Gaziantep Almanya Konsolosluk işlemleri - Schengenvize.net

Gaziantep Almanya Konsolosluk işlemleri

Gaziantep Almanya Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Almanya Fahri konsolosluğu sadece Alman vatandaşlarının işlemlerini yapma yetkisindedir. Vize verme yetkisi olmadığı için Gaziantep Almanya vize işlemleri, vize merkezimiz tarafından yürütülmektedir. Almanya online vize başvurusu sürecinde, Gaziantep vize merkezi temsilcilerimiz Almanya vizesi hakkında sizlere gerekli bilgilendirmeyi yaparak vize başvurunuzu gerçekleştirecektir.

Gaziantep Almanya Konsolosluk işlemleri

Gaziantep vize merkezi tarafından Almanya online vize başvurusu yapılabilmektedir. Online vize başvurusu işlemlerinin tamamlanmasının ardından Alman Konsolosluğu tarafından istenen belgeler hazırlanarak online vize başvuru belgesi ile birlikte Ankara Alman Başkonsolosluğuna bizzat başvuru yapılması gerekmektedir.

Türk Vatandaşı Almanya’ya Nasıl Gider?

Bordo pasaportlu Türk vatandaşları vize alarak Almanya’ya giderken; gri hizmet pasaportu, siyah diplomatik pasaport ve yeşil hususi pasaport sahipleri, 180 günlük 90 gün şartı ile vizeden muaftır.

Antep’te Alman Konsolosluğu Var mı?

Gaziantep’te Fahri Konsolosluk bulunur ve sadece Alman vatandaşların işlemlerini gerçekleştirir. Almanya vizesi için Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya Konsoloslukları hizmet verir.

Avrupa Vize Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

Avrupa’ya vize başvuruları, pandemi süreci nedeniyle kontrollü şekilde yapılıyor.

Ancak daha önce Schengen vize başvurusu yapılmış ise bizzat başvuru yapılmasına gerek yoktur. Bu durumda Gaziantep vize merkezimiz tarafından Almanya vize başvuru işlemleriniz tamamlanacaktır.

Almanya vizesi için başvuru yapılabilecek Alman Konsoloslukları; Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya illerinde bulunmaktadır. Ancak her konsolosluğun vize işlemleri için hizmet verdiği iller farklıdır. Bu konu hakkında Gaziantep vize merkezimizden size gerekli bilgi verilecektir.

Gaziantep Almanya Vize İşlemleri

Gaziantep Almanya vizesi başvurusunun yapılmasının ardından vize işlemleri 7 ile 10 iş günü arasında sonuçlandırılmaktadır. Bu süre sonunda Almanya Başkonsolosluğu tarafından vize işlemlerinizin onaylandığına ya da reddedildiğine dair size bilgi verilmektedir.

Gaziantep Alman vizesi başvuru süreciniz devam ederken Almanya konsolosluğu tarafından bilgilerinizin teyit edilmesi amacı ile aranabilir ya da ek belge talebinde bulunulabilir. Böyle bir durumda Gaziantep vize merkezimize bilgi vermeniz işlemlerinizin sağlıklı bir şekilde tamamlanması için önemlidir.

Gaziantep Almanya Vize Çeşitleri

Gaziantep Almanya vizesi için 2 tip vize başvurusu uygulanmaktadır. Kısa süreli Almanya vizesi için Schengen vizesi verilirken uzun süreli Almanya vizesi için Ulusal vize verilmektedir.

  • Gaziantep Almanya Schengen vizesi başvurusu, kısa süreli ziyaretler için gerçekleştirilmektedir. Turistik amaçlı, ticari amaçlı ve ziyaret amaçlı Almanya vizesi ihtiyaçlarınızda başvuru yapmanız gereken vize tipi Almanya Schengen vizesidir.
  • Gaziantep Almanya Ulusal vizesi başvurusu; uzun süreli bir vizedir. Geçici oturum, eğitim ve aile birleşmesi nedeniyle vize ihtiyacınız var ise başvuru yapmanız gereken vize tipi Almanya Ulusal vizesidir.
Gaziantep Almanya Konsolosluk işlemleri
Gaziantep Almanya Konsolosluk işlemleri

Gaziantep Almanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gaziantep Almanya vizesi için gerekli evraklar başvuru tipine göre değişiklikler göstermektedir. Almanya Schengen vizesi başvurusu yaparken AB Schengen vizesi kuralları uygulanmakta ve bu kurallara uygun belgeler talep edilmektedir. Ulusal vize de ise Almanya kanunları tarafından belirlenen ek belgeler talep edilmektedir. Almanya vizesi için gerekli evraklar hakkında Gaziantep vize merkezi temsilcilerimiz sizlere tüm detayları bildireceklerdir.

Her vize başvurusunda gerekli olan temel belgeler; geçerliliği ve süresi olan Pasaport, Kimlik fotokopisi, fotoğraf, Gidiş- dönüş uçak bileti ve konaklama belgeleri, Davetiye ve vize ücretinin ödendiğine dair makbuzdur.

