Slovakya Vizesi Hatay Vize Merkezi

Slovakya Vizesi Hatay Vize Merkezi

Slovakya Vize Merkezi, Hatay

Slovakya Vize Merkezi, Hatay ili ve çevresinde ikamet etmekte olan vize başvuru sahiplerine vize başvurusu için gerekli olan tüm desteği ve hizmeti sağlamak amacı ile görev yapan bir kurumdur. Başvuru sahibi kısa süreli bir Slovakya seyahati edecek ise direkt olarak vize başvuru merkezinden randevu talep ederek Schengen vizesine başvuruda bulunması gerekmektedir.

Vize başvuru merkezleri sadece C tipi seyahatler doğrultusunda başvuruda bulunan kişilere hizmet vermektedir. D tipi vize başvuruları vize başvuru merkezine olmamak ile birlikte, sadece yetkili resmi makam olan ilgili ülkenin konsolosluğuna şahsen yapılması gerekmektedir.

Slovakya Vizesi İçin Gerekli Evraklar – Hatay

Hatay şehri sınırları içerisinde ikamet etmekte olan ve Slovakya ülkesinin ziyaretinde bulunmak isteyen kişiler için gerekli evraklar, seyahat etme amacına göre de değişkenlik gösterir. Bunun yanı sıra vize başvuru merkezi Hatay şehri sınırında bulunan illerde ikamet eden ve başvuruda bulunmak isteyen kişilere de hizmet sağlamaktadır.

Gerekli evrakların listesi ise (ortak evrak) şu şekilde talep edilmektedir:

1.    Pasaport

2.    Seyahat Sağlık Sigortası

3.    Slovakya Schengen Vize Başvuru Formu

4.    Vize Talep Dilekçesi

5.    Rezervasyon Bilgileri

6.    Öğrenci Belgesi

7.    Davetiye

8.    Finansal Durumu Gösteren Belge

9.    Kimlik Kartı

10. Biyometrik Fotoğraf

 

Slovakya Vize Başvurusu – Hatay

Hatay ili sınırları içerisinden yapılacak olan vize müracaatları için dilekçe sahipleri ilk adım olarak vize başvuru merkezindeki deneyimli müşteri hizmetleri ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Deneyimli müşteri temsilcileri başvuruda bulunan kişi adına gereken tüm işlemleri sağlamak ile beraber, ihtiyacı olan ve Slovakya ülkesine yapacak olduğu seyahatin nedenine bağlı olarak gerekli güncel evrak listesini göndermektedir.

Ardından, başvuru sahibi gerekli olan evrakların güncel listesini hazırlayarak, hazırladıktan daha sonra da vize başvuru merkezine bizzat, kurye ya da kargo yolu ile iletmesi gerekmektedir. Ancak, biyometrik verilerinin beyanında bulunabilmesi adına vize başvuru merkezine evrak dosyasının tesliminde bizzat gelmesinden fayda vardır. Eğer ki son 5 yıl içerisinde herhangi bir ülkenin Schengen vizesine sahip olmuş ve biyometrik veri beyanında da bulunmuş ise tekrardan biyometrik verilerini beyan etmesine gerek yoktur.

 

 

Slovakya Vize Merkezi Hatay

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Slovakya vizesi için Hatay veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  Slovakya vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye