Gaziantep Estonya Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Estonya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Gaziantep Estonya Vize İşlemleri

Gaziantep Estonya Vize Başvuru İşlemi 2021

Gaziantep Estonya Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Estonya Fahri konsolosluğu sadece Estonya vatandaşlarının işlemlerini yapmakla yetkilidir. Vize verme yetkisi bulunmadığından dolayı Gaziantep Estonya vize işlemleri, vize merkezimiz tarafından yapılmaktadır. Başvuru süresi boyunca gerekli bilgilendirme işlemleri, Gaziantep vize merkezi olarak sizlere düzenli olarak yapılmaktadır.

Gaziantep Yunanistan Vize İşlemleri

Gaziantep Estonya Konsolosluk İşlemleri Hakkında

Gaziantep vize merkezi tarafından Online Estonya vize başvurusu yapılabilmektedir. Schengen vizesi kapsamında olan Estonya vizesi için daha önce vize almış olan kişiler için Gaziantep vize merkezimiz online vize başvuru sürecini başlatmakta ve gerekli olan belgelerin tamamlanması hususunda sizlere hizmet vermektedir.

Gaziantep Estonya Vize İşlemleri
Gaziantep Estonya Vize İşlemleri

Daha önce Estonya vizesi için başvurusu bulunmayan kişilerin bizzat Estonya konsolosluklarına başvuru yapmaları zorunludur. Estonya konsoloslukları İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya, Trabzon illerinde bulunmaktadır. Konsolosluk üzerinden başvuru yapmanız gereken durumlar ve Estonya vizesi hakkında detaylı bilgiler Gaziantep vize merkezimiz aracılığı ile size verilmektedir.

Gaziantep Estonya Vize İşlemleri Bilgileri

Gaziantep Estonya vizesi başvurusu ortalama 30 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Estonya konsolosluğu tarafından vize işleminizin nasıl sonuçlandığına dair bilgilendirme yapılacaktır.

Gaziantep Estonya vize başvuru süreciniz devam ederken Estonya konsolosluğu tarafından aranabilirsiniz. Aranma sebebiniz başvurunuzu teyit etmek için olabilir veya konsolosluk sizden ek talepte bulunabilir. Bu durumda Gaziantep vize merkezini bilgilendirmeniz işlemlerinizin daha sağlıklı yürümesini sağlayacaktır.

Gaziantep Estonya Vize Çeşitleri

Gaziantep Estonya vizesi için farklı vize türleri bulunmaktadır. Bu vize türlerinden hangisinin size uygun olup olmadığını merak ediyor iseniz Gaziantep vize merkezimize uğramanız yeterli olacaktır. Uzman personelimiz sayesinde sizlere konu hakkında detaylı bilgi verilecektir.

  • Estonya havaalanı transit vizesi sayesinde sadece Estonya havaalanına giriş sağlanmaktadır. Buradaki amaç aktarma yapacak yolcuların mağdur edilmemesi olarak görülebilir.
  • Estonya transit b vizesi sayesinde kişiler Estonya topraklarını kullanarak başka ülkelere geçiş yapabilmektedir.
  • Kısa süreli vize; bu vize sayesinde Schengen topraklarında 90 gün kalınabilir.
  • C tipi Estonya vizesi ise Estonya topraklarında 6 ay kalmak için verilmektedir.
  • D tipi Estonya vizesiyle Estonya topraklarında 90 günden fazla kalınabilir

Yukarıda yazılan vizeler için ortalama 60 Euro gibi bir bedel ödenmesi gerekmektedir. Daha detaylı bilgi için mutlaka Gaziantep vize merkezimizden bilgi almanız gerekmektedir.

Estonya vizesi en kolay biçimde nasıl alınır; >> schengenvize.net/estonya-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Gaziantep Estonya Vizesi için Gerekli Evraklar

Gaziantep Estonya vizesi için gerekli evraklar yapacağınız vize başvurusunun niteliğine göre değişkenlik göstermektedir. Estonya Schengen vizesi almak isteyen kişiler için standart Schengen kuralları mevcuttur. Estonya vizesi için gerekli evraklar Gaziantep vize merkezi tarafından mutlaka sizlere verilmektedir.

Her Schengen vizesi başvurusu için gerekli olan temel belgeler; geçerliliği ve süresi olan Pasaport, Kimlik fotokopisi, fotoğraf, Gidiş- dönüş uçak bileti ve konaklama belgeleri, Davetiye ve vize ücretinin ödendiğine dair makbuz olmaktadır. Bu temel belgelerin dışında vize türünüze göre ek belgelerde istenmektedir.

Estonya Gaziantep Vize Randevusu

İlk defa Estonya vize başvurusu yapacak olan kişiler biyometrik verilerinin kayıt altına alınabilmesi amacı ile şahsen Estonya konsolosluğuna vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Bu nedenle gerekli olan konsolosluk vize randevusu için Gaziantep vize merkezimiz size memnuniyetle hizmet verecektir. Daha önce vize başvuru yapmış ve biyometrik verileri alınmış kişiler için Estonya vize başvuru işlemleri Gaziantep vize merkezimiz tarafından online olarak gerçekleştirilmekte olup Konsolosluğa gidilmesi gerekmemektedir.

Estonya Gaziantep Vize Başvurusunun Reddedilmesi

Estonya konsolosluğu, vize başvurunuzu kabul edebilir veya herhangi bir sebepten ötürü olumsuz yanıt verebilir. Bu husus tamamen Estonya Konsolosluğunun inisiyatifinde olup Gaziantep vize merkezimizin sonucu değiştirme ya da süreci etkileme gibi bir yetkisi bulunmamaktadır. Gaziantep vize merkezi olarak Estonya vize işlemlerinde hızlı ve güvenilir hizmet vermekteyiz.

Estonya vize reddi alanlar için itiraz yolları ve itiraz dilekçesi >> schengenvize.net/estonya-vize-reddi bağlantısında paylaşmıştır.

Estonya’ya Vize Var Mı?

Vize işlemleri her ülke için geçerlidir. Estonya’ya da, farklı türlere göre vize bulunur.

Estonya Vizesi Nasıl Alınır?

Estonya ziyaret amacına göre Estonya konsolosluğuna müracaat edilerek, vize alınabilir.

D Tipi Vize Ne Demek?

Herhangi bir ülkeye uzun süreli ikametgâh edilecek şekilde ziyaret gerçekleşirse, D tipi vize alınır. D tipi vizenin süresi, 180 günden fazladır.

Gaziantep Estonya Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×