Almanya Vize Ücretleri:

  • Almanya Schengen Vize Ücreti 80 Euro
  • Almanya Ulusal Vize Ücreti 380 Euro

Almanya Gaziantep Vize Randevusu

Gaziantep Almanya vizesi başvurusu online vize randevusu alınarak yapılmaktadır. Almanya online randevu işleminin tamamlanmasının ardından vize için gerekli belgeler tamamlanarak Almanya vizesi başvurusu yapılabilir.

Daha önce Almanya vize başvurusu olmayan kişilerin, biyometrik verilerinin kaydı için ikametlerinin bağlı oldukları ilde ki Alman konsolosluğuna şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Daha önce vize başvurusu olan ve biyometrik verileri bulunan kişilerin, vize başvuru işlemleri Gaziantep vize merkezi aracılığı ile tamamlanabilmektedir.

Almanya Gaziantep Vize Başvurusunun Reddedilmesi

Almanya Konsolosluğu, vize başvurunuzu kabul etmek ya da kabul etmemek konusunda serbesttir. Vize başvurunuzun değerlendirilmesi sürecinde sizden ek belgeler talep edebilir ya da teyit amacı ile sizinle iletişime geçebilir. Tüm bu aşamalarda Gaziantep vize merkezimizin duruma müdahale etme yetkisi yoktur. Gaziantep vize merkezimiz, Almanya vizesi başvuru sürecinizin doğru bir şekilde yürütülmesi ve vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için memnuniyetle hizmet vermeye hazırdır.

Gaziantep Alman Konsolosluğu

Gaziantep’te ikamet eden T.C. vatandaşları konsolosluk bünyesinde randevu alır ve seyahat planına geçer. Gaziantep Alman Konsolosluğu bunun için hem hafta içi hem de Cumartesi günleri aktif olarak faaliyet gösterir. Faaliyet gösterdiği günleri ve randevuya dair iletişim kaynaklarını açıkça paylaşmaktadır.

Gaziantep Almanya Konsolosluğu Pazartesi – Cuma günleri aralığında vatandaşların randevularına karşılık verir. Bunun için belirlenen saat aralığı ise 09.00 – 19.00 olarak belirlenmiş ve randevulara geçmeniz esas alınmıştır. Aynı zamanda Cumartesi günü için de 09.00 ile 14.00 saat aralıklarını dikkate alarak randevuya geçebilirsiniz.

Vize işlemlerine dair Gaziantep konsolosluk randevu alma taleplerinizi iletmeniz beklenir. Yetkili merciler yoğunluğun önüne geçmek adına vize taleplerini randevu üzerine değerlendirmeye alır. Vatandaşların randevu aldıkları gün ve saatte merkezde bulunmaları istenir. Bu şekilde vize işlemleri için belgelerini ibraz etmeleri ve başvurularını iletmeleri mümkün hale gelir.

Randevulara dair elektronik ortamdan başvurulara geçebilir ya da telefon ile iletişim sağlayabilirsiniz. Gaziantep Alman Konsolosluğu telefon numarası randevularına dair aktif telefon ile mail adresinin paylaşılması işinizi kolay hale getirecektir. Bu iletişim kaynakları üzerinden yetkililer ile görüşme sağlar ve randevunuzu iletirsiniz.

Gaziantep Konsolosluk telefon numarası sayesinde hem vize hem de pasaport bürolarına bağlantı sağlanır. Ticari, turistik ya da çalışma gibi ayrı kategoriler halinde talepleriniz değerlendirmeye alınır.

Konsolosluk vize taleplerinde bulunarak vatandaşların pasaportlarını talep eder. Nüfus cüzdanı fotokopisi ve biyometrik fotoğraf şeklinde tüm evrakların ibrazına geçilmesi istenir. Almanya Konsolosluğu Gaziantep randevularınız üzerine tüm bu zorunlu belgeleri paylaşırsınız. Aynı zamanda seyahat sağlık sigortası ile tam vukuatlı nüfus kayıt örneği gibi zorunlu evrakların her birini paylaşmanız önemli. Ancak belgelerin eksiksiz olarak ibrazı üzerine vize başvurularınız olumlu yönde sonuçlanır.

Gaziantep Almanya vize başvuru merkezi için Pazartesi – Cuma günleri aralığında randevunuzu alabilirsiniz. Bunun üzerine talep edilen belgelerin her birini randevu günü paylaşmanız istenir. Böylece oturma, öğrenci ya da ticari gibi ayrı sınıflardan vize başvurularınızı gerçekleştirmeniz sağlanır. Ardından birkaç iş gününe yer verilir ve sonucu öğrenerek Almanya seyahatlerine yön vermeniz esas alınır.

Gaziantep Almanya Konsolosluk işlemleri Video;

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye