Bosna Vize İstiyor Mu - Schengenvize.net
Schengen Blog

Bosna Vize İstiyor Mu

Bağımsızlığını 1992 yılında ilan etmiş olan Bosna Hersek T.C. vatandaşları adına sıklıkla tercih edilir. Seyahat programlarının kolay bir şekilde yapıldığı ülke ile Türkiye arasında muafiyet anlaşmaları mevcut durumda.

Türk Pasaportu ile Hangi Ülkelere Vizesiz Gidilir?

Bosna vize istiyor mu soranlara öncelikle muafiyetten söz edilmektedir. Türk pasaportu ile hangi ülkelere vizesiz gidilir soranlara Bosna Hersek’ten de söz edilir. Bunun üzerine:

  • Pasaport türüne değinilmez ve hepsi de muaf kabul edilir.
  • 90 gün süreyle ülkeye seyahat edilmesine izin verilir.

T.C. vatandaşlarına sadece Bosna Hersek adına vizesiz seyahat prosedürleri açıklanmaz. Bunun gibi Türk pasaportu ile vizesiz olarak giriş yapılan pek çok ülke mevcut durumda. Azerbaycan ve de Arnavutluk bunlar arasında yerini almıştır. Devamında:

  • Dominik Cumhuriyeti, Bolivya ve de Bahamalar için vize talep edilmez.
  • Fas, Ekvator ve Filipinler olarak listenin bir hayli uzun olduğu belirtilir.

Bosna’ya Pasaportsuz Gidilir Mi?

Kıbrıs ve de Azerbaycan seyahatleri sırasında kimlik kartının paylaşılması yeterli görülüyor. Bunun üzerine akıllara Bosna’ya pasaportsuz gidilir mi sorusu geliyor ve kimlik ile girişler sorgulanıyor.

Diğerlerinden farklı olarak Bosna Hersek seyahatleriniz sırasında pasaportunuzu yanınızda bulundurmanız gerekiyor. Bosna vize istiyor mu soranlara pasaporttan söz edilir. Hatta pasaport dışında seyahat planlarınızı destekleyen belgeleri de hazır etmeniz gerekir. Ancak bu şekilde sınırda herhangi bir sorun yaşanmaz. Gerek havayolları gerekse karayolu üzerinden ülkeye seyahat etmeniz mümkün hale gelir.

Türkiye Bosna Hersek Gitmek için Ne Gerekli?

Bosna vize istiyor mu sorgulayanlara öncelikle ‘hayır’ yanıtı verilir ve muafiyet hakkından faydalanmanız sağlanır. Ancak vize olmamasına rağmen yanınızda bulundurmanız gereken belgeleri öğrenmelisiniz. Türkiye Bosna Hersek gitmek için ne gerekli merak edenlere:

  • Nüfus cüzdanınızı yanınızda bulundurmanız önem arz ediyor.
  • Geçerliliği bulunan pasaport eşliğinde giriş yapmanıza izin verilir.

Bunların dışında girişte herhangi bir sorun yaşamamak adına seyahati destekleyen belgeleri de paylaşmalısınız. Özellikle de rezervasyon belgelerinin paylaşılması işinizi kolay hale getirir. Bunlar uçak biletleri ve de otel rezervasyonları olarak ele alınır. Her birinin de eksiksiz olarak ibraz edilmesi sınırda sorun yaşamanızı engeller. Ülkeye giriş yapmanız ve seyahate geçmeniz mümkün hale gelir.

Türk Pasaportu ile Kaç Ülkeye Vizesiz Gidilir?

Türk pasaportuna sahip olan vatandaşların onlarca ülkeye vizesiz olarak seyahat etmesine olanak sağlanıyor. Öncelikle Bosna vize istiyor mu sorgulayanlara pasaport ile giriş yapıldığı belirtilir. Bunun gibi Kıbrıs ve Dominik Cumhuriyeti gibi ülkelere de değinilir.

Türk pasaportu ile kaç ülkeye vizesiz gidilir sorgulayanlara toplamda 111 ülkeden söz edilir. Umuma Mahsus Pasaport hamili T.C. vatandaşları vizesiz olarak 111 ülkeye seyahat edebilir. Devamında:

  • Hususi ile Hizmet pasaportlarına sahip olanlar için 147 ülkeden söz edilir.
  • Toplamda 9 ülkenin de kapıda vize uygulamalarından faydalanmanız sağlanır.

Tüm bu vize prosedürlerini de seyahat edeceğiniz ülkeye göre değerlendirmeniz gerekir. Çünkü her bir ülke gerek vize gerekse pasaport prosedürlerine uygun olan T.C. vatandaşlarını karşılamaktadır.

Japonya Pasaportu Kaç Ülkeye Vizesiz?

Bosna vize istiyor mu merak edenlere pasaport eşliğinde seyahate geçildiği belirtilir. Buna ek seyahat belgelerini yanında bulunduran vatandaşların kısa süre içerisinde seyahate geçmeleri esas alınır.

Farklı olarak Japonya pasaportu kaç ülkeye vizesiz gibi sorulara da değinilebilir. Adı üstünde Japonya pasaportuna sahip olan vatandaşların da vizesiz olarak seyahat edebilecekleri ülkeleri sorguladıkları açık durumda. Buna karşı:

  • Japonya vatandaşları toplamda 180 ülkeye vizesiz olarak seyahat edebilir.
  • Kimlik ya da pasaport ile ülkelere giriş yapmalarına izin verilebilir.

T.C. vatandaşları vize başvurularına geçmeden önce muafiyet hakkını ele alabilir. Nitekim çoğu ülke ile yapılan muafiyet anlaşmaları üzerine seyahate geçmek kolay hale gelir. Yaygın olarak sadece kimlik kartı ya da pasaport ile ülkelere giriş yapmanız sağlanır.

Ankara’daki Bosna Hersek Büyükelçiliği
Adres
Turan Emeksiz Sok., Park Blokları, B Blok No. 3/9-10, Ankara, Turkey

Bosna Hersek vizesi kaç günde 90 güne kadar muaf kabul edilir?

180 günlük yasal sınır içerisinde 90 güne kadar muaf kabul edilmeniz sağlanır.

Bosna Hersek seyahatlerinde geçerli pasaport nasıl olmalı?

Pasaportun en az 6 ay kadar geçerli olması üzerine seyahat etmenize izin verilir.

Bosna’ya kaç ülke vizesiz olarak seyahat edebilir?

48 ülkeye dair vizesiz giriş prosedürlerinin üzerinde durulur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×