlemleri 7 – 10 gün içinde yapılarak posta yolu ile sizlere ulaştırılacaktır.

Macaristan Erasmus Vize

Macaristan’a erasmus programı ile giriş yapmak ve ikamet etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlar Macaristan erasmus vizesi almak orundadır. Avrupa Birliği öğrenci değişim programı ile Macaristan’da eğitim görmek isteyen öğrencilerin başvuracağı ve öğrenim vizesi kapsamında yer alan Macaristan erasmus vizesi için Macaristan Konsolosluğu bu konuda yetkili olan kuruluştur. Gidiş tarihinizden en az 4 ay öncesinde başvuru yapmanız sizin için avantaj oluşturur. Kısa süre de sonuçlanan Macaristan erasmus vizesi başvurusu için orijinal belgelerin yanı sıra Macar dilinde başvuru formu doldurmanız gerekiyor. Macaristan erasmus vizesi başvurusu için başvuru dosyanızda bulunması gereken evraklar şunlardır.

 • Uzun süreli bir vize türü olan erasmus vizesi için Macar dilinde doldurulmuş olan oturum izni belgesinin aslı ve fotokopisi,
 • Macaristan vize işlemlerinde istenilen standart biometrik fotoğraf,
 • 10 yıl içerisinde çıkarılmış ve 3 ay geçerlilik süresine sahip olan, 2 adet boş sayfaya sahip pasaport ve fotokopisi,
 • Macaristan’da erasmus programı kapsamında kabul edildiğiniz okul tarafından verilen öğrenci kabul belgesinin onaylı aslı,
 • Acil tıbbi müdahale kapsamına sahip olan, en az 30000 Euro teminat belgesine sahip dönüş tarihinizi içeren seyahat sağlık sigortası,
 • Okuduğunuz üniversite veya başvuru yapıp işlemleri devam ettirdiğiniz üniversiteden alınmış onaylı ve resmi erasmus değişim programı öğrencisi olduğunuzu gösteren belge,
 • 18 yaşından küçükler için ebeveynleri tarafından verilecek izin belgesi ve izin taahhütnamesi.

Macaristan Vize Ücreti

Vize başvurularında mutlaka vize harç ücretlerinin ödenmesi gerekmektedir. Ödemesi yapılmaması durumunda başvuru değerlendirmesi söz konusu değildir. Macaristan vize ücreti vize türlerine göre değişmektedir. Seyahat türüne göre belirlenen vize türü üzerinden ödemenizi gerçekleştirmelisiniz.

Farklı vize türüne yapılan ödemeler de dikkate alınmadığı için bu noktada dikkatli hareket etmelisiniz. Macaristan vizesi ile alakalı ödenmesi zorunlu olan vize harcı 12 yaş altı çocuklar için geçerli değildir. Belirlenen tutarlar Macaristan tarafından belirlenmiş olup, her yıl tutarlar güncel olarak açıklanmaktadır. Macaristan vize ücreti ile alakalı bilinmesi gerekenler ise şunlardır;

 • Ödenmesi zorunlu olan vize ücretleri hiçbir şekilde iade edilmemektedir.
 • Ödenen ücretlerin başkasına devredilmesi ya da satılması söz konusu değildir.
 • Her başvuru için tek bir ödeme yapılması gerekir. Başvurunuzun ret ile sonuçlanması durumunda yeni başvuru yapacaksanız tekrardan ödeme yapmanız gerekecektir.
 • Macaristan vizesi için yaptığınız ödeme sadece Macaristan’a gitmek için başvuracağınız vizelerde geçerlidir.

Macaristan vize ücretleri yeni yılda güncellenmiştir. Güncel vize ücretleri için >> schengenvize.net/macaristan-vize-ucreti/ sayfasını kontrol ediniz.

Macaristan Vize Başvuru Formu

Vize türüne göre değişen başvuru formları uygun şekilde doldurulmalıdır. Hangi vizeye başvuracaksanız o vize türüne göre doldurulması gereken formların titiz şekilde hazırlanması gerekir. Mutlaka Macaristan vize başvuru formu doldurulma kriterlerini inceleyin. Formlar bilgiler konusunda sizi en iyi tarif eden yöne sahiptir. Bundan dolayı mutlaka doğru bilgi vermeye ve formda ki tüm soruları eksiksiz cevaplamaya özen gösterin.

Macaristan vize işlemleri yürütülürken hazırlanan dosyada mutlaka başvuru formu bulunması gerekir. Net bilgiler vermeniz gereken bu formda ayrıntı istenmesi söz konusu olduğu için uzman kişilerden destek almanız daha iyi olacaktır. Form doldurma konusunda Vize Ofisi destek sunacaktır. Ayrıca form temini konusunda da destek sunması kısa sürede işlem yürütmenize katkı sunacaktır.

Vize işlemlerinin oldukça masraflı olması başvurunun dikkatli yapılması gerektiğini gösterir. Bunun nedeni ise yaptığınız harcamaları geri iade almanız mümkün olmamaktadır. En önemli evrak olan Macaristan vize başvuru formu maddi olarak zarara uğramama adına dikkatli şekilde doldurulmalıdır. Formlar diğer evraklar gibi son derece önemli olup, eksik olmamasına ayrıca dikkat edilmelidir.

Macaristan güncel vize formunu ücretsiz indirmek için >> schengenvize.net/macaristan-vize-formu sayfasını ziyaret ediniz.

