Estonya Vize Dilekçe - Schengenvize.net
Estonya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Estonya Vize Dilekçe

Estonya Vize Başvuru Dilekçesi

Estonya Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Estonya`ya seyahat etmeyi düşünenler vize dilekçesi hazırlamalıdır. Vize dilekçesini seyahat amacınıza, yani vize türüne uygun olarak yazmalısınız.

Estonya Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz 2021

Vize dilekçesi yazacağınız zaman tüm isteklerinizi açıkça belirtmelisiniz.

Dilekçe yazarken tüm isteklerinizi ve bilgileri dürüst bir şekilde doldurmalısınız. Fakat dilekçe yazarken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır.

Estonya turistik vize dilekçesi yazacaksanız dikkat etmeniz gereken konular aşağıdaki gibidir.

  • Estonya seyahatinizi detaylı bir şekilde anlatmalısınız. (Seyahat amacı net bir şekilde belirtilmeli)
  • Seyahat edilecek kesin tarihler belirtilmelidir. (Farklı Schengen ülkelerine giriş yapılacaksa, bu konuda bilgi verilmelidir)
  • Masrafların nasıl karşılanacağını bildirmelisiniz. (Seyahat süresi boyunca masrafların nasıl karşılanacağı hakkında net bilgiler verilmelidir)
  • Vize dilekçesinde yer verilen bilgiler evraktaki bilgiler ile çelişmemelidir. (Çelişen bilgilerin vize dilekçesi talebinin olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır)
Estonya Vize Dilekçe
Estonya Vize Dilekçe
Estonya turistik vize dilekçesini iki adet yazmanız istenebilir. İki dilekçe talep edilen durumlar ise aşağıdaki şekildedir.
  • SGK Çalışanı olmanız durumunda (Seyahat tarihi boyunca izinli olduğunuz belirtilmelidir)
  • Estonya`ya seyahat eden kişi öğrenci veya ev hanımı olmasın durumunda (Bu durumunda sponsor tarafından dilekçe yazılmalıdır)

Dilekçe yazacağınız zaman ülkeni ziyaret tarihlerini yazmalısınız. Aynı zamanda ziyaret edecek kişilerin isimleri ve akrabalık bağlarını yazmalısınız.

Bunun yanı sıra ne kadar süreliğine seyahat etmek istediğinizi yazmalısınız. Uzun süreli seyahat planlıyorsanız daha uzun süreli vize istediğinizi bildirmelisiniz.

Not: Dilekçe sadece resmi dil ile yazılmalıdır.

Estonya vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/estonya-vize bağlantısın’dan yeni yılda düzenlenen kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Estonya İçin Vize Gerekli Mi?

Estonya vizesi almakla yükümlü olmayan kişiler hizmet, hususi ya da diplomatik pasaporta sahip olup 90 günden kısa turistik seyahat gerçekleştirecek kişilerdir. Bu durumun dışında bulunan herkes Estonya vizesi almak zorundadır.

Estonya Vizesiz Gidilir Mi?

Eğer hususi, hizmet ya da diplomatik pasaportunuz bulunuyorsa, 90 günden az konaklayacaksanız ve seyahat nedeniniz turistik ise vizesiz Estonya’ya gidebilirsiniz.

Estonya Hangi Ülkelerden Vize İstemiyor?

Schengen ülkesi olan ülkeler Estonya’ya vizesiz seyahat gerçekleştirebilir.

Estonya Vize Dilekçe Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×