Estonya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Estonya Vize Dilekçe

Estonya Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Estonya`ya seyahat etmeyi düşünenler vize dilekçesi hazırlamalıdır. Vize dilekçesini seyahat amacınıza, yani vize türüne uygun olarak yazmalısınız.

Vize dilekçesi yazacağınız zaman tüm isteklerinizi açıkça belirtmelisiniz. Dilekçe yazarken tüm isteklerinizi ve bilgileri dürüst bir şekilde doldurmalısınız. Fakat dilekçe yazarken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır.

Estonya turistik vize dilekçesi yazacaksanız dikkat etmeniz gereken konular aşağıdaki gibidir.

  • Estonya seyahatinizi detaylı bir şekilde anlatmalısınız. (Seyahat amacı net bir şekilde belirtilmeli)
  • Seyahat edilecek kesin tarihler belirtilmelidir. (Farklı Schengen ülkelerine giriş yapılacaksa, bu konuda bilgi verilmelidir)
  • Masrafların nasıl karşılanacağını bildirmelisiniz. (Seyahat süresi boyunca masrafların nasıl karşılanacağı hakkında net bilgiler verilmelidir)
  • Vize dilekçesinde yer verilen bilgiler evraktaki bilgiler ile çelişmemelidir. (Çelişen bilgilerin vize dilekçesi talebinin olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır)

Estonya turistik vize dilekçesini iki adet yazmanız istenebilir. İki dilekçe talep edilen durumlar ise aşağıdaki şekildedir.

  • SGK Çalışanı olmanız durumunda (Seyahat tarihi boyunca izinli olduğunuz belirtilmelidir)
  • Estonya`ya seyahat eden kişi öğrenci veya ev hanımı olmasın durumunda (Bu durumunda sponsor tarafından dilekçe yazılmalıdır)

Dilekçe yazacağınız zaman ülkeni ziyaret tarihlerini yazmalısınız. Aynı zamanda ziyaret edecek kişilerin isimleri ve akrabalık bağlarını yazmalısınız. Bunun yanı sıra ne kadar süreliğine seyahat etmek istediğinizi yazmalısınız. Uzun süreli seyahat planlıyorsanız daha uzun süreli vize istediğinizi bildirmelisiniz.

Not: Dilekçe sadece resmi dil ile yazılmalıdır.

Estonya vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/estonya-vize bağlantısın’dan yeni yılda düzenlenen kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×