Slovakya Vizesi Ankara Vize Merkezi

Slovakya Vizesi Ankara Vize Merkezi

Slovakya Vize Merkezi, Ankara

Slovakya Vize Merkezi, Ankara ili sınırları içerisinde ikamet eden ve Slovakya ülkesi sınırları içerisine seyahat etmek isteyen kişilere gereken tüm desteği ve hizmeti sağlamak amacı ile yükümlü olan vize başvuru merkezidir. Bunun yanı sıra sadece Ankara ili sınırları içerisinde ikamet eden kişilere değil, yanı sıra Ankara ilinin çevre şehirlerinde de ikamet eden kişilere vize başvuru süreci içerisinde gerekli olan tüm desteği ve hizmeti sağlamaktadır.

Slovakya Vizesi Sonuçlanma Süresi, Ankara

Slovakya Schengen vizesinin sonuçlanma süresi ortalama olarak 7 iş günüdür. Bunun akabinde bu süre zarfı kesin olmamak ile birlikte, yetkili resmi makam konsolosluğun ya da büyükelçiliğin yoğunluk durumuna, her iki ülke içindeki resmî tatillere denk gelmesi durumunda uzayabilmektedir.

Bu gibi durumları yaşamamak adına vize başvuru merkezinin uzman temsilcileri başvuru sahibinin en geç 1 ay öncesinden vize müracaatında bulunarak gereken danışmanlık hizmetini almasını tavsiye etmektedir.

Slovakya Vize Başvurusu – Ankara

Slovakya Schengen vize başvurusunda bulunmak isteyen ve Ankara ili/çevresinde ikamet etmekte olan vize başvuru sahiplerinin ilk adım olarak kesinlikle seyahat etme amaçlarını net bir şekilde belirlemeleri gerekmektedir. Daha sonra vize başvuru müşteri temsilcileri ile gereken irtibata geçerek güncel evrak listesi talebinde bulunması gerekmektedir.

Vize başvuru merkezinin uzman müşteri temsilcileri, başvuru sahibinin seyahat amacına göre olacak şekilde güncel evrak listesini göndermektedir. Ardından vize başvuru sahibi güncel evrak listesinin hazırlayarak toplu bir şekilde dosya haline de getirdikten daha sonra vize başvuru merkezine iletmesi talep edilmektedir.

Daha sonra, biyometrik bilgilerinin (VIS) beyanında bulunması için şahsen vize başvuru merkezine gelerek, uzman kişilerin eşliği ile biyometrik bilgilerinin beyanında bulunmaları gerekmektedir. Ancak belirtmek gereken bir husus vardır ki, başvuru sahibi daha önceden bir Schengen vizesine sahip olmuş ise (5 yıl içerisinde) yeniden biyometrik bilgilerinin beyanında bulunmak durumunda değildir.

En son olarak, başvuru sahibi başvurusunu tamamladıktan sonra 7 iş günü içerisinde sonuçlanacak olan vizesinin süreci hakkında bilgi sahibi olmak ister ise vize merkezi yetkilileri ile iletişime geçebilme hakkına da sahiptir.

 

Slovakya Vize Merkezi Ankara

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Slovakya vizesi için Ankara veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  Slovakya vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye