Slovakya Vize Evrakları

Slovakya Vize Reddi

Slovakya vize reddi, Slovakya Konsolosluğu ve de Büyükelçiliği tarafından belirlenen bir durumdur. Bu yetkili kişilerin iradesine bağlı olarak ülkesin girecekleri seçebilmektedir. Bu nedenlerle de Slovakya vize başvurunuzu uygun görmezlerse vize reddi verebilirler. Slovakya Konsolosluğu tarafından belirlenen şartlar yerine getirilmemiş olabilir, belgelerde eksiklik olabilir vs. Slovakya vize reddi almış olsanız dahi bu Slovakya’ya gidemeyeceğiniz anlamına gelmemektedir. Vize reddine itiraz etme hakkına sahipsiniz. Eğer belge eksikliğinden dolayı engel aldıysanız, belgeleri tamamladığınıza emin olup baştan vize başvurusu yapabilirsiniz. Eğer ret aldıysanız Schengenvize.net ile iletişime geçebilir ya da online randevu seçeneği ile de profesyonel destek alabilir ve belgelerinizi eksiksiz ayarlayarak vize başvurunuzu en baştan yapabilirsiniz.

Slovakya Vizesi Ret Alma Sebepleri

Seyahat Belgesi Kaynaklı Ret

    Slovakya vize başvurusu için kullanılan seyahat belgenizin güncel, orijinal olması gerekmektedir. Eğer belgeler sahte olursa ya da eksik olursa Slovakya vize reddi alabilirsiniz.

Seyahat Şartları ve Amacından Kaynaklanan Ret

    Slovakya vizesi için yapılan başvurularda seyahat amacı ve de seyahat ile ilgili yapılan açıklamaları anlatan belgeler gereklidir. Bu belgeleri sunmayan ya da sunulan belgeler inandırıcı değilse eğer Slovakya vizesi reddi alabilirsiniz.

Kamu Güvenliği Nedeniyle Ret

     Slovakya vizesi için başvuru yapan kişilerin Schengen bölgesi için kamu düzeni, kamu sağlığı ve kamu güvenliği konularında tehlikeli bir durum arz ediyorsa eğer Slovakya vizesi için ret alabilir.

Sağlık Sigortası Nedeniyle Ret

     Slovakya vize başvurusu sırasında gereken evraklardan birisi de seyahat süresince geçerli olan bir seyahat sağlık sigortasıdır. Eğer gerekli olan seyahat sağlık sigortası yapılmaz ya da Slovakya Konsolosluğu tarafından istenen düzeyde değilse vize başvurusu için ret alınabilir.

Ekonomik Şartlar Dolayısıyla Ret

     Slovakya vize başvurusu yapan kişilerin seyahat boyunca tüm masraflarının karşılanabilmesi için gerekli düzeyde maddiyata ihtiyacı vardır. Bu gelire sahip olunduğunun gösterilmesi için maaş bordroları ve hesap bakiye bilgileri istenmektedir. Eğer eksik olur ya da maddi olarak yetersiz göründüyse Slovakya vize başvurusundan ret sonucu alabilirsiniz.

Schengen Vizesi Süresinden Kaynaklanan Ret

    Schengen bölgesinde bulunan ülkeler arasında vizesiz geçişi sağlayan Schengen vizesi süresi yıl içerisinde 2 defa olmak üzere en fazla 90 gündür. Eğer kişi son 6 ayda Slovakya’da 90 gün konakladıysa vize reddi alabilir.

Vize Reddine İtiraz

     Eğer Slovakya vize başvurusu yaptıysanız ve vize reddi aldıysanız, redde itiraz etme hakkına sahipsiniz. Slovakya vize başvuru reddi eğer eksik belgeden dolayıysa, eksik belgeleri tamamlayabilir ve Slovakya Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvurularının en baştan değerlendirilmesi için talepte bulunabilirsiniz. Redde bulunacaksanız schengenvize.net ile iletişime geçebilir ya da online randevu seçeneği ile randevu alıp direkt olarak profesyonel destek alabilir ve işlemlerin eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Vize reddi yapıldığında verdiğiniz ücret iade edilmemektedir ve bu ücret Slovakya vize incelenme giderlerini karşılar.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye