Slovakya Vize Ücreti

Slovakya Vize Ücreti

Slovakya, Schengen bölgesinde bulunduğu için Schengen vizesine sahipseniz eğer Slovakya’ya giriş yapabilirsiniz; eğer sahip değilseniz vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Slovakya vizesi alabilmek için gerekli olan bazı evraklar ve belirli bir ücret gereklidir. Slovakya vize ücreti, seyahat etme amacınıza, vize kategorinize, seyahat süresine göre değişiklik gösterir. Vize ücretlerini detaylı bir şekilde öğrenmek ve profesyonel bir destek alabilmek için schengenvize.net ile iletişime geçebilir ya da online randevu seçeneği ile de bağlantı kurabilirsiniz. Vize evrakları arasında, vize ücreti yatırıldığına dair dekont da olmalıdır. Vize ücretleri Slovakya Konsolosluğu tarafından belirlenir ve her ülkeye ve her yaşa göre farklılık gösterebilir. Vize ücretine ayrıca destek alacağınız danışmanlık hizmet bedelleri de yansıyabilmektedir.

Turistik, Ticari, Ziyaret, Öğrenci, Kültürel Vize Harcı Ücreti: 60 Euro

6-12 Yaş Grubu Vize Harcı: 35 Euro

0-6 Yaş Grubu Vize Harcı: Bedelsizdir

    Slovakya vize ücretleri, vize başvurusu için gerekli olan evrakların incelenmesi amacıyla ödenmektedir ve eğer vize reddi alınırsa ücret iade edilmez. Ayrıca öğrenciler ve öğretmenler araştırma için Slovakya ziyareti yapıyorsa, 0-6 yaş arası çocuk var ise, bilimsel araştırma amacıyla vize alınıyorsa, kar amacı olmayan örgütler konferans, sunum için vize alıyorsa, kültürel organizasyonlar kar amacı gütmeden vize başvurusu yapıyorsa eğer vize harcından muaftırlar.

Slovakya Vize Ücretleri Hakkında

    Slovakya vize ücretleri iade edilemez, devredilemez, başkası kullanamaz, tek başvuruda kullanılır, sadece Slovakya vizesi için kullanılabilir.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye