Çekya Vizesi Gerekli Belge İşlemleri

Çekya Vizesi Gerekli Belge İşlemleri

Çekya ülkesi için gerekli belgeler güncel şartlara göre farklılıklar ve değişiklikler gösterebilmektedir. Çekya ülkesine yapılacak olan seyahatlerle ilgili gerekli görülen belgelerin listelenmiş en güncel hali aşağıda listelenmiştir.

1.    Pasaport

Çekya ülkesine Yolculuk sonrasında en az 3 ay 15 gün kabul edilir olması talep edilen pasaportun vize bitiş tarihi devamında 90 gün geçerliliğini korumak durumundadır. Evlilik sebebi ile soyadı değişikliğine gidilmiş ise, evlilik tarihinden sonraki süreçte en az 3 ay daha pasaport kullanılabilir. Bu zamanı aşan durumlarda veya boşanma sebebi ile bir farklılık oldu ise yeni kimlik ve pasaport ile müracaatta bulunulması gerekmektedir.

2.    Dilekçe

Çekya ülkesine müracaatta bulunacak olan bireylerin, müracaat sahibi tarafından Çekya Ülkesi Konsolosluğuna hitaben yazılan dilekçe İngilizce olmak durumundadır. Ülkeye gerçekleştirilecek olan yolcuğun amacını ve yolculuk tarihlerini içermek durumundadır.

Çalışan bireyler hem şahsi olarak dilekçesini hem de firmaların alacakları izin yazısını dilekçe şeklinde sunmak durumundadırlar.

3.    Biyometrik Fotoğraf

Çekya ülkesine müracaatta bulunacak olan bireylerin çektirmesi gereken fotoğraf formatı; arka fonu beyaz olacak şekilde 35*45 mm boyutlarında olmak durumundadır. Fotoğraf çektiren kişinin en güncel halini yansıtmalıdır. Kısaca son 6 ay içerisinde fotoğrafın çektirilmiş olması istenilmektedir.

4.    Banka Hesap Özeti Dökümü

Çekya ülkesine başvuruda bulunacak olan bireylerin banka hesap özetlerini gösteren son 3 aylık dönem gözlemlenir. Müracaatta bulunan kişi son 3 aylık dönemin hesap dökümünü göstermek durumundadır. Banka tarafından kaşeli ve imza atılmış bir şekilde bankada bulunan bakiyenin en az 3000 TL olması durumundadır. Fakat bankada bulunması gereken miktar kalması düşünülen süreye göre hesaplanmaktadır. Dolayısı ile bu miktar Çekya ülkesine seyahat edecek olan bireyler in kalmak isteyeceği süreye göre değişmektedir.

5.Gelir Durumunu Gösteren Belge

Çekya ülkesine başvuruda bulunacak olan kişiler banka hesaplarının son 3 aylık hareketlerini gösterecek güncel banka hesap özeti dökümü (Kalınacak olan her bir gün için 100 Euro olacak biçimde toplam miktar hesapta gösterilmek zorundadır.) hesabın bulunduğu bankadan kaşeli ve imzalı bir biçimde gösterilmelidir.

 

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye