Gaziantep Slovakya Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Slovakya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Gaziantep Slovakya Vize İşlemleri

Gaziantep Slovakya Vize Başvuru İşlemi

Gaziantep Slovakya Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Slovakya Fahri Konsolosluğu, Türkiye sınırları çerçevesinde bulunan ve ikamet etmekte olan Slovakya vatandaşlarına yönelik çeşitli hizmetler vermektedir. Fahri Konsolosluk unvanına sahip olmasından mütevellit bu kurumda herhangi bir vize işlemi yapılmamaktadır. Bundan dolayı, vize işlemleri için yetki Gaziantep Slovakya vize merkezimize verilmiştir. Vize merkezimiz aracılığı ile Slovakya vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Gaziantep İzlanda Vize İşlemleri

Gaziantep Slovakya Konsolosluk İşlemleri

Gaziantep Slovakya vize merkezimizden Slovakya için Schengen ya da uzun süreli vize başvurularını yapabilirsiniz. Bunun için de öncelikle online başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Bu işlemin ardından vize başvurusu için gerekli olan belge toplama işlemi görülür.

Slovakya için vize başvurusunda bulunan T.C. vatandaşlarımız eğer daha evvel Schengen Vizesi başvurusu yapmamışsa başvurularını konsolosluk şubelerinden yürütmeleri gerekmektedir. Ülkemizde Ankara ve İstanbul illerinde Slovakya Konsolosluk şubeleri bulunmakta ve bu şubeler başvuru hizmeti sunmaktadır.
Gaziantep Slovakya Vize İşlemleri
Gaziantep Slovakya Vize İşlemleri

Gaziantep Slovakya Vizesi Hakkında

Gaziantep Slovakya vize merkezimiz ile başvuru yapmak isteyenlerin başvuru sürecinden takip sürecine dek yanındayız. Vize başvurunuzun durumu hakkında bilgi almak için de vize merkezimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Slovakya için Schengen Vizesi başvuruları yaklaşık 1 hafta içerisinde sonuçlanabiliyor. Bazı durumlarda bu süre 1 ya da 1,5 aya kadar da çıkabiliyor. Böyle bir durumda aksilik yaşamamak adına vize başvurusunun seyahatten 2 ay önce yapılması tavsiye ediliyor.

Slovakya vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/slovakya-vize bağlantısın’dan yeni yılda düzenlenen kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Gaziantep Slovakya Vize Çeşitleri

Gaziantep Slovakya vize merkezimiz ile Slovakya için tüm vize çeşitlerine başvuru yapabilme hakkınız bulunuyor. Slovakya seyahatinizin sebebi de vize çeşidinizi şekillendirebiliyor. Bu yüzden vize merkezimizde sizinle ilgilenen temsilcimize seyahat amacınız hakkında bilgi vermeniz faydalı olacaktır.

  • Slovakya Schengen Vizesi
  • Slovakya Ticari Vize
  • Slovakya Eğitim Vizesi
  • Slovakya Aile Ziyareti Vizesi
  • Uzun Süreli Slovakya Vizesi

Gaziantep Slovakya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gaziantep Slovakya vize merkezimiz sizin için en uygun evrak listesini sunmaktadır. Standart bir Schengen Vizesi için gerekli olan belgelerin yanında bazı ek belgeler de talep edilebilir. Bu yüzden belge listesini dikkatlice okuyup takip etmeniz ve belgelerinizin güncel olmasına özen göstermenizde fayda vardır.

Standart belgelerin yanı sıra bazı özel vizeler için özel belge taleplerinde de bulunulabilir. Eğitim Vizesi başvurusunda öğrenci belgesi ve okul davet belgesi gibi belgelerin sunulması gerekir. Bunun yanı sıra Aile Ziyareti Vizesi için de vukuatlı nüfus kayıt örneği ve davet mektubu gibi belgeleri ibraz etmek gerekmektedir

Slovakya için Uzun Süreli Vize talebinde bulunanların ise daha kapsamlı bir belge listesine ihtiyacı olacaktır. Uzun Süreli Vizeler içerisinde çalışma ve oturma izni de bulunmaktadır. Bu yüzden talep edilen belgelerin amacı en iyi temsil eden kapsamlı belgeler olması beklenir.

Slovakya Vize Ücretleri:

  • Slovakya Schengen Vizesi: 60 Euro (Bu meblağ ekstra hizmetler ile değişebilir.)
  • Uzun Süreli Slovakya Vizesi için de Slovakya Hükümeti tarafından belirlenen ücret baz alınır.

Slovakya Gaziantep Vize Randevusu

Gaziantep Vize merkezimiz ile iletişime geçerek vize randevusu talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için çağrı merkezimizi aramanız yeterli olacaktır. Ayrıca ilk başvurular için de Slovakya Konsolosluk şubelerinden vize randevusu alınması gerekmektedir. Slovakya vize randevusu için Vize merkezimizde ki temsilcinizden hizmet alabilirsiniz.

Slovakya Gaziantep Vize Başvurusunun Reddedilmesi

Vize merkezimiz tarafından verilen hizmetler çerçevesinde başvuruların büyük oranda olumlu sonuçlandığı bilinmektedir. Fakat bazı durumlar sonucunda vize başvurusunun red cevabı aldığı da olmuştur. Böyle bir durumda vize merkezimizin yaptırım hakkı bulunmaz. Slovakya vizesinin reddedilmesi halinde maalesef ki başvuru esnasında ödenen vize ücretinin iadesi yapılmamaktadır.

Slovakya Türkiye'den Vize İstiyor Mu?

Slovakya Türkiye’den vize istemektedir. Vize işlemleri için konsolosluk üzerinden başvuru yapılarak, düzenlemeleri ve prosedürü takip etmeniz önemlidir.

Slovakya Ya Vize Var Mı?

Slovakya’ya vize almanız için konsolosluk üzerinden 90 günlük veya 180 günlük vize başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Slovakya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Slovakya vizesi 7 iş günü ile 10 iş günü arasında çıkmaktadır. Resmi tatillerde süreç 21 güne kadar uzayabilir.

Gaziantep Slovakya Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×