Estonya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Estonya Vize Başvuru Formu İşlemleri

Estonya Vize Başvuru Formu | Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Estonya`ya seyahat etmek için vize almalısınız. Vize almak için hazırlamanız gerekn evraklar bulunmaktadır. Bu evraklardan arasında yer alan belgelerden biri de başvuru formudur.

Estonya`ya giriş yapmak için vize başvuru formu doldurmalısınız. Estonya vize başvuru formu özenle doldurulmalıdır. Tüm sorulara eksiksiz cevap verilmelidir. Eksik veya hatalı bilgiler ile doldurulan başvuru formu geçersiz sayılacaktır.

Estonya başvuru formu toplamda 4 sayfadan oluşmaktadır. Form, Macaristan Konsolosluğu tarafından hazırlanmaktadır. Başvuru formunun amacı başvuru yapan şahsın Konsolosluk tarafından tanınmasıdır. Konsolosluk vize almak isteyen kişi hakkında tüm bilgilere form sayesinde ulaşmaktadır.

Başvuru formu resmi bir şekilde hazırlanması gereken önemli belgelerden biridir.

Estonya vize başvurusu için ücretsiz bir şekilde sunulan vize talep dilekçesi ve örneklerine >> schengenvize.net/estonya-vize-dilekcesi adresinden ulaşabilirsiniz.

Estonya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Estonya vize formu Rus, İngiliz veya Estonca doldurulabilir. Formda yer alan bilgilere tükenmez kalem kullanarak cevap vermelisiniz. Aynı zamanda büyük harf kullanmalısınız.

Seyahat edecek şahsın bilgileri gerçeği yansıtmalıdır. Yanlış bilgilerin verilmesi vize başvurusunun reddedilmesine sebep olacaktır.

İstanbul`da Estonya`ya ati olan Başkonsolosluk bulunmuyor. Bu nedenle Ege veya Marmara bölgesinde yerleşen Konsolosluğa müracaat etmelisiniz.

Vize başvuru işlemini Estonya Ankara Büyükelçiliğine yapabilirsiniz. Başvuru işlemini İstanbul Macaristan Başkonsolosluğu yardımıyla da gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca başvuru yapan şahıs tarafından ıslak imza atılmalıdır.

Başvuru formunun içerisinde iş yeri, ev adresi gibi her türlü bilgi yer almalıdır. Form belgesinde seyahat maksadınızı açık bir şekilde belirtmelisiniz. Formda biometrik fotoğraf yapıştırmayı unutmamalısınız.

Estonya Vize Başvuru Formu Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle Estonya`nın Schengen ülkeleri arasında yer aldığını bilmelisiniz. Bu ülkeye seyahat etmek için mutlaka vize almalısınız. Vize almak için ise bilmeniz gereken birçok unsur vardır.

Estonya vize başvuru formu hazırlayacağınız zaman tüm bilgileri eksiksiz girmelisiniz. Başvuru formunu diğer evraklar ile uyumlu bir şekilde sunmalısınız. Başvuru formunu tamamladıktan sonra Konsolosluğa giderek formu takdim etmelisiniz.

Eğer uzun süreli D vizesi (3 aydan fazla) alacaksanız başvuru sürecini Estonya Başkonsolosluğu ile süreci tamamlayabilirsiniz. Aynı zamanda Başkonsolosluğun hizmet verdiği adrese giderek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×