Macaristan Vize Reddi Sebepleri

Evraklarınızı temin ettikten sonra Macaristan vize başvurusu yapmanız ve onay sürecini beklemeniz gerekmektedir. Onay sürecinde yapılan değerlendirmeler başvuru sahibini vizeye uygun olup olmadığını denetlemek için yapılmaktadır. Değerlendirmede yetersizlik söz konusu olduğunda Macaristan vize reddi söz konusu olabilmektedir. Bu reddin en önemli sebeplerinden bir tanesi eksik evrak olurken bir diğer sebep ise ekonomik yetersizlik söz konusudur.

Vize ret sebepleri arasında önemli bir diğer etken ise seyahat amacınızın ispat edilmesi ile ilgili olanıdır. Mutlaka seyahat amacınızı ispat etmeniz ve geri dönüşünüzü taahhüt etmeniz gerekmektedir. Bu tür bilgilerin verilmesi ile alakalı kuralları çok iyi bilmeli ve bu hususa ayrıca dikkat edilmelidir.

Yalan bilgi beyanı vermeniz ya da güvenliği tehdit edebilecek unsurlar söz konusu olduğu durumlarda vize başvurusu ret edilebilmektedir. Tüm karar merci konsolosluk hükmü dahilinde olduğu için bu konuda belirlenen kriterleri harfiyen yerine getirmeniz gerekmektedir.

Değerlendirme komisyonu başvuru sahibinin kanun dışı kalacağı düşüncesi ile de ret cevabı verebilir. Başvurunuzun ret ile sonuçlanması durumunda ret kağıdını çok iyi incelemeli ve yapılan hatayı tekrar etmeden yeni başvuru için yol haritası çizmelisiniz.

Macaristan vize reddi alanlar için itiraz yolları ve itiraz dilekçesi >> schengenvize.net/macaristan-vize-reddi bağlantısında paylaşmıştır.

Macaristan Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Vize başvurularında konsolosluk tarafından yapılan değerlendirme farklı sebeplere göre uzayabilmektedir. Değerlendirme sürecini etkileyen en önemli etken ise vize türüdür. Kısa süreli vize başvuruları ile uzun süreli vize başvuruları arasında değerlendirme süreci farklı işlemektedir. Belgelerinizde herhangi bir eksiklik olmadığı taktirde Macaristan vize başvurusu 7 iş günü içerisinde sonuca erdirilmektedir.

Planlamalarınızı yaparken bu düzene çok dikkat etmeli ve mutlaka 30 gün öncesinden başvuruda bulunmaya özen göstermelisiniz. Başvurunun değerlendirilmesi esnasında iş yoğunluğu ya da özel tatil günleri sorun teşkil edebileceği için vizeyi riske atmamaya özen göstermelisiniz. Ayrıca bazı durumlarda Macaristan konsolosluğu ek evrak talebinde bulunabileceği gibi başvuru sahibi ile yüz yüze görüşme de isteyebilmektedir. Böyle bir durum söz konusu olduğunda onay sürecinin uzama ihtimali yükselmektedir.

Macaristan Erasmus Vizesi

Öğrenciler eğitim ve kişisel belgelerini Macaristan Konsolosluğu üzerinden paylaşarak başvurulara geçebilir. Bunun için başvuru formu, fotoğraf, pasaport ve okul kabul belgesi şeklinde çeşitli evraklar üzerinden müracaat edilmesi gerekmekte.

Macaristan’a Vize Almak Kolay Mı?

Vize başvurularının kolay bir şekilde yürütüldüğü ülkelerden bir tanesidir. Zorlayıcı şartlara sahip olmadığı için en kısa sürede turistik, ticari ya da aile ziyareti gibi kategorilerden vizelerinizi almanız mümkün olacaktır.

Macaristan Vizesi Ne Kadar?

Geçerli tek bir tarife üzerinde duruluyor. Şöyle ki öğrenci, arkadaş ziyareti ya da turistik vize için ortak ücrete yer verilir. Gerekli belgelerin toplanması üzerine standart ödenecek tutar 115 Euro şeklinde ele alınmalıdır.

Macaristan Konsolosluğu

Macaristan Başkonsolosluğu İstanbul sınırları içerisinde yer alır ve başvuruları karşılar. E-randevu sistemine göre vatandaşların harekete geçmeleri beklenir. Sadece hafta içi 5 gün boyunca başvurularınızı yapmanız esas alınır.

Macaristan Vizesi İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Finansal durumu kanıtlayan belgeler de değerlendirmeye alınır. Şöyle ki birkaç günlük turistik seyahate dair banka hesap dökümünüz talep edilir. Ortalama 5 – 6 bin TL kadar bakiyenin olması halinde vize işlemlerinin olumlu yönde sonuçlanması mümkün hale gelir.

Macaristan Vize Ücreti 2020

Vize ücretlerine dair zaman zaman zam oranlarına yer verilir. 2020 yılından bu yana bu bedel 115 Euro şeklinde temin edilir. Sadece vize alacak kişilerin yaş aralıklarına göre fiyat değişiklik gösterebilir. Örneğin 0 – 12 yaş aralığı için bu tutar 60 Euro olarak ibraz edilmelidir.

Macaristan Aile Birleşimi Vizesi

Aile birleşimine dair evlilik şartı öne sürülür ve uygun olanlar belgeleri dahilinde başvuruya geçer. Bunun yanı sıra birinci dereceden yakının Macaristan ülke vatandaşı olması da kabul edilir. Belirtilen şartlara uygun olan vatandaşlar başvuru için Macaristan Konsolosluğu ile görüşmelidir. Gerekli evrakların toplanması ve formların doldurulması halinde randevu sistemine göre aile birleşimi talebinizi iletebilirsiniz.

Macaristan Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz 2023 Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×