Estonya Ulusal D Vize Başvuru Formu

Estonya Ulusal D Vize Başvuru Formu

Schengen ülkelerinden biri olan Estonya’ya ne amaçla gidiyor olursanız olun vize almak zorundasınız. Estonya vizesi için gerekli olan bazı evraklar vardır ve bu evrakların hem eksiksiz doldurulması hem de doğru bilgilerle doldurulması gerekmektedir. Bütün istenen evraklar tamamlandıktan sonra vize başvuru formu ile birlikte ilgili birimlere gidip vize başvurunuzu tamamlamalısınız. Estonya ulusal D vize, uzun süreli yani 90 günden fazla kalma izni verdiği için Estonya Başkonsolosluğu yardımı ile vize başvurunuzu tamamlamalısınız. Bunun yanı sıra Estonya Başkonsolosluğu ya da Macaristan Başkonsolosluğu veya onlar tarafından görevli olan hizmet binalarına gidip de başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

 

D Tipi Ulusal Vize

 

     Estonya ulusal D vize başvurusu yapabilmek için öncelikle başvuru yapacağınız yerden randevu almanız gerekmektedir. Randevu işlemleri Estonya Konsolosluğu ve Macaristan Konsolosluğu tarafından gerçekleştirilir ve de en geç bir ay içerisinde vize sonucunuza ulaşmış olursunuz. Estonya ulusal D tipi vize ile Estonya’da sınırsız kalabilir, eğitim alabilir, evlenebilir, çalışabilirsiniz. Bu gibi durumlar varlığında Estonya ulusal D tipi vize başvurusu yapmalı ve bu vize için dolduracağınız vize başvuru formunda eksiksiz bilgiler girmeli ve de girmiş olduğunuz tüm bilgilerin diğer evraklardaki bilgilerle uyuşması gerekmektedir.

Estonya Uzun Dönem  D Formu

Uzun dönem vize başvurularında doldurulması gereken formu D formudur. D formunu sayfamızdan veya Konsoloslukların vize sayfasından indirebilirsiniz. Uzun dönem formları doldurulurken mutlaka Büyük harf kullanmaya ve Türkçe harfleri kullanmaktan kaçınmanız gerekmektedir. Uzun dönem vize formlarını 2 adet doldurulmalı ve konsolosluk’a sunulan evrakların da bir adet fotokopisinin olması işlemlerini kolaylaştıracaktır.

Vize başvurusundan önce mutlaka form doldurulmalı ve tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru olması gerekmektedir. Vize formunda hatalı bilgilere yer verilmesi vize sonucunuzu olumsuz olarak etkileyebilir. Vize formları kişilerin kişisel bilgilerini barındırmakta olup gerektiğinde konsoloslukların istediği bilgilere ve başvuru adaylarının iletişim bilgilerine ulaşmalarını sağlamak amacıyla doldurulmaktadır. Vize formları Kısa dönem ve Uzun dönem olarak 2 ye ayrılmakta olup Aile birleşimi, çalışma izni, erasmus ve Öğrenci vizeleri gibi başvurularda 3 ay üstü seyahatler için D formu doldurulmalıdır. Vize formları daktilo, Bilgisayar ortamında doldurulabileceği gibi Elle’ de doldurulabilmektedir. Ayrıca bazı schengen ülkelerinde online form dönemide başlamıştır.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye