Gaziantep Almanya Konsolosluk işlemleri

Gaziantep Almanya Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Almanya Fahri konsolosluğu sadece Alman vatandaşlarının işlemlerini yapma yetkisindedir. Vize verme yetkisi olmadığı için Gaziantep Almanya vize işlemleri, vize merkezimiz tarafından yürütülmektedir. Almanya online vize başvurusu sürecinde, Gaziantep vize merkezi temsilcilerimiz Almanya vizesi hakkında sizlere gerekli bilgilendirmeyi yaparak vize başvurunuzu gerçekleştirecektir.

Gaziantep Almanya Konsolosluk işlemleri

Gaziantep vize merkezi tarafından Almanya online vize başvurusu yapılabilmektedir. Online vize başvurusu işlemlerinin tamamlanmasının ardından Alman Konsolosluğu tarafından istenen belgeler hazırlanarak online vize başvuru belgesi ile birlikte Ankara Alman Başkonsolosluğuna bizzat başvuru yapılması gerekmektedir.

Ancak daha önce Schengen vize başvurusu yapılmış ise bizzat başvuru yapılmasına gerek yoktur. Bu durumda Gaziantep vize merkezimiz tarafından Almanya vize başvuru işlemleriniz tamamlanacaktır.

Almanya vizesi için başvuru yapılabilecek Alman Konsoloslukları; Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya illerinde bulunmaktadır. Ancak her konsolosluğun vize işlemleri için hizmet verdiği iller farklıdır. Bu konu hakkında Gaziantep vize merkezimizden size gerekli bilgi verilecektir.

Gaziantep Almanya Vize İşlemleri

Gaziantep Almanya vizesi başvurusunun yapılmasının ardından vize işlemleri 7 ile 10 iş günü arasında sonuçlandırılmaktadır. Bu süre sonunda Almanya Başkonsolosluğu tarafından vize işlemlerinizin onaylandığına ya da reddedildiğine dair size bilgi verilmektedir.

Gaziantep Alman vizesi başvuru süreciniz devam ederken Almanya konsolosluğu tarafından bilgilerinizin teyit edilmesi amacı ile aranabilir ya da ek belge talebinde bulunulabilir. Böyle bir durumda Gaziantep vize merkezimize bilgi vermeniz işlemlerinizin sağlıklı bir şekilde tamamlanması için önemlidir.

Gaziantep Almanya Vize Çeşitleri

Gaziantep Almanya vizesi için 2 tip vize başvurusu uygulanmaktadır. Kısa süreli Almanya vizesi için Schengen vizesi verilirken uzun süreli Almanya vizesi için Ulusal vize verilmektedir.

  • Gaziantep Almanya Schengen vizesi başvurusu, kısa süreli ziyaretler için gerçekleştirilmektedir. Turistik amaçlı, ticari amaçlı ve ziyaret amaçlı Almanya vizesi ihtiyaçlarınızda başvuru yapmanız gereken vize tipi Almanya Schengen vizesidir.
  • Gaziantep Almanya Ulusal vizesi başvurusu; uzun süreli bir vizedir. Geçici oturum, eğitim ve aile birleşmesi nedeniyle vize ihtiyacınız var ise başvuru yapmanız gereken vize tipi Almanya Ulusal vizesidir.

Gaziantep Almanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gaziantep Almanya vizesi için gerekli evraklar başvuru tipine göre değişiklikler göstermektedir. Almanya Schengen vizesi başvurusu yaparken AB Schengen vizesi kuralları uygulanmakta ve bu kurallara uygun belgeler talep edilmektedir. Ulusal vize de ise Almanya kanunları tarafından belirlenen ek belgeler talep edilmektedir. Almanya vizesi için gerekli evraklar hakkında Gaziantep vize merkezi temsilcilerimiz sizlere tüm detayları bildireceklerdir.

Her vize başvurusunda gerekli olan temel belgeler; geçerliliği ve süresi olan Pasaport, Kimlik fotokopisi, fotoğraf, Gidiş- dönüş uçak bileti ve konaklama belgeleri, Davetiye ve vize ücretinin ödendiğine dair makbuzdur.

Almanya Vize Ücretleri:

  • Almanya Schengen Vize Ücreti 80 Euro
  • Almanya Ulusal Vize Ücreti 380 Euro

Almanya Gaziantep Vize Randevusu

Gaziantep Almanya vizesi başvurusu online vize randevusu alınarak yapılmaktadır. Almanya online randevu işleminin tamamlanmasının ardından vize için gerekli belgeler tamamlanarak Almanya vizesi başvurusu yapılabilir.

Daha önce Almanya vize başvurusu olmayan kişilerin, biyometrik verilerinin kaydı için ikametlerinin bağlı oldukları ilde ki Alman konsolosluğuna şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Daha önce vize başvurusu olan ve biyometrik verileri bulunan kişilerin, vize başvuru işlemleri Gaziantep vize merkezi aracılığı ile tamamlanabilmektedir.

Almanya Gaziantep Vize Başvurusunun Reddedilmesi

Almanya Konsolosluğu, vize başvurunuzu kabul etmek ya da kabul etmemek konusunda serbesttir. Vize başvurunuzun değerlendirilmesi sürecinde sizden ek belgeler talep edebilir ya da teyit amacı ile sizinle iletişime geçebilir. Tüm bu aşamalarda Gaziantep vize merkezimizin duruma müdahale etme yetkisi yoktur. Gaziantep vize merkezimiz, Almanya vizesi başvuru sürecinizin doğru bir şekilde yürütülmesi ve vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için memnuniyetle hizmet vermeye hazırdır.

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye