Ermenistan Vize İstiyor Mu - Schengenvize.net
Schengen Blog

Ermenistan Vize İstiyor Mu

Ermenistan’a seyahatlerde vize şartlarına değinmek gerekir. Öncelikle Hususi, Diplomatik ve de Hizmet Pasaport sahibi olanların vize şartlarına tabi tutuldukları belirtilir. Buna ek bordo pasaport sahiplerinin de havalimanı üzerinden vize almalarına izin verilmiştir.

Ermenistan’a Giden Azerbaycan’a Gidebilir Mi?

Ermenistan vize istiyor mu sorgulayanlara öncelikle prosedürlerden söz edilir. Şöyle ki seyahat için T.C. vatandaşlarının belgelerini hazırlamaları ve müracaat etmeleri istenir. Bu şekilde ülkeye seyahat etmeleri mümkün hale gelebilir.

T.C. vatandaşları Ermenistan’a giden Azerbaycan’a gidebilir mi sorusuna da yanıt aramaktadır. Azerbaycan ile yapılan muafiyet anlaşmaları gereği seyahatler serbest hale gelmiştir. 90 günlük muafiyetten söz edilmektedir. Bunun üzerine Ermenistan üzerinden Azerbaycan’a giriş yapılmasında herhangi bir sakınca görülmez. T.C. vatandaşları 90 günlük muafiyet üzerine ülkeye seyahat edebilir.

Azerbaycan Türkiye’den Vize İstiyor Mu?

Ermenistan vize istiyor mu merak edenlere her bir pasaport ile vize şartından söz edilir. Öyle ki T.C. vatandaşları pasaportları nasıl olursa olsun ülke vizesine başvuruda bulunmalıdır. Aksi taktirde ülkeye giriş yapmaları mümkün olmayacaktır.

Söz konusu Azerbaycan olduğu zaman bu hususlara değinilmez. Azerbaycan Türkiye’den vize istiyor mu sorgulayanlara:

  • Tam olarak 1 Nisan 2021 tarihinde yürürlüğe giren anlaşmalardan söz edilir.
  • 2 ülke vatandaşlarının da vizeden muaf oldukları belirtilir.

90 günlük kalış süresine uygun olacak şekilde ülkeye seyahat edilebilir. Bunun için de yeni tip çipli kimliklerin ibraz edilmesi istenir. Ülkeye seyahat sırasında kimlik belgelerinin hazır olması gerekir. Buna ek otel ile uçak rezervasyonlarının paylaşılması seyahatlerde sorun yaşanmamasını mümkün kılacaktır.

Ermenistan’da Türk Konsolosluğu Var Mı?

Yurtdışı seyahatleri sırasında vize şartları ele alınır ve yetkili merkezler sorgulanır. Bunun üzerine Ermenistan vize istiyor mu soranlara ‘evet’ yanıtı verilir. Söz konusu yetkili merkezler olduğu zaman:

  • Ülkemizde Ermenistan dış temsilciliklerinin hiçbiri yer almıyor.
  • Başkonsolosluk, Konsolosluk ya da Büyükelçilik bünyesinde başvurulara geçilmiyor.

Bunun yerine E-vize prosedürlerine değinilir ve resmi siteden müracaat edilmesi beklenir. Aynı şekilde Ermenistan’da Türk Konsolosluğu var mı sorusuna da ‘hayır’ yanıtı verilir. İşlemlerin internet üzerinden gerçekleşmesi esas alınır. Online vize başvuru adımlarını takibe almanız istenir. Ancak bu yolla vizeye sahip olarak seyahat programlarınızı hayata geçirmeniz esas alınır.

Türkiye’den Ermenistan’a Nasıl Gidilir?

Ermenistan vize istiyor mu sorgulayanlara ‘evet’ yanıtı verilir ve şartlardan söz edilir. Özellikle de vizeye dair belgelerin eksiksiz olarak paylaşılması istenir. Buna ek başvuru ödemelerini yapmanız beklenir.

Vizeye olumlu yönde yanıt alanlar ulaşım alternatiflerini değerlendirmeye alabilir. Türkiye’den Ermenistan’a nasıl gidilir soranlara:

  • Düzenli olarak paylaşılan havayolları trafiğinden söz edilir.
  • Erivan’da bulunan havaalanına dair uçuş seferleri gösterilir.

İstanbul havaalanlarından direk olarak uçuşlara yer verilir. Üstelik sadece 1,5 saat kadar sürecek yolculuk neticesinde iniş yapılır. Buradan da diğer ulaşım araçlarını kullanabilirsiniz. Ülke merkezine ve de şehirlere dair ayrı ulaşım araçları bulunuyor. Her biri de seyahat programları sırasında ele alınabilir. Böylece ülke seyahatlerini kesintisiz bir şekilde gerçekleştirmeniz daha kolay hale gelir.

Azerbaycan Hangi Ülkelerden Vize İstiyor?

Azerbaycan vize muafiyetini T.C. vatandaşları için paylaşır. Sadece Türkiye için değil buna ek birden fazla ülke vatandaşının vizesiz olarak seyahat etmelerine imkan tanınır. Şöyle ki:

  • Belarus, Rusya ve Tacikistan için herhangi bir vize şartına değinilmez.
  • Moldova, Ukrayna ve Kazakistan’da bunlar arasında gösterilir.

Azerbaycan hangi ülkelerden vize istiyor sorgulayanlara ise Çin ile Bahreyn paylaşılabilir. Bunlar kadar Singapur, Güney Kore ve Malezya olarak tüm liste paylaşılır. Üstelik her bir ülkenin varışta vize olarak havaalanı üzerinden müracaat etmesi sağlanır.

Ermenistan vize istiyor mu kadar tüm bu hususlara da değinebilirsiniz. Her bir ülkeye ait ayrı vize prosedürlerine yer verilir. Uygun olan vatandaşların seyahat programlarına yön vermeleri esas alınır.

İstanbul’daki Ermenistan Büyükelçiliği
Adres
Cumhuriyet Caddesi 87/10, kat 4 Elmadağ-Taksin, İstanbul,

e-posta
[email protected]

Ermenistan vize türleri nelerdir?

Turistik, ticari, resmi görev, eğitim ya da çalışma vizesi şeklinde her birine değinilebilir.

Ermenistan vizesi için nereye başvuru yapılabilir?

E-vize işlemlerine geçebilir ya da yetkili olan turizm şirketleri üzerinden başvurunuzu iletebilirsiniz.

Ermenistan vizesi ne kadar sürede sonuçlanır?

Online vize başvuruları için 7 ile 20 iş günü aralığına yer verilir ve seyahatlerden 1 ay öncesinde başvuru yapılması gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×