Slovakya Vizesi Diyarbakır Vize Merkezi

Slovakya Vizesi Şanlıurfa Vize Merkezi

Slovakya Vize Merkezi, Şanlıurfa

Slovakya Vize Merkezi, Şanlıurfa ili sınırları içerisinde ve Şanlıurfa ilinin çevresinde yaşamsal faaliyetlerini sürdüren Slovakya ülkesini ziyaret etmek isteyen kişilere vize işlem süreci kapsamı içerisinde gerekli olan tüm desteği ve hizmeti sağlamak amacı ile görevlendirilmiş vize başvuru merkezidir. Vize başvuru merkezleri ya da vize başvurusu için akredite edilmiş seyahat acenteleri konsolosluklar ve büyükelçilikler tarafınca yetkilendirilmiş kurumlardır.

Başvuru sahiplerinin, kısa süreli olacak seyahatleri nedeni doğrultusunda vize işlem süreci kapsamı içerisinde gerekli olan ve ihtiyaç duyulan bütün destek ve hizmet profesyonel vize başvuru merkezlerinin uzmanları tarafından başvuru sahibine sağlanmaktadır.

Slovakya Schengen Vizesi Kaç Günde Sonuç Almaktadır – Şanlıurfa

Slovakya ülkesi sınırları içerisine yapılacak olan vize başvuru değerlendirme süreçleri sadece konsolosluk tarafından yapılarak, ortalama olarak 7 takvim günü içerisinde de bir karara bağlanmaktadır.

Slovakya ülkesi ise Avrupa Birliği sınırları içerisinde Schengen vize prosedürüne dahildir. Bu nedenle, Slovakya sınırları içerisine seyahat etmek isteyen vize başvuru sahipleri Schengen vizesine tabi tutulmak ile birlikte Schengen vize başvuru türlerine göre de vize sonuçlanma süresinde ufak değişiklikler de görülebilmektedir.

Tüm bu belirtilen bilgilerin yanı sıra, ortalama olarak verilen gün sayısı ise yine konsolosluk nazarında değişkenlikler gösterebilmektedir. Bu değişkenlikler ise şu şekildedir:

  • Konsolosluğun ya da büyükelçiliğin yoğunluk dönemleri.
  • Her iki ülke içerisinde de takvimsel resmî tatiller.

Yukarıda verilen bu bilgiler doğrultusunda başvuruda bulunacak olan kişilerin ayrıntılara dikkat etmesinde fayda vardır. Ayrıca, vize başvuru merkezlerinin uzman yetkilileri tarafından da Slovakya Schengen vizesi gibi diğer tüm Schengen vize müracaatlarının da en az 1 ay öncesinden başvurulmasını tavsiye etmektedir. Bu gibi durumlar başvuru sahibinin seyahat tarihini etkilememesi ve başvuru süreci içerisinde herhangi olumsuz bir durum yaşamaması adına oldukça önem arz etmektedir.

Slovakya Vize Merkezi Şanlıurfa Çalışma Saatleri

Şanlıurfa ilinde olan Slovakya Vize Merkezi çalışma saatleri şu şekildedir:

  • Hafta içleri 08.30 ila 18.30 arası,
  • Hafta sonları cumartesi günü ise sadece 10.00 ila 14.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Başvuru sahiplerinin çalışma saatlerini göz önünde bulundurması tavsiye edilmektedir.

Slovakya Vize Merkezi Şanlıurfa

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Slovakya vizesi için Şanlıurfa veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  Slovakya vